Wypoczynek, Sport, Rekreacja

Dla wielu kitesurfing to wciąż sport ekstremalny, mimo to coraz więcej osób decyduje się na jego uprawianie. Dyscyplina ta staje się również coraz bardziej popularna wśród dzieci i młodzieży.

 

Dzięki szerokiej ofercie szkół kitesurfingu, dostosowanej do najmłodszych miłośników kite już kilku-kilkunastoletnie dzieciaki mają szansę rozpocząć przygodę z deską i latawcem.

 

W wielu szkołach wymaga się, aby kursant miał ukończone co najmniej osiem lat. Są również szkoły, które uczą dzieci, które ukończyły minimum dwunasty-trzynasty rok życia. W obu przypadkach w grę wchodzą jedynie kursy na poziomie podstawowym. Według opinii wielu doświadczonych kitesurferów uprawianie tej dyscypliny na poważnie zacząć można jednak dopiero po skończeniu piętnastu-szesnastu lat.

 

Oprócz wieku niezwykle ważnym kryterium decydującym o przyjęciu na kurs jest także waga. Różne szkoły różnie ustalają dolną granicę. Dla jednych jest to 30 kg, dla innych 40 kg, a w niektórych szkołach minimalną wagą decydującą o przyjęciu na kurs jest 45 kg.

 

Szkoły organizujące kursy kitesurfingu dla dzieci i młodzieży muszą posiadać odpowiednie przygotowanie. Podstawą jest odpowiednie przeszkolenie kadry instruktorów, tak by bezpiecznie i fachowo poprowadziła zajęcia z młodszymi kursantami.

 

Drugą niezwykle istotną kwestią jest sprzęt. Szkoła musi dysponować odpowiednimi rozmiarami desek i latawców, które będą idealnie dopasowane do wieku i wagi młodego kitesurfera.

 

Weryfikacja uprawnień szkoły, wyposażenia i ogólnego przygotowania do szkolenia dzieci w zakresie kite powinna leżeć po stronie rodziców. To oni też decydują o wysłaniu dziecka na kurs. Wiele szkół oferuje kursy dla dzieci jako uzupełnienie oferty dla dorosłych. Jest to idealne rozwiązanie podczas rodzinnych wakacji, pozwalające na aktywne spędzanie czasu zarówno przez dzieci, jak i rodziców.

 

Na szczęście nie ma górnych granic odnośnie wieku czy wagi kursanta, dzięki czemu kitesurfing uprawiać może właściwie każdy, jeśli tylko zdrowie i kondycja fizyczna mu na to pozwala.

 

Sport i Wypoczynek

Narty odpowiednie dla dziecka

Narciarstwo to coraz bardziej popularny sport w naszym kraju. Daje naprawdę dużo przyjemnych wrażeń i pozwala rozruszać praktycznie ...

Wielkie otwarcie sezonu 2019 w Energylandii!

W sobotę 6 kwietnia rozpoczął się nowy sezon na zabawę w największym w Polsce Parku Rozrywki Energylandia! Cały sezon potrwa do...

Kurs kitesurfingu dla dzieci - kiedy zaczynać?

Dla wielu kitesurfing to wciąż sport ekstremalny, mimo to coraz więcej osób decyduje się na jego uprawianie. Dyscyplina ta staje ...

5 porad jak zwiększyć aktywność całej rodziny

Ważne jest, aby dbać nie tylko o swoje własne zdrowie, ale również o zdrowie przyszłych pokoleń. Jeśli masz dzieci, oczywiście, ....