Zdrowie

Wielu Polaków skarży się na regularnie dręczące bóle głowy. Wiele z tych przypadków zyskuje miano przewlekłych, gdyż pojawiają się niezwykle często, są bardzo silne i łatwo mogą nie ustąpić. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele, dlatego musimy bacznie obserwować swój organizm i reagować.

 

Z jakiego powodu boli głowa?

Przewlekły ból głowy jest schorzeniem, którego nie wolno bagatelizować. Ma on wiele przyczyn, dlatego odpowiednie rozpoznanie sytuacji i wdrożenie leczenia jest kluczowe. Warto również zapamiętać na przyszłość, co powoduje ból głowy, gdyż dzięki temu łatwiej jest unikać sytuacji lub czynników bezpośrednio wpływających na ból.

 

Wbrew pozorom, regularne przyjmowanie leków przeciwbólowych nie zlikwiduje bólu, a wręcz przeciwnie, może nawet być bezpośrednią przyczyną cierpień. Środki przeciwbólowe, jak każdy inny medykament, należy przyjmować wyłącznie pod kontrolą lekarza i jedynie w przypadku konkretnych objawów. Zażywanie leków na ból w celach profilaktycznych jest bardzo szkodliwe dla organizmu.

 

Stres również jest jedną z przyczyn bólu głowy. Sytuacje stresogenne powstają często w pracy, w przypadku trudnych sytuacji rodzinnych, czy sytuacji nadzwyczajnych. W momencie, gdy stres pojawia się rzadko, nie zwracamy na niego uwagi, mówimy, że dodaje adrenaliny. Punkt widzenia zmienia się jednak, kiedy stresujemy się bardzo często. Wtedy przestajemy sobie z tym radzić, co może powodować różne problemy zdrowotne w tym nawet ból głowy, czy nawet migrenę.

 

Nadciśnienie tętnicze – przypadłość równie często występująca jak alergia. Może być przyczyną nie tylko złego samopoczucia czy problemów krążeniowych, ale również bólu głowy. W przypadku nadciśnienia warto pamiętać, że bóle głowy są jedynie objawem znacznie poważniejszej choroby, której bagatelizowanie może doprowadzić do znacznych zmian w organizmie.

 

Więcej informacji o bólu głowy >> http://www.maluchy.pl/artykul/731-Przewlekle-bole-glowy-u-kobiet-w-ciazy-czy-jest-na-to-rada.

 

Co robić, gdy dziecko odczuwa ból głowy?

Przewlekłe bóle głowy występują również u dzieci. Jednak w przypadku najmłodszych najważniejsza jest odpowiednia profilaktyka. Duża dawka ruchu, snu i właściwa dieta są kluczowe w rozwoju młodego organizmu. Odpowiednie zbilansowanie tych czynników pozwoli na skuteczne zapobieganie występowaniu bólu u maluchów. Niestety, jeśli nie uda się zapobiec dolegliwości, warto spróbować domowych sposobów. Organizm dziecka jest bardzo młody, a co za tym idzie, bardziej podatny domowe leczenie. Zaliczyć do niego możemy ćwiczenia, picie różnych naparów ziołowych oraz aromaterapię. Szczególnie warto przyjrzeć się ćwiczeniom, gdyż zapewnią one dodatkową dawkę ruchu, która rozluźni ciało i łagodzi napięcie mięśniowe.

 

Jeśli domowe sposoby zawiodą, skontaktuj się niezwłocznie z lekarzem. Zbada on dziecko, wyda właściwą diagnozę, a następnie zarekomenduje odpowiedni proces leczenia.. Stosuj się do wszystkich zaleceń specjalisty.

 

Czy każdy może zażywać Aspirynę?

Aspiryna jest lekiem przeciwbólowym, który może pomóc w przypadku bólu głowy. Jej głównym składnikiem jest kwas acetylosalicylowy. Przed każdorazowym stosowaniem leku należy jednak zwrócić się po poradę do lekarza, ponieważ nie każdy może przyjmować aspirynę. Szczególnie muszą uważać osoby z chorobą wrzodową, kobiety karmiące piersią, dzieci do 12 roku życia, astmatycy.

 

O dzieci należy szczególnie się troszczyć, gdyż podanie im nieodpowiedniego dla ich wieku leku może przyczynić się do wystąpienia zespołu Reye'a. Jest to bardzo poważne schorzenie powodujące znaczne zmiany w strukturze i funkcjonowaniu narządów wewnętrznych.

 

Ból głowy może mieć wiele przyczyn. Od bardzo błahych, takich jak niewłaściwa dieta czy zła organizacja czasu, do bardziej poważnych: nadciśnienia tętniczego lub stresu. Najważniejsze jest to, że wiele z tych czynników możemy wyeliminować samodzielnie, ale zdarza się również tak, że proste sposoby nie pomogą i konieczna jest wizyta u specjalisty.

 

 

 

 

.

Zdrowie

Test alergiczny z krwi - bezpieczna diagnostyka małych alergików

Alergie to niezwykle powszechny problem wśród dzieci. Znacznie częściej występują właśnie u niemowląt i małych dzieci niż u osób d...

Jak dbać o zęby dzieci w wieku szkolnym?

Kształtowanie odpowiednich nawyków związanych z higieną u dzieci to niezwykle ważna kwestia. Maluchy często uważają takie czynności jak na przykład my...

Prozdrowotne produkty mleczne

Moda na zdrową żywność, wciąż trwa i rozwija się. Coraz bardziej jesteśmy świadomi jakości produktów spożywczych i wybieramy te z ...

Jaki wybrać termometr dla dziecka?

Obecnie na rynku jest duży wybór termometrów, a każdy z nich różni się dokładnością pomiaru, szybkością, miejscem pomiaru i materiałem, ....