Wypoczynek, Sport, Rekreacja

Urlop to czas relaksu, odpoczynku od codzienności, okazja do zmiany miejsca pobytu i klimatu. To czas, w którym ładujemy akumulatory na cały następny rok. „Dorosłe” wakacje można zorganizować praktycznie wszędzie. Inaczej rzecz się ma, gdy wybieramy się na urlop z dziećmi.

 

Dzieci to wbrew pozorom bardzo wymagający turyści. Nie umieją sobie sami zorganizować czasu, są całkowicie zdani na inwencję dorosłych. Z drugiej strony dzieci nie umieją i nie lubią się nudzić. Marazm i stagnacja wywołują u nich frustrację i nerwowość, co z kolei ma niebagatelny wpływ na samopoczucie i komfort odpoczynku u dorosłych. Gdzie więc wybrać się z dzieckiem by i wilk był syty i owca cała?

 

Sopot to miejsce, które od ponad stu lat nieprzerwanie cieszy się renomą miejsca idealnego na odpoczynek, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Słynny bulwar Monte Cassino to nie tylko miejsce pełne kawiarni, restauracji i kafejek, dla dzieci to także okazja do spotkania bohaterów ulubionych bajek i zrobienia pamiątkowej fotografii. Organizowane cyklicznie imprezy plenerowe nawet najmłodszym turystom dają możliwość wzięcia udziału w zajęciach kreatywnych. Nie brakuje miejsc, w których można zamówić ołówkowy portret z fotografii lub rysowany na żywo. Lokalni sprzedawcy, szykując letnią ofertę handlową, także nie zapominają o dzieciach.

 

Oferta trójmiejska jest znacznie bardziej urozmaicona. Gdański ogród zoologiczny, gdyńskie akwarium, czy Pomorski Park Naukowo – Technologiczny, aquapark w Sopocie, kina, teatry, muzea, w tym statek – muzeum Dar Pomorza, rejs statkiem pirackim, to tylko niektóre atrakcje z bogatej letniej oferty Trójmiasta.

 

Oczywiście tak czy inaczej, dzieci najlepiej czują się na plaży. Woda i piasek to w zasadzie wszystko, czego potrzebują. Jednak miasto Sopot dba o najmłodszych plażowiczów, nie brakuje placów zabaw, tradycyjnych dmuchańców czy boisk do piłki plażowej. A sama plaża? Dorośli mają możliwość wypożyczenia leżaka bądź parasola. Plaża jest czysta, codziennie sprzątana. O bezpieczeństwo kąpiących się dbają profesjonalni ratownicy. Nad czystością wody czuwa sanepid. Z Sopotu można popłynąć tramwajem wodnym na Hel.

 

A wieczorem... Po dniu pełnym wrażeń każdemu należy się odpoczynek. Dzieci na wakacjach niechętnie rezygnują ze swoich codziennych przyzwyczajeń. Jeśli w domu kąpią się we własnej wannie, nie będą chciały korzystać z pryszniców na polu namiotowym. Jeśli zawsze na dobranoc oglądają bajki, raczej nie dadzą sobie wytłumaczyć, że na urlopie odpoczywamy od telewizora. Nocleg na biwaku, tak lubiany przez rodziców, w oczach dzieci wcale nie musi być atrakcyjny. Dlatego wybierając się na wakacje z dzieckiem warto zwrócić uwagę na www.sopockieapartamenty.com. Luksusowo wyposażone, przygotowane na przyjęcie rodzin z dziećmi, są idealną odpowiedzią na potrzeby rodzin z małymi dziećmi. Zapewnienie dziecku tego, czego potrzebuje, przełoży się bezpośrednio na jakość wypoczynku u dorosłych.

 

Sport i Wypoczynek

Otwarcie największego odkrytego parku wodnego w Polsce!

Jednym z lepszych pomysłów na schłodzenie się w upalne dni jest wypad nad wodę! By nie był on jednak taki ...

Gorący Potok w Szaflarach

Kompleks rekreacyjno–turystyczny „Gorący Potok” to najnowsza propozycja wykorzystania wód termalnych na Podhalu . W naszych basenach woda, która jest dostarczana ...

Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

Zapraszamy do wizyty w największym parku dinozaurów w Europie, kryjącym mnóstwo atrakcji dla turysty w każdym wieku. Niezapomniane przeżycia dzięki ...

Nauka jazdy na łyżwach – jak robić to dobrze?

Każdego roku zima zaskakuje drogowców (może to taka nasza narodowa tradycja?), a my nawet nie dostrzegamy upływu czasu, kiedy ....