Uczeń, nastolatek

Trądzik, będący dla wielu młodych osób integralną częścią dojrzewania, potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Niedoskonałości pojawiające się na brodzie lub nosie w dzień ważnej imprezy czy spotkania ze znajomymi są niemiłą niespodzianką, z którą każdy mierzył się przynajmniej raz. W walce z trądzikiem warto postawić na sprawdzone i polecane produkty. Te trzy kosmetyki Biodermy mają prawdziwą supermoc zmiany.

Przetłuszczająca się skóra i zmiany trądzikowe stanowią nieodłączną część okresu dojrzewania. Podczas wchodzenia w dorosłość, nastoletnim organizmom towarzyszy szereg zmian, których efekty uboczne odczuwalne mogą być przez wiele lat.

Czynniki zewnętrzne, takie jak kryjący makijaż czy warunki atmosferyczne mogą mieć wpływ na pogorszenie stanu cery. Dlatego kluczem do lepszego wyglądu jest prawidłowe oczyszczenie i nawilżenie skóry.

Linia dermokosmetyków Sebium stworzona została z myślą o kompletnym zadbaniu o przetłuszczającą się cerę, na której często pojawiają się niedoskonałości. W portfolio Biodermy znalazły się produkty do oczyszczania, między innymi Sebium Gel moussant actif. Głęboko oczyszczający żel, który reguluje wydzielanie sebum.i odblokowuje pory. Po takim oczyszczeniu skóra pozostaje świeża i nie świeci się, co daje odpowiednie przygotowanie do dalszej pielęgnacji.

Nadmierne wydzielanie sebium wcale nie znaczy, że skóry nie należy nawilżać. Jest to co prawda problematyczne, ponieważ w niektórych przypadkach powoduje dodatkowy połysk, a nadmierna chęć matowienia skóry i kosmetyki do tego przeznaczone jeszcze bardziej ją wysuszają. W takiej sytuacji niezwykle pomocy jest krem Sebium Mat Control. Bezpiecznie łączy on w sobie nawilżenie z efektem matującym, dodatkowo wygładzając skórę i nie zatyka porów. Świetnie sprawdza się jako baza pod makijaż.

Co zrobić w przypadku, kiedy na skórze pojawiają się rozszerzone pory? Nieoceniony w tej sytuacji jest kosmetyk do zadań specjalnych jest tzw. „Photoshop w tubce”, czyli Sebium Pore refiner. To krem o mocno wygładzającym działaniu, który po aplikacji na twarz daje wspaniały efekt wyretuszowanej cery.

Wszystkie kosmetyki z linii Sebium bazują na patencie Biodermy, zwanym FLUIDACTIV™, którego zadaniem jest zmniejszenie wydzielania sebum, przeciwdziałanie pojawiającym się niedoskonałościom oraz widoczną poprawę wyglądu skóry tłustej i mieszanej.

Wszystkie produkty marki Bioderma dostępne są wyłącznie w aptekach.

Uczeń, Nastolatek

Kosmetyki, które każdy nastolatek powinien znać

Trądzik, będący dla wielu młodych osób integralną częścią dojrzewania, potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Niedoskonałości pojawiające się na brodzie lub nosie w ...

Coraz więcej wad postawy u dzieci. Eksperci wskazują na negatywne skutki siedzenia

Już za chwilę dzieci znów usłyszą szkolny dzwonek, który tym razem budzi niepewność. Zarówno u uczniów jak i ich rodziców. Bo...

Rekrutacja do szkoły podstawowej

Nauka jako cenny dar, a nie przykry obowiązek. Kiedy dziecko powinno rozpocząć swoją przygodę z ...

Któremu z rozwiedzionych rodziców należy udostępniać informacje o uczniu

Rodzice są po rozwodzie, prawo do decydowania w istotnych sprawach dzieci sąd przyznał obojgu i wskazał, że miejscem zamieszkania dz....