eDzieci.pl - uczeń i nastolatek. Szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum. Portal dla dzieci i rodziców

Uczeń, nastolatek

iPad firmy Apple, podobnie jak inne tablety, to urządzenie, które kojarzymy przede wszystkim z szeroko pojętym konsumowaniem treści. Zwykle korzystamy z niego do oglądania filmów, przeglądania internetu lub czynności takich jak słuchanie muzyki, rozmowy przez komunikatory czy granie w gry. Warto jednak pamiętać, że iPad wybrać można również jako naprawdę funkcjonalne narzędzie do wspomagania nauki. Wysoka rozdzielczość ekranu, duża przekątna ekranu oraz fakt, że pozwala ręcznie napisać notatki sprawiają, że to wręcz idealny sprzęt dla ucznia.

Więcej…

Uczeń, nastolatek

Zbyt nadopiekuńczy rodzice często chcieliby wiedzieć o swoim dziecku dosłownie wszystko. Z jednej strony to naturalne i bardzo zrozumiałe, z drugiej jednak bezpodstawne podsłuchiwanie rozmów, czy przeglądanie korespondencji może znacznie nadszarpnąć budowaną przez lata bliską relację. Rozwiązaniem, które w ostatnim czasie mocno zyskuje na popularności, a doskonale sprawdza się i pomaga w dyskretnej i wygodnej kontroli rodzicielskiej, jest inteligentny zegarek z GPS dla dzieci z wideorozmowami, jak na przykład model LocoWatch. Czy warto zaufać takim nowoczesnym rozwiązaniom? Zdecydowanie tak!

Więcej…

Uczeń, nastolatek

Gokarty na pedały są znakomitym prezentem zarówno dla dziecka, jak i dorosłego. Pozwalają na podwyższanie umiejętności związanych z kierowaniem pojazdami. Jeżdżąc amatorsko można złapać bakcyla, który np. poprowadzi dziecko do rozwinięcia kariery zawodowej w znakomitym stopniu. Własny gokart to świetna inwestycja, którą możesz zafundować sobie, bliskiej osobie, zarówno dziecku, jak i dorosłemu.

Więcej…

Uczeń, nastolatek

Obecnie dostrzec można pozytywne zmiany w zakresie postrzegania prawidłowej wizji systemu edukacji. Sugeruje się odejście od metod polegających na mechanicznym odtwarzaniu treści przekazywanych przez nauczycieli uczniom, nauki treści na pamięć i postrzegania dokonywanych postępów jedynie przez pryzmat uzyskiwanych ocen. Rzeczywisty kształt polskiego systemu edukacji pozostaje jednak odległy od tych założeń.

Więcej…

Uczeń, nastolatek

Już za chwilę dzieci znów usłyszą szkolny dzwonek, który tym razem budzi niepewność. Zarówno u uczniów jak i ich rodziców. Bo być może zamiast siedzieć w szkolnej ławce, uczniowie ponownie będą uczyć się zdalnie w domu. Jedno się nie zmieni - dzieci będą znów siedzieć. I to przez wiele godzin, a to może prowadzić do poważnych wad rozwoju i chorób. Lekarze i fizjoterapeuci winą obarczają złą już nie tylko postawę podczas siedzenia, ale także i nieodpowiednie meble do nauki.

Więcej…

Uczeń, nastolatek

Już niedługo wielki powrót do szkoły. Będzie to wyjątkowy powrót, bo po bardzo długiej przerwie. Aby ułatwić dzieciom ten moment, rodzice już w wakacje zaczynają kompletować szkolną wyprawkę. Oprócz podręczników kupują kolorowe plecaki, przybory i akcesoria z ulubionymi wzorami, a niekiedy nawet nowe ubrania. Podczas kompletowania szkolnej wyprawki, szczególnie w czasie panującej epidemii, nie można zapomnieć o zaopatrzeniu dziecka w niezbędnik higieniczny.

Więcej…

Uczeń, nastolatek

Okres wakacyjny pozwala uczniom zregenerować siły oraz złapać równowagę po wymagającym czasie spędzonym w ciągu roku szkolnego. Jednak czy zupełne odcięcie się od nauki na dwa miesiące ma dobry wpływ na rozwój psychiczny dzieci? Zdecydowanie lepiej jest wtedy zdobywać (lub usystematyzować) wiedzę poprzez zabawę – dzięki ciekawym aktywnościom, spotkaniom z innymi ludźmi, podróżowanie czy zwiedzanie. Wszystko to znaleźć można na obozie językowym Angloville z native speakerami języka angielskiego. Kim są native speakerzy? To rodzimi użytkownicy danego języka. Co umożliwia dzieciom udział w programie językowym z takimi osobami?

Więcej…

Uczeń, nastolatek

Przed nami jeszcze miesiąc wakacji, a później (najprawdopodobniej) wielki powrót do szkoły. Dla niektórych będzie to początek uczniowskiej drogi i właśnie z myślą o tych maluchach Rossmann przygotował specjalne tornistry.

Więcej…

Uczeń, nastolatek

Rodzice są po rozwodzie, prawo do decydowania w istotnych sprawach dzieci sąd przyznał obojgu i wskazał, że miejscem zamieszkania dzieci jest miejsce zamieszkania ich matki. Matka bez zgody ojca zapisała dziecko zgodnie z ich miejscem zamieszkania do rejonowej szkoły podstawowej. Matka w międzyczasie złożyła do sądu wniosek o zezwolenie na zapisanie małoletnich do szkoły w jej miejscu zamieszkania oraz ustalenie kontaktów z ojcem, który sąd oddalił, planując w postępowaniu kolejne czynności procesowe. Ojciec zażądał pisemnie od dyrektora skreślenia dziecka z listy uczniów i otrzymał odpowiedź odmowną. Ojciec żąda wydania kserokopii wniosku o przyjęcie dziecka do szkoły, złożonego przez matkę. Matka nie wyraża zgody na udostępnienie tego dokumentu ojcu. Jak powinien w tej sytuacji postąpić dyrektor szkoły - czy jest zobowiązany do udostępnienia tego wniosku ojcu?

Więcej…

Uczeń, nastolatek

Rok szkolny właśnie się rozpoczął. Twojemu dziecku potrzebne są jednak nie tylko zeszyty, książki czy piórnik, ale też wygodne ubrania. Kiedy potrzebny jest wyjątkowy komfort, postaw na produkty marki 4F. To odzież wykonana z najwyższej jakości tkanin, które zapewnią modny wygląd i sportowy luz na szkolnych korytarzach, sali treningowej czy podczas spacerów i wycieczek w teren.

Więcej…

Uczeń, Nastolatek

Problemy nastolatków. Zachowanie i dyscyplina

Dąsanie, argumentowanie, kłamstwa i bunt to tylko kilka ze sposobów złego zachowania nastolatków. Wytłumaczeniem dla tych zachowań może być  to, ...

Jak się uczyć aby się nauczyć?

W dzisiejszym artykule chcę poruszyć pytanie jak się uczyć, żeby się nauczyć? Otóż wielu uczniów twierdzi że najlepiej uczy im ...

Jak przygotować się do egzaminu gimnazjalnego?

W życiu każdego gimnazjalisty przychodzi taki czas, kiedy musi zmierzyć się z egzaminem końcowym. Konfrontacja  ze szkolną rzeczywistością nie musi je...

Na trening, do szkoły, na wycieczkę – najlepsze stylizacje sportowe dla chłopców i dziewczynek

Rok szkolny właśnie się rozpoczął. Twojemu dziecku potrzebne są jednak nie tylko zeszyty, książki czy piórnik, ale też wygodne ubrania. Ki....