Wypoczynek, Sport, Rekreacja

Kiedy dziecko rusza na stok narciarski rodzice chcą je jak najlepiej wyposażyć, aby sprzęt zapewniał mu maksimum bezpieczeństwa. Jednak kupowanie na samym początku sprzętu narciarskiego nie jest dobrym pomysłem. Dziecko musi najpierw oswoić się z jazdą i zdecydować czy będzie chciało jeździć w kolejnych sezonach na nartach. Szklarska Poręba ma doskonałe ośrodki narciarskie, gdzie początkujący mogą wypożyczyć profesjonalny sprzęt.

Narty w Szklarskiej Porębie – wypożyczalnia nart także dla początkujących

Najlepszym wyjściem na początku przygody dziecka z narciarstwem będzie wypożyczalnia nart. Szklarska Poręba i ośrodek narciarski pod Szrenicą oferują bogaty wybór sprzętu narciarskiego dla dzieci od lat 3. Odbywają się tu bowiem zajęcia przedszkola narciarskiego i rodzice nawet najmłodszych dzieci mogą wypożyczyć dla nich sprzęt. Kluczowe znaczenie ma dobór właściwej długości nart. Dla początkujących, a zwłaszcza dzieci powinny być ok 20-30 cm niższe od wzrostu. Dzięki temu znacznie łatwiej jest opanować narty w skręcie, również w przypadku jazdy pługiem, którą preferuje się na początku przy nauce jazdy. Kijki również nie mogą być zbyt długie, aby dziecko nie powłóczyło ich za sobą. W końcu mają mu ułatwić utrzymanie równowagi, a także wchodzenie w skręty, podchodzenie na nartach i wstawanie po upadkach.

Obóz narciarski w Szklarskiej – narty to nie wszystko

Poza nartami i butami narciarskimi w wypożyczalni nart w Szklarskiej Porębie, znajdującej się pod Szrenicą możesz wypożyczyć dla dziecka również dodatkowe i niezbędne akcesoria narciarskie. Oczywiście najważniejsze z nich są buty. Bez nich w końcu nauka jest niemożliwa. Warto wiedzieć w jaki sposób się je dobiera. Oczywiście może to również wytłumaczyć na miejscu pracownik wypożyczalni. Przede wszystkim buty narciarskie dla dziecka nie powinny być zbyt twarde. Trzeba to sprawdzić ubierając dziecku buty i polecając zrobienie przysiadów i próbę uklęknięcia, jeśli buty nie zmarszczą się pod ciężarem dziecka, to znaczy, że są zbyt twarde i trzeba szukać innych. Dla początkujących polecane są buty najbardziej miękkie, gdyż one mogą dać większą kontrolę nad nartami w czasie jazdy. Oczywiście istotne jest odpowiednie dopasowanie długości wkładki i cholewki. Buty nie mogą być za duże ani za szerokie. Nie stosuje się również podwójnej skarpety, gdyż po zapięciu buta mogłoby to doprowadzić do ograniczenia krążenia, bólu, drętwienia czy skostnienia palców. Zatem but musi być najwyżej cm większy od stopy, a ponadto powinien sięgać do dolnej części mięśnia brzuchatego łydki, nie wyżej, aby przez ucisk podczas jazdy nie spowodować deformacji. Po ubraniu buta postawa dziecka powinna być lekko pochylona, z lekko ugiętymi kolanami. Oczywiście najlepiej jest wybierać buty zapinane na dwie lub trzy klamry, a nie na jedną, aby dobrze usztywniały stawy skokowe. Jedynie jeśli dziecko ma wysokie podbicie w stopie, wybiera się buty jednoklamrowe.

Na narty do Szklarskiej Poręby – tylko w kasku

Dzieci do 15 roku życia muszą jeździć w kaskach na stoku, dlatego w wypożyczalni koniecznie trzeba wybrać również kask. Nie powinien go uwierać, a jego obwód dobiera się na podstawie zmierzenia średnicy głowy w dolnej części czoła. Warto pamiętać, że pod kask nie zakłada się dziecku zwykłej czapki. Jedynym bezpiecznym rozwiązaniem są czapki pilotki wykonane z materiału termoaktywnego, podobne do tych, które noszą motocykliści. Materiał nie może bowiem powodować zsuwania się kasku. Dzięki takiemu wyposażeniu wypożyczonemu na miejscu dziecko może czuć się bezpieczne na nartach w Szklarskiej Porębie.

Akcesoria o które musisz zadbać samodzielne

O ile cały sprzęt narciarski udostępni ci wypożyczalnia nart w Szklarskiej Porębie, o tyle o ten tekstylny w postaci bielizny i ubrań musisz już zadbać. Oczywiście konieczne jest wybranie tej termoaktywnej, a także nieprzemakalnego kombinezonu narciarskiego. Istotne na stoku są również rękawice, które chronią przed zimnem, a także odciskami od trzymania kijków narciarskich. Do niezbędnych akcesoriów, które udostępni ci wypożyczalnia należą jeszcze gogle. Dziecko powinno ubrać kask i gogle, które nie powinny się zsuwać. Dobrze dobrane gogle chronią przed oślepiającym światłem, poprawiają widoczność, gdy mocno sypie śnieg i chronią oczy przed urazami.

Wybór odpowiedniego sprzętu narciarskiego dla dziecka jest bardzo istotny. Dlatego warto zdać się na specjalistów. W wypożyczalni sprzętu otrzymamy fachowe porady i wypożyczymy sprzęt, który posłuży dziecku na pierwszych zajęciach z instruktorem.

Sport i Wypoczynek

Hotel w Gdańsku

Hotel Sadova**** jest idealnym miejscem dla gości przyjeżdżających do Gdańska zarówno w celach biznesowych, turystycznych jak i rekreacyjnych. Jednym z ...

Czy warto pozwalać dziecku na aktywność fizyczną?

Ćwiczyć można zacząć w każdym wieku. Z biegiem lat jest to jednak coraz trudniejsze, dlatego lepiej startować, będąc jeszcze ...

Jak prawidłowo dobrać deskorolkę?

Początkujący deskorolkowcy nieraz zadają sobie pytanie, w jaki sposób wybrać odpowiednią dla ich umiejętności deskorolkę. Odpowiedni sprzęt sprawi, że jej ...

Zapraszamy do Hotelu STOK w Wiśle

Hotel STOK to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Położony jest w górach, co gwarantuje świetną zabawę i wypoczynek każdej ....