Wypoczynek, Sport, Rekreacja

Obozy letnie to świetny i bezpieczny sposób na wakacje dzieci bez rodziców. W Polsce letnia przerwa od szkoły trwa dwa miesiące. Rzadko który rodzic może pozwolić sobie na aż tak długi urlop. Aby dziecko się nie nudziło w słoneczne dni, warto wysłać je na obóz letni. Na obozach letnich dzieci nie tylko mają zapewnioną opiekę ale przede wszystkim mnóstwo atrakcji i możliwość rozwijania się w różnych dziedzinach.

Oferta obozów letnich jest bardzo szeroka. Na obozy letnie można wysłać dziecko już od szóstego roku życia, a także nastolatka do osiemnastu a nawet dziewiętnastu lat. Obozy letnie dla dzieci różnią się oczywiście od obozów letnich dla młodzieży, jednak wiele je łączy. Niezależnie od wieku, uczestnicy są zawsze pod opieką wychowawców, instruktorów, ratowników i innych członków kadry obozowej oraz kierownika wypoczynku.  Każdy obóz letni ma wcześniej opracowany program, który powinien być w stu procentach realizowany.  Z przyczyn losowych, pogodowych pewne zajęcia mogą stać się niemożliwe do zrealizowania i mogą się nie odbyć, wówczas kadra organizuje zajęcia zastępcze, które są tak samo atrakcyjne. Wszystkie obozy letnie renomowanych organizatorów turystyki odbywają się w obiektach posiadających odpowiednie kwalifikacje do tego, aby przyjmować grupy dzieci i młodzieży, obiekty te posiadają pozytywne opinie straży pożarnej i są objęte kontrolami Sanepidu. Kolejną gwarancją bezpieczeństwa jest to, że organizator obozów letnich zgłasza je do kuratorium oświaty.

Obecnie na rynku dostępne są obozy letnie ogólne i tematyczne. Obozy letnie tematyczne dostępne są zarówno dla dzieci, jak i młodzieży. Tematyki te ze względu na wiek są różne. Przykładem może być obóz artystyczny. W przypadku dzieci zazwyczaj jest to obóz letni artystyczny lub plastyczny. Na takim wyjeździe dzieci poznają różne techniki malarskie, akcesoria, sztukę zdobienia, tworzenie mas plastycznych, malowanie na szkle, drewnie i inne. Młodzież ma do wyboru obozy letnie artystyczne już bardziej sprecyzowane np. obóz malarski, obóz handmade, obóz rysunku, obóz stylizacji i tym podobne. Zajęcia wówczas ukierunkowane są na wybraną formę sztuki. Kolejnym przykładem mogą być obozy letnie taneczne. Dziecięce obozy taneczne mają program ogólny, w którym zawarte są różne style taneczne. Młodzież ma do wyboru już oprócz ogólnych także obozy letnie taneczne związane konkretnie z danym stylem tanecznym np. obóz hip-hopowy, obóz tańca jazzowego, obóz tańca nowoczesnego, obóz baletowy i wiele innych.

Dostępne są również obozy letnie skierowane jedynie do grupy dziecięcej. Są to często obozy powiązane z jakąś popularną bajką, filmem lub książką dla dzieci. W tym roku dostępne są bardzo ciekawe obozy letnie dla dzieci: ,, NADMORSKA AKADEMIA PANA KLEKSA”, ,,WAKACJE Z PIPPI LANGDTRUMP”, ,,MUSICALOWE WAKACJE Z SOY LUNA”. Do nastolatków z kolei kierowane są obozy letnie powiązane między innymi z fotografią, grafiką komputerową, literackie, dziennikarskie, psychologiczne, wokalne, aktorskie.

Tematyk obozów letnich jest bardzo dużo. Każde dziecko znajdzie odpowiedni obóz dla siebie. Oferta organizatorów turystyki dziecięcej z roku na rok się powiększa i zaskakuje coraz to ciekawszymi propozycjami.

Niezmiennie od wielu sezonów wśród obozów letnich popularne są obozy sportowe. Często wybierane są zarówno obozy ogólnosportowe, jak i te tematyczne. Nad wodą królują obozy żeglarskie, windsurfingowe, związane z kajakarstwem, wędkarskie, a nawet nurkowe i kitesurfingowe. W górach z kolei dla wytrwałych piechurów realizowane są obozy wędrowne.

Obozy letnie realizowane są zawsze w atrakcyjnych miejscach. Ośrodki, w których zakwaterowane są dzieci, charakteryzują się dużym terenem rekreacyjnym. Jest to bardzo istotne. W wakacje ważne jest aby dzieci przebywały jak najwięcej na powietrzu korzystając z pięknej pogody. Często w ośrodkach kolonijnych jest do dyspozycji ścianka wspinaczkowa, basen lub inne udogodnienia i atrakcje, jak na przykład gigantyczne szachy lub mini park linowy.

Obozy letnie najczęściej organizowane są nad morzem i nad jeziorami. Kąpiele czy to w morzu, czy w jeziorze, to dla wszystkich dzieci duża atrakcja. Wakacje to jedyny czas w Polsce, kiedy temperatura wody jest przyjemna. Zresztą to właśnie z plażą i wodą kojarzą się wszystkim idealne wakacje. Na obozach letnich niezależnie od zbiornika, w jakiego uczestniczy korzystają, nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. Plaże również nie są przypadkowo wybierane. Organizatorzy zwracają uwagę na zejście do wody. Wybierane są takie miejsca, które charakteryzują się łagodnym i bezpiecznym zejściem.

Obozy letnie to przepis na idealne wakacje każdego dziecka. Program tych wyjazdów jest zapełniony ciekawymi zajęciami. W ciągu dnia nie ma czasu na nudę. Każdy dzień wypełniony jest zabawami integracyjnymi, wycieczkami, grami i wieloma innymi atrakcjami. Na obozach letnich i koloniach  dzieci poznają swoich rówieśników. Znajomości te często zmieniają się w obozowe przyjaźnie. Wspólne zainteresowania sprawiają, że rozmowy nie mają końca.

Obozy letnie to świetna przygoda dla każdego dziecka i nastolatka. Na każdym wypoczynku, podczas każdego turnusu, uczestnicy uczą się nowych rzeczy, poznają rówieśników, a także okolice miejsca w którym się znajdują. Mają możliwość spróbowania wielu aktywności, o których często wcześniej nawet nie wiedzieli, jak na przykład dojenie krowy, nowe sporty, czy decoupage. Obozy letnie rozwijają uczestników i pozwalają im dorośleć i brać odpowiadzialność za siebie. Wiele dzieci znajduje na obozach letnich swoją pasję, inne uczą się samoobsługi, a jeszcze inne - przełamują bariery w kontaktach z innymi ludźmi (co w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważne, bo dzieci spędzają sporo czasu w mediach społecznościowych i czasem wcale nie mają realnych przyjaciół i kolegów). Wiele obozowiczów doszkala się w pewnych dziedzinach i szlifuje swoje umiejętności. Każdy obóz letni otwiera uczestników na ludzi, na nowe doświadczenia, na świat. Obozy letnie to gwarancja atrakcyjnych, niezapomnianych oraz rozwijających wakacji.

 

Sport i Wypoczynek

TOP 5 najszybszych Roller Coasterów w Energylandii! Nr 2 to absolutny hit!

W Parku Rozrywki Energylandia spędzicie wspaniale czas i zaznacie niesamowitych emocji. Czeka tam wiele ekscytujących i zapierających dech w piersiach at...

Kolonia w praktyce – informacje dla rodziców

Dla wszystkich rodziców zastanawiających się co właściwie dzieje się z ich dziećmi na koloniach odsłaniamy kulisy tych imprez. Uspokajamy wszystkich ...

Trampolina – idealny prezent dla dziecka

Czy twoje dziecko ma nadmiar energii, której nie jest w stanie spożytkowac w ciągu dnia? Czy maluch bez przerwy szuka ...

Lato puka do drzwi

Sezon letni w AquaCity Poprad gotowy na otwarcie, dzięki temu wszyscy, którzy nie mogą się już doczekać skoku do basenu, mogą ....