Wypoczynek, Sport, Rekreacja

Urlop to czas relaksu, odpoczynku od codzienności, okazja do zmiany miejsca pobytu i klimatu. To czas, w którym ładujemy akumulatory na cały następny rok. „Dorosłe” wakacje można zorganizować praktycznie wszędzie. Inaczej rzecz się ma, gdy wybieramy się na urlop z dziećmi.

 

Dzieci to wbrew pozorom bardzo wymagający turyści. Nie umieją sobie sami zorganizować czasu, są całkowicie zdani na inwencję dorosłych. Z drugiej strony dzieci nie umieją i nie lubią się nudzić. Marazm i stagnacja wywołują u nich frustrację i nerwowość, co z kolei ma niebagatelny wpływ na samopoczucie i komfort odpoczynku u dorosłych. Gdzie więc wybrać się z dzieckiem by i wilk był syty i owca cała?

 

Sopot to miejsce, które od ponad stu lat nieprzerwanie cieszy się renomą miejsca idealnego na odpoczynek, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Słynny bulwar Monte Cassino to nie tylko miejsce pełne kawiarni, restauracji i kafejek, dla dzieci to także okazja do spotkania bohaterów ulubionych bajek i zrobienia pamiątkowej fotografii. Organizowane cyklicznie imprezy plenerowe nawet najmłodszym turystom dają możliwość wzięcia udziału w zajęciach kreatywnych. Nie brakuje miejsc, w których można zamówić ołówkowy portret z fotografii lub rysowany na żywo. Lokalni sprzedawcy, szykując letnią ofertę handlową, także nie zapominają o dzieciach.

 

Oferta trójmiejska jest znacznie bardziej urozmaicona. Gdański ogród zoologiczny, gdyńskie akwarium, czy Pomorski Park Naukowo – Technologiczny, aquapark w Sopocie, kina, teatry, muzea, w tym statek – muzeum Dar Pomorza, rejs statkiem pirackim, to tylko niektóre atrakcje z bogatej letniej oferty Trójmiasta.

 

Oczywiście tak czy inaczej, dzieci najlepiej czują się na plaży. Woda i piasek to w zasadzie wszystko, czego potrzebują. Jednak miasto Sopot dba o najmłodszych plażowiczów, nie brakuje placów zabaw, tradycyjnych dmuchańców czy boisk do piłki plażowej. A sama plaża? Dorośli mają możliwość wypożyczenia leżaka bądź parasola. Plaża jest czysta, codziennie sprzątana. O bezpieczeństwo kąpiących się dbają profesjonalni ratownicy. Nad czystością wody czuwa sanepid. Z Sopotu można popłynąć tramwajem wodnym na Hel.

 

A wieczorem... Po dniu pełnym wrażeń każdemu należy się odpoczynek. Dzieci na wakacjach niechętnie rezygnują ze swoich codziennych przyzwyczajeń. Jeśli w domu kąpią się we własnej wannie, nie będą chciały korzystać z pryszniców na polu namiotowym. Jeśli zawsze na dobranoc oglądają bajki, raczej nie dadzą sobie wytłumaczyć, że na urlopie odpoczywamy od telewizora. Nocleg na biwaku, tak lubiany przez rodziców, w oczach dzieci wcale nie musi być atrakcyjny. Dlatego wybierając się na wakacje z dzieckiem warto zwrócić uwagę na www.sopockieapartamenty.com. Luksusowo wyposażone, przygotowane na przyjęcie rodzin z dziećmi, są idealną odpowiedzią na potrzeby rodzin z małymi dziećmi. Zapewnienie dziecku tego, czego potrzebuje, przełoży się bezpośrednio na jakość wypoczynku u dorosłych.

 

Sport i Wypoczynek

Browar Wiatr – turystyczne miejsce spotkań w Uniejowie

Pomysłowe, nowocześnie urządzone wnętrza wraz z hotelem, warzone na miejscu rzemieślnicze piwo i kuszące menu – tak w skrócie można ...

Nauka jazdy na łyżwach – jak robić to dobrze?

Każdego roku zima zaskakuje drogowców (może to taka nasza narodowa tradycja?), a my nawet nie dostrzegamy upływu czasu, kiedy ...

Czy warto pozwalać dziecku na aktywność fizyczną?

Ćwiczyć można zacząć w każdym wieku. Z biegiem lat jest to jednak coraz trudniejsze, dlatego lepiej startować, będąc jeszcze ...

Nie biegaj, bo się spocisz…

Dzieci każdego dnia na aktywności fizycznej powinny spędzać co najmniej 60 minut. Jednak odpowiednia ilość czasu poświęconego na ruch to ....