Wypoczynek, Sport, Rekreacja

Walizka dla dziecka to przedmiot, którego zastosowania tłumaczyć nikomu nie trzeba. Niemniej jednak niewiele osób dostrzega, jaka pozornie prosta czynność pakowania własnych ubrań czy ulubionych zabawek uczy najmłodszych zdolności organizacji przestrzennej, obowiązkowości, a przede wszystkim umiejętności, która towarzyszy nam niemal w każdej małej, jak i dużej podróży. Na co zwracać uwagę przy wyborze walizki dla dziecka?

Kiedy jest odpowiedni moment na zakup walizki dla dziecka?

Przede wszystkim zakup walizki dla dziecka powinien skłaniać je do odpowiedzialności i samodzielności, a więc najlepszym rozwiązaniem będzie kupno bagażu podróżnego w momencie, kiedy nasza pociecha jest na tyle usamodzielniona, że potrafi z niej korzystać. Zazwyczaj kupno pierwsze walizki następuje, kiedy dziecko osiąga wiek wczesnoszkolny. Dzieci często swój pierwszy bagaż pakują wtedy, kiedy jadą na zieloną szkołę.

Walizka dla dziecka - prosta czynność, a niezwykła nauka

Walizki dla dzieci to przedmiot specjalny nie tylko ze względu na swoją funkcję, a naukę, jaka płynie z jej zastosowania. Zauważmy, że dziecko pakujące swoją pierwszą torbę podróżną dokonuje czynności, z którą będzie musiało się zmierzyć w całym swoim przyszłym dorosłym życiu. To lekcja pełna odpowiedzialności, organizacji przestrzennej, a także czasu - doskonale wiadomo jak czasochłonne - bywa pakowanie szczególnie wtedy, kiedy podróż jest daleka, a walizka nie posiada nieograniczonej pakowności. Na myśl przychodzi od razu scena wyjęta rodem z komedii, kiedy to usilnie próbujemy zamknąć bagaż - skacząc po nim czy używając do tego ciężaru własnego ciała. Są ku temu zdecydowanie lepsze rozwiązania, a najlepszym z nich jest z pewnością nauka porządkowania już od wczesnych lat dzieciństwa. Problem upakowania najpotrzebniejszych rzeczy pojawia się nieustannie również w przypadku małej podróży. Nagminnie można zauważyć dorosłych ludzi mających kłopot z zapakowaniem swojej walizki na weekendową podróż. Jedynym stosowanym powszechnie rozwiązaniem okazuje się druga, trzecia, a nawet czwarta walizka. Dlaczego nie pomyślimy przez chwilę czy, aby na pewno dziesiąta para spodni jest nam rzeczywiście potrzebna.

Walizka dla dziecka - jak dokonać prawidłowego wyboru?

Najważniejsze jest dobranie odpowiedniego rozmiaru walizki, aby nie przeciążała ona zbytnio młodego rozwijającego się kręgosłupa, wystarczy już, że dzieci muszą dźwigać na plecach bagaż w postaci swojej cennej wiedzy - pięć dni w tygodniu. Drugim aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest wytrzymałość oraz bezpieczeństwo związane z użytkowaniem walizki. Jak wiadomo dzieci w różnym stopniu, zużywają tego typu przedmioty, a więc postawienie na wysoką jakość i wytrzymałość może być tu pierwszorzędną kwestią. Walizka musi być lekka, a zarazem wykonana ze zwróceniem uwagi na każdy szczegół, aby zapewnić właściwy komfort jej użytkowania. Ważnym elementem każdej walizki będzie z pewnością zamek błyskawiczny, który powinien być trwały i działać bez zarzutów. Jak wiadomo od walizek - należy oczekiwać również nietuzinkowych rozwiązań takich jak specjalnie schowki w postaci kieszeni, czy kłódka na kod zapewniająca bezpieczeństwo. Innym ważnym atrybutem walizki jest uchwyt, za który dziecko będzie trzymało walizkę. Ważne, aby był on dopasowany do potrzeb najmłodszych poprzez dobór odpowiedniej regulacji. Komfortowym rozwiązaniem jest zastosowanie obracających się o 360 stopni kółek, które zapewnią wygodne przesuwanie walizki w wyznaczone miejsce.

Klucz do sukcesu - dobór odpowiedniego rozmiaru

Standardowym rozmiarem, jaki można spotkać wśród walizek - jest rozmiar S oraz M. W przypadku najmłodszych dzieci o drobnej posturze zdecydowanie warto wybrać mniejszy rozmiar, aby zapewnić dziecku jak najlepszy komfort użytkowania. Taka walizka przy odpowiedniej strategii pakowania zdecydowanie pomieści wszystkie najpotrzebniejsze przedmioty.

W przypadku młodzieży warto wybrać rozmiar M. Zazwyczaj w tym wieku dzieci uczestniczą już w samodzielnych wyjazdach - jak chociażby letnie kolonii. Z tego powodu mogą potrzebować one więcej miejsca, ponieważ będą musiały one zabrać wszystkie potrzebne rzeczy. Tego typu walizka jest bardzo uniwersalna ze względu na to, że może posłużyć zarówno nastolatkowi, jak i dziecku z podstawówki.

Unikalny wygląd - wyrażanie siebie

W przypadku dzieci istotnym elementem wyboru walizki będzie jej estetyka i emocje towarzyszące z jej wyborem. Dzieci podchodzą nieco bardziej emocjonalnie do świata niż my dorośli. Z tego względu pozwólmy dziecku patrzeć na świat jego własnymi oczami i dajmy mu możliwość indywidualnego wyboru. Decyzja co do praktyczności walizki jest niezwykle istotna, ale pamiętajmy, że unikalny wygląd walizki pozwala dziecku wyrażać siebie. Zresztą z tych samych względów my dorośli dokonujemy konkretnych wyborów co do zakupu ubrań czy nowej kanapy. Nasza pociecha ma również swoje własne stylowe preferencje i to właśnie one mogą przeważyć w użytkowaniu walizki przez dziecko. W przypadku kiedy wymarzony design walizki jest niemożliwy do zrealizowania, warto porozmawiać na spokojnie z dzieckiem i wspólnymi siłami dojść do kompromisu między tym, co praktyczne, a estetyczne.

Oryginalna walizka to bezpieczna walizka

Warto zwrócić uwagę na to, iż kolorowa walizka czy walizka w charakterystyczne wzory może być kluczem do odnalezienia jej w tłumie innych walizek, dzięki czemu naszemu malcowi będzie zwyczajnie ciężej ją zgubić. Innym wartościowym gadżetem może okazać się specjalny identyfikator czy wykonana własnoręcznie adresówka. Często tego typu przedmiot można odpowiednio spersonalizować, chociażby za pomocą breloczka czy odblaskowego emblematu.

W przypadku kiedy dziecko jest roztrzepane wybór walizki ze specjalnym kodem, może nie okazać się dobrym pomysłem. W sytuacji, kiedy dziecko zapomni unikatowego kodu do swojej walizki, może nastąpić nie lada wyzwanie, aby tę walizkę otworzyć, a dodatkowo może to niepotrzebnie wywołać stres zarówno opiekuna, jak i zapominalskiej pociechy.

Gdzie kupić walizkę?

W obecnych czasach wybór walizek jest niemal nieograniczony - możemy je kupić w wielu sklepach stacjonarnych. Jednak coraz częściej wybór zakupu pada na sklepy internetowe, które oferują szeroką gamę produktów i często możliwość indywidualnej personalizacji. Strona Lorenbag może pomóc Ci odnaleźć walizkę dostosowaną do potrzeb Twojego dziecka. Lorenbag posiada szeroką gamę produktów o różnych motywach oraz rozmiarach, z myślą o najmłodszych klientach. Zadowolenie Twoje i Twoich bliskich jest najważniejsze.

Sport i Wypoczynek

Kampinoski Julinek Park zaprasza na Majówkę. Oficjalna inauguracja sezonu letniego przed nami!

Po długiej, zimowej przerwie, podwarszawski Julinek Park (Leszno k. Warszawy) ponownie powitał swoich gości. Miejsce aktywnego, rodzinnego wypoczynku wciąż zmienia sw...

Zafunduj sobie wspomnienia i przeżyj najbardziej Energiczną majówkę w Polsce!

Maj to miesiąc kwitnących konwalii, kolorowych tulipanów, a przede wszystkim dłuższych i cieplejszych dni, które już od początku można w pe...

Park Rozrywki Rabkoland otwiera nową strefę tematyczną i zaprasza na huczne urodziny

W Parku Rozrywki Rabkoland zostanie otwarta szósta strefa tematyczna - Farma Cioci Maryni, a w niej najmłodsi znajdą cztery nowe at...

Czechy - Libverda. Pomysł na jesienny wyjazd.

Spa Resort Libverda znajduje się w malowniczym miasteczku uzdrowiskowym Libverda, leżącym 25 km od Liberca, u podnóża Gór Izerskich. Już ....