Zdrowie

Mimo że każda z mam stara się jak najlepiej pielęgnować swoje dziecko, czasem zdarza się, że z niektórymi problemami, na przykład przesuszoną skórą głowy, niełatwo się uporać. Dlatego też warto poznać skuteczne sposoby jej zwalczania.


Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę z tego, że za wspomnianą dolegliwość odpowiada wiele różnych czynników, o których nie zawsze pamiętamy, a jedynymi jej objawami są zmiany w postaci łuszczącego się naskórka czy dokuczająca naszej pociesze nadwrażliwość. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem przy problemach typu sucha skóra głowy będzie sięgnięcie po dostępne na rynku preparaty, np. Emolium. Dzięki regularnemu stosowaniu produktów tego typu uda nam się uzyskać spodziewany efekt w czasie szybszym, niż przypuszczamy.

Udając się na zakupy, nie bójmy się poświęcić więcej czasu na wybranie dla malca najlepszego środka, który nie wywoła u niego kolejnych problemów z przesuszeniem skóry. Z pewnością zapomnijmy o produktach z zawartością alkoholu oraz tych z długą listą składników. Zdecydujmy się raczej na polecane przez ekspedientkę lub znajome kosmetyki, dzięki którym nasze dziecko będzie mogło na długo zapomnieć o swoich dolegliwościach.

Co wysusza skórę?

Zanim to jednak nastąpi, warto zastanowić się nad tym, co sprawia, że pociecha skarży się na swędzący go naskórek. W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się uważnie etykietom szamponów, których używamy podczas codziennych kąpieli. Zdarza się, że w swoim składzie zawierają one substancje silnie uczulające skórę głowy malucha. By temu zapobiec, na czas kuracji oraz po jej zakończeniu sięgnijmy po kosmetyki wyprodukowane z naturalnych składników, dostępne we wszystkich aptekach lub dobrze zaopatrzonych drogeriach.

Co więcej, zdarza się, że tendencja do wysuszonej skóry to sygnał mogący świadczyć o różnego rodzaju schorzeniach, na przykład o jej atopowości. Zanim jednak postanowimy udać się do dermatologa, skorzystajmy ze wspomnianych wcześniej preparatów, które bardzo często przeciwdziałają także uciążliwym skutkom AZS. Przy wcieraniu emulsji musimy jednak wiedzieć, że należy to robić w sposób delikatny, tak by dodatkowo nie podrażnić skóry głowy.

Dieta ma znaczenie

Wreszcie, wpływ na wrażliwość naskórka oraz to, w jakiej znajduje się kondycji, zależy także od tego, czym żywi się nasza pociecha. Istotne będzie również to, czy dostarcza organizmowi odpowiednią ilość płynów, niezbędnych do nawodnienia całego organizmu. Więcej problemów w tej kwestii sprawią nam starsze, potrafiące samodzielnie jeść dzieci, zwłaszcza te, które mają szansę na przygotowywanie posiłków samemu. W miarę możliwości postarajmy przyjrzeć się temu, co podczas dnia znajduje się w menu malucha i – poza pielęgnacją skóry przy pomocy preparatów – starajmy się uczyć go komponować jadłospis ze zdrowych, dostarczających wielu witamin i wartości odżywczych, produktów.

 

Tags:

Zdrowie

Czy szczoteczki do fluoryzacji sprawdzają się w praktyce?

Czy wiesz, jak ważna jest profilaktyka fluorkowa? Ma ona ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku dzieci, które są szczególnie narażone na ub...

Ciemieniucha u niemowląt

Ciemieniucha występuje nawet u ponad połowy niemowląt. Nie jest przypadłością stanowiącą poważny problem zdrowotny, ale u wielu rodziców wzbudza niepokój. Dl...

Co warto wiedzieć o koszulkach z filtrem UV?

Sezon wiosenno-letni to niewątpliwie ulubiony czas wielu osób. To właśnie w tym okresie spędzamy najwięcej czasu na świeżym powietrzu i ch...

Najlepsza dieta dla ucznia – w czym tkwi sekret?

Po wielu miesiącach nauki zdalnej uczniowie wrócili do szkół. Powrót z zajęć w trybie zdalnym do stacjonarnej formy nauczania dla ni....