Uczeń, nastolatek

podręczniki szkolneLato i wakacje w pełni. Dzieci i młodzież jeszcze wypoczywają, ale powoli zbliża się początek roku szkolnego. W hiper- i supermarketach rozpoczęła się już promocyjna sprzedaż zeszytów i przyborów szkolnych. Niektórzy już robią zakupy do szkoły, by kupić artykuły szkolne w niższych cenach oraz żeby tuż przed początkiem roku szkolnego uniknąć stania w długich kolejkach.

 

Dla najmłodszych dzieci, które dopiero rozpoczną naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej trzeba skompletować całą wyprawkę szkolną, kupić plecak lub tornister, strój na lekcje wf-u, zeszyty, przybory szkolne, urządzić pokój ucznia lub kącik do nauki i odrabiania prac domowych. To stanowi spore wyzwanie dla rodziców.

 

Podręczniki szkolne

 

Zanim rozpocznie się kolejny rok szkolny, trzeba kupić też podręczniki szkolne. Pod koniec roku szkolnego szkoły przedstawiły listę potrzebnych podręczników szkolnych. Listy podręczników można znaleźć na stronach internetowych większości szkół.

 

Komplet nowych podręczników szkolnych sporo kosztuje. Większość rodziców ma więcej niż jedno dziecko w wieku szkolnym i musi kupić 2, 3, a nawet więcej kompletów podręczników. Ponieważ dla wielu rodziców zakup podręczników szkolnych dla swoich pociech to spore obciążenie finansowe, szukają oni możliwości zakupu podręczników w niższych cenach.

 

Niektórzy decydują się na zakup używanych podręczników szkolnych. Można odkupić je od starszych kolegów, w antykwariatach, w księgarniach z tanimi książkami, na kiermaszach szkolnych. Inni szukają księgarni, w których można kupić nowe podręczniki szkolne w promocyjnych cenach. W niektórych księgarniach można liczyć na rabaty, jeśli się kupuje kilka kompletów podręczników.

 

Podręczniki szkolne można kupić też w niektórych szkołach. Często można je kupić w atrakcyjnych cenach.

 

 

Zakup podręczników szkolnych przez internet

 

Podręczniki szkolne można kupić także w internecie. Zakup podręczników szkolnych przez internet pozwala zaoszczędzić czas, pieniądze i energię. Do wyboru mamy wiele księgarni internetowych, bez wychodzenia z domu można porównać ceny podręczników u różnych sprzedawców i wybrać najkorzystniejszą ofertę.

 

W księgarniach internetowych kupimy podręczniki szkolne do:
• wszystkich klas szkoły podstawowej
• gimnazjum
• szkół ponadgimnazjalnych: liceów i szkół zawodowych

 

Oprócz podręczników szkolnych kupimy tam różnego rodzaju:
• repetytoria
• słowniki
• encyklopedie
• materiały pomocnicze
• lektury szkolne
• gry i programy edukacyjne
• testy
• publikacje uzupełniające

 

Wszystko bez wychodzenia z domu i stania w kolejkach. Zamówione podręczniki i inne książki otrzymamy prosto do drzwi naszego domu w krótkim czasie. Przy większych zamówieniach często można liczyć na rabaty i upusty. Przy zakupach powyżej określonej kwoty klienci często nie płacą też za koszt przesyłki. Kupując podręczniki szkolne w księgarniach internetowych można zaoszczędzić około 20-30%.

 

Podręczniki szkolne można kupić też na aukcjach internetowych. Używane egzemplarze zazwyczaj są o połowę tańsze od nowych egzemplarzy. Z takich aukcji warto korzystać. Można też sprzedać własne podręczniki szkolne. W ten sposób zwróci się nam część kosztów, które ponieśliśmy w związku z zakupem tych podręczników.

Uczeń, Nastolatek

Zachęć dzieci do nauki przedmiotów ścisłych - pomoce dydaktyczne dla nauczycieli chemii w gimnazjum

Nauka przedmiotów ścisłych wymaga od uczniów wyobraźni i zainteresowania, a od nauczycieli umiejętności rozbudzania w uczniach chęci do poszerzania zasobu ...

Jak przygotować się do egzaminu gimnazjalnego?

W życiu każdego gimnazjalisty przychodzi taki czas, kiedy musi zmierzyć się z egzaminem końcowym. Konfrontacja  ze szkolną rzeczywistością nie musi je...

Krótki artykuł o szkole i jej problemach

Jeśli przeprowadzilibyśmy sondę wśród uczniów z różnych szkół i zapytali jakie znaczenie ma szkoła w życiu każdego z nich, to ...

Kosmetyki, które każdy nastolatek powinien znać

Trądzik, będący dla wielu młodych osób integralną częścią dojrzewania, potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Niedoskonałości pojawiające się na brodzie lub nosie w ....