Zdrowie

Kaszel potrafi dać się każdemu dziecku we znaki. Najczęściej towarzyszy przeziębieniu lub grypie, ale również może być związany z innymi schorzeniami. Jak należy postępować wtedy, gdy kaszel nie chce przejść i staje się uporczywy?

 

Co na kaszel dla dziecka?

Przede wszystkim ważne jest określenie przyczyny kaszlu. Może się okazać, że jednorazowe pokasływanie jest tylko reakcją na okruszek jedzenia, który dostał się do układu oddechowego. Także małe dzieci często kaszlą wtedy, gdy przebywają w zanieczyszczonym środowisku. Kaszel, oprócz chorób, może być też oznaką alergii wziewnej, która bez wdrożenia odpowiedniego leczenia może przerodzić się w astmę.

 

Gdy u dziecka oprócz kaszlu obserwujemy również katar, bolące gardło, podwyższoną temperaturę, najpewniej odpowiedzialny jest wirus wywołujący infekcję górnych dróg oddechowych. Może być to też jedna z chorób wieku dziecięcego, na przykład odra czy różyczka, gdy dziecko nie zostało zaszczepione.

 

Suchy czy wilgotny?

Kaszel możemy podzielić na dwa rodzaje – suchy oraz wilgotny. Kaszel suchy występuje główne na początku przeziębienia czy grypy, może towarzyszyć mu piekący ból gardła nasilający odruch kaszlu. Z kolei kaszel mokry zwykle pojawia się w parę dni po kaszlu suchym i dziecko wtedy zaczyna odkasływać śluz.

Kaszel suchy i mokry leczy się na inne sposoby. Przy kaszlu suchym podajemy przede wszystkim środki hamujące męczące napady kaszlu, na przykład syrop taki jak Levopront (Levopront.pl), a także podajemy dziecku dużo napojów. Gdy kaszel staje się mokry, rozpoczyna się stosowanie innych środków, które pomagają w wydostawaniu się śluzu z układu oddechowego. Zastosowanie środków na kaszel suchy w takiej sytuacji spowodowałoby nawet przedłużenie infekcji. Leki na kaszel mokry rozrzedzają wydzielinę, działają wykrztuśnie.

 

Można też posiłkować się domowymi sposobami na kaszel. Warto zadbać o prawidłowe nawilżenie powietrza, podawać maluchowi dużo napojów, na przykład ciepłą herbatkę z cytryną lub sokiem malinowym, także pomocne są inhalacje. Gdy kaszel jest mokry, można też oklepywać plecy, co pozwala na łatwiejsze odrywanie się wydzieliny.

 

Więcej informacji o syropie na kaszel suchy Levopront można poczytać na stronie: Levopront.pl.

 

 

 

.

Zdrowie

Prozdrowotne produkty mleczne

Moda na zdrową żywność, wciąż trwa i rozwija się. Coraz bardziej jesteśmy świadomi jakości produktów spożywczych i wybieramy te z ...

Jaki wybrać termometr dla dziecka?

Obecnie na rynku jest duży wybór termometrów, a każdy z nich różni się dokładnością pomiaru, szybkością, miejscem pomiaru i materiałem, ...

Nebulizator – czym jest i jak go używać?

Nebulizator zgodnie z definicją jest urządzeniem stosowanym do leczenia schorzeń układu oddechowego zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Istnieje ...

Zdrowie dziecka - Dlaczego dieta bogata w zioła jest ważna?

Okazuje się, że dla rozwoju i zdrowia dziecka ogromne znaczenie ma odpowiednia dieta. Powinna ona składać się z naturalnych i ....