eDzieci.pl - uczeń i nastolatek. Szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum. Portal dla dzieci i rodziców

Uczeń, nastolatek

„Najciekawsze wspomnienie, które pozostanie mi po tych zajęciach? Gdy padło pytanie, na kim się wzorujemy, to wszystkie razem powiedziałyśmy, że na naszych mamach” – mówi 14-letnia Hanna. Hania była jedną z uczestniczek programu o charakterze mentoringowym Fundacji Inspiring Girls Polska i 3M dla dziewcząt z VIII klas Szkoły Podstawowej nr 8 we Wrocławiu.

Więcej…

Uczeń, nastolatek

Trądzik, będący dla wielu młodych osób integralną częścią dojrzewania, potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Niedoskonałości pojawiające się na brodzie lub nosie w dzień ważnej imprezy czy spotkania ze znajomymi są niemiłą niespodzianką, z którą każdy mierzył się przynajmniej raz. W walce z trądzikiem warto postawić na sprawdzone i polecane produkty. Te trzy kosmetyki Biodermy mają prawdziwą supermoc zmiany.

Więcej…

Uczeń, nastolatek

Fundacja Uniwersytet Dzieci rozpoczęła zapisy na nowy rok akademicki dla dzieci w wieku 6-16 lat. Na małych studentów czekają tam spotkania z naukowcami i ekspertami z różnych dziedzin, podczas których będą eksperymentować i świetnie się bawić.

Więcej…

Uczeń, nastolatek

iPad firmy Apple, podobnie jak inne tablety, to urządzenie, które kojarzymy przede wszystkim z szeroko pojętym konsumowaniem treści. Zwykle korzystamy z niego do oglądania filmów, przeglądania internetu lub czynności takich jak słuchanie muzyki, rozmowy przez komunikatory czy granie w gry. Warto jednak pamiętać, że iPad wybrać można również jako naprawdę funkcjonalne narzędzie do wspomagania nauki. Wysoka rozdzielczość ekranu, duża przekątna ekranu oraz fakt, że pozwala ręcznie napisać notatki sprawiają, że to wręcz idealny sprzęt dla ucznia.

Więcej…

Uczeń, nastolatek

Zbyt nadopiekuńczy rodzice często chcieliby wiedzieć o swoim dziecku dosłownie wszystko. Z jednej strony to naturalne i bardzo zrozumiałe, z drugiej jednak bezpodstawne podsłuchiwanie rozmów, czy przeglądanie korespondencji może znacznie nadszarpnąć budowaną przez lata bliską relację. Rozwiązaniem, które w ostatnim czasie mocno zyskuje na popularności, a doskonale sprawdza się i pomaga w dyskretnej i wygodnej kontroli rodzicielskiej, jest inteligentny zegarek z GPS dla dzieci z wideorozmowami, jak na przykład model LocoWatch. Czy warto zaufać takim nowoczesnym rozwiązaniom? Zdecydowanie tak!

Więcej…

Uczeń, nastolatek

Gokarty na pedały są znakomitym prezentem zarówno dla dziecka, jak i dorosłego. Pozwalają na podwyższanie umiejętności związanych z kierowaniem pojazdami. Jeżdżąc amatorsko można złapać bakcyla, który np. poprowadzi dziecko do rozwinięcia kariery zawodowej w znakomitym stopniu. Własny gokart to świetna inwestycja, którą możesz zafundować sobie, bliskiej osobie, zarówno dziecku, jak i dorosłemu.

Więcej…

Uczeń, nastolatek

Obecnie dostrzec można pozytywne zmiany w zakresie postrzegania prawidłowej wizji systemu edukacji. Sugeruje się odejście od metod polegających na mechanicznym odtwarzaniu treści przekazywanych przez nauczycieli uczniom, nauki treści na pamięć i postrzegania dokonywanych postępów jedynie przez pryzmat uzyskiwanych ocen. Rzeczywisty kształt polskiego systemu edukacji pozostaje jednak odległy od tych założeń.

Więcej…

Uczeń, nastolatek

Już za chwilę dzieci znów usłyszą szkolny dzwonek, który tym razem budzi niepewność. Zarówno u uczniów jak i ich rodziców. Bo być może zamiast siedzieć w szkolnej ławce, uczniowie ponownie będą uczyć się zdalnie w domu. Jedno się nie zmieni - dzieci będą znów siedzieć. I to przez wiele godzin, a to może prowadzić do poważnych wad rozwoju i chorób. Lekarze i fizjoterapeuci winą obarczają złą już nie tylko postawę podczas siedzenia, ale także i nieodpowiednie meble do nauki.

Więcej…

Uczeń, nastolatek

Już niedługo wielki powrót do szkoły. Będzie to wyjątkowy powrót, bo po bardzo długiej przerwie. Aby ułatwić dzieciom ten moment, rodzice już w wakacje zaczynają kompletować szkolną wyprawkę. Oprócz podręczników kupują kolorowe plecaki, przybory i akcesoria z ulubionymi wzorami, a niekiedy nawet nowe ubrania. Podczas kompletowania szkolnej wyprawki, szczególnie w czasie panującej epidemii, nie można zapomnieć o zaopatrzeniu dziecka w niezbędnik higieniczny.

Więcej…

Uczeń, nastolatek

Okres wakacyjny pozwala uczniom zregenerować siły oraz złapać równowagę po wymagającym czasie spędzonym w ciągu roku szkolnego. Jednak czy zupełne odcięcie się od nauki na dwa miesiące ma dobry wpływ na rozwój psychiczny dzieci? Zdecydowanie lepiej jest wtedy zdobywać (lub usystematyzować) wiedzę poprzez zabawę – dzięki ciekawym aktywnościom, spotkaniom z innymi ludźmi, podróżowanie czy zwiedzanie. Wszystko to znaleźć można na obozie językowym Angloville z native speakerami języka angielskiego. Kim są native speakerzy? To rodzimi użytkownicy danego języka. Co umożliwia dzieciom udział w programie językowym z takimi osobami?

Więcej…

Uczeń, Nastolatek

Pieczątki motywacyjne, czyli jak zachęcić dziecko do nauki

Każdy rok szkolny to dla dziecka nowe wyzwania, ale też chwile radości. Aby nasze pociechy chętnie chodziły do szkoły, warto ...

Któremu z rozwiedzionych rodziców należy udostępniać informacje o uczniu

Rodzice są po rozwodzie, prawo do decydowania w istotnych sprawach dzieci sąd przyznał obojgu i wskazał, że miejscem zamieszkania dz...

Język angielski dla dzieci – w jakim wieku warto rozpocząć naukę?

Obecnie trudno byłoby nam funkcjonować bez znajomości języków obcych. Na rynku pracy bardzo często wymagana jest umiejętność posługiwania się dwoma ...

Szkoła publiczna a dziecko z zespołem Downa

Nie da się ukryć, iż wiele rodzin decyduje się na to aby ich dzieci obarczone zespołem Downa chodziły do szkół ....