Wypoczynek, Sport, Rekreacja

Jak nakłonić dzieci do zabawy na świeżym powietrzu? Wystarczy, że wyposażysz swój ogród w drewniany domek, który maluchy z pewnością pokochają.

 

Nie ma chyba na świecie dziecka, które odmówiłoby posiadania własnego, drewnianego domku. Tego rodzaju budowle stanowią bowiem wstęp do świetnej zabawy i – co istotne – zapadają w pamięć najmłodszych na długie lata. Jeśli pragniesz podarować dziecku niezwykły prezent w postaci drewnianego domku, to… zrób go samodzielnie! W jaki sposób?

 

Wbrew pozorom samodzielne wybudowanie wspomnianej konstrukcji nie jest ani praco-, ani też czasochłonne. Wszystko, czego potrzebujesz do rozpoczęcia pracy to:

  • Młotek
  • Wkrętarka
  • Drabina
  • Metrówka
  • Poziomica
  • Model drewnianego domku

 

Budowę modelu rozpoczynamy od nałożenia impregnatu i – w zależności od naszych preferencji – farby. Następnie czekamy do całkowitego wyschnięcia wszystkich elementów. W między czasie wybieramy miejsce, w który mamy zamiar usytuować konstrukcję. Ważne, aby powierzchnia była równa, gdyż w innym przypadku może się okazać, że domek jest po prostu niestabilny.

 

Następnie, wykorzystując odpowiednie elementy wskazane w instrukcji, przechodzimy kolejno do montażu platformy, legarów oraz desek, stanowiących obszar przyszłej

piaskownicy. Pamiętajmy, aby po odpowiednim dopasowaniu wspomnianych części, połączyć całość wkręcając śruby mocujące. Dodatkowo, celu ustabilizowania domku, odpowiednio nawiercamy i przykręcamy zastrzały. Teraz możemy przystąpić do montażu podestów, stanowiących podłogę ogrodowej budowli, a także zabezpieczającej balustrady.

 

na zdjęciu: domek dla dzieci,Ogrodosfera

Kiedy szkielet domku jest już stabilny i wyposażony w podłogę oraz barierkę, przyszedł czas na skręcenie ścian, wyposażenie takowych w okiennice na zawiasy oraz niezbędne przecież drzwi. Teraz przystępujemy do przykręcenia obu połaci dachu oraz zabezpieczenia takowych za pomocą paska papy i zlokalizowanych po bokach dachu, desek czołowych. W podobny sposób należy zabezpieczyć ściany domku, jednak w tym przypadku do zapewniania ochrony wspomnianym elementom, używamy listewek maskujących.

 

fot. domek dla dzieci na balach z drewna

Gdy górna część drewnianego domku jest już gotowa, wówczas – z pomocą co najmniej dwóch osób – umieszczamy ją na części dolnej. Teraz pozostaje już tylko przykręcenie drabinki, dzięki której dzieci bez większego problemu będą mogły dostawać się do wnętrza ogrodowego domku, a także wsypanie piasku do wspomnianej już piaskownicy. I gotowe!

 

fot. domek dla dzieci z werandą

Jak widać samodzielne skonstruowanie ogrodowego domku dla dzieci jest nie tylko łatwe, ale również bardzo szybkie. Dzięki użyciu drewnianego modelu masz pewność, że niezbędne ci do pracy elementy znajdują się w zasięgu ręki. Jeśli chcesz sprawdzić, jak w praktyce wygląda budowa modelu, to zapraszamy do obejrzenia filmu:

 

 

 

.

Sport i Wypoczynek

Obiekt noclegowy Western Camp Resort, najbliżej Energylandii – otwarcie już czwartek!

Nieopodal Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze wybudował się Western Camp Resort, obiekt noclegowy utrzymany w klimacie dzikiego zachodu. Na miejscu ...

Kurs kitesurfingu dla dzieci - kiedy zaczynać?

Dla wielu kitesurfing to wciąż sport ekstremalny, mimo to coraz więcej osób decyduje się na jego uprawianie. Dyscyplina ta staje ...

Podróż z dzieckiem nie musi być koszmarem

Małe dziecko, mały kłopot. Większe dziecko – większy kłopot. Stara prawda sprawdza się również w podróży. Noworodek i małe niemowlę ...

Euforia czeka fanów muzyki elektronicznej w Energylandii! Kings of Hardstyle oraz EDM Festival nadciągają!

Na początku Kings of Hardstyle, czyli prawdziwa eksplozja muzyczna dla fanów tego gatunku. Na jednej scenie, jednego wieczoru i jednej no....