Wypoczynek, Sport, Rekreacja

narty dla dzieckaNarciarstwo to coraz bardziej popularny sport w naszym kraju. Daje naprawdę dużo przyjemnych wrażeń i pozwala rozruszać praktycznie wszystkie mięśnie w czasie, kiedy mamy mniej okazji do uprawiania aktywności fizycznej, niż latem.

 

Na stokach widzimy nie tylko osoby dorosłe, ale nawet małe dzieci, które najpierw uczą się zjeżdżać po łatwiejszych terenach, ale za jakiś czas bardzo dobre radzą sobie już na trudniejszej trasie. Warto zarazić dzieci umiłowaniem do nart. Pierwszym krokiem ku temu będzie zakupienie odpowiedniego sprzętu.

 

Jako dorośli nie rośniemy i nie zmieniamy, więc nabywanie nart nie jest tak skomplikowane jak jest to w wypadku dzieci, dla których nawet co sezon będzie trzeba wymienić narty. Na co zwrócić uwagę, kiedy już będziemy w sklepie?

 

Jakie narty?

Oczywiście oprócz sprzętu, takiego jak narty dla dziecka, dla początkującego w tej dziedzinie trzeba będzie skompletować cały sprzęt, między innymi także buty, kijki czy wiązania. Skupmy się jednak na samych nartach. Można je kupić bądź wypożyczyć. Dużo zależy od tego, czy dziecko po raz pierwszy ma wyjść na stok, czy ma już w tym względzie pewne doświadczenie. Na pierwsze razy zdecydowanie nadają się narty krótkie. Długość takich nart dla dziecka, które dopiero oswaja się z tym sportem powinna wynosić około 30 cm mniej niż jego wzrost.

 

Jeżeli nasza pociecha szybko robi postępy, prawdopodobnie za 2 lub 3 sezony będzie trzeba pomyśleć o czymś dłuższym, tym bardziej, że przez ten czas z pewnością dziecko także podrośnie. Jeżeli na stoku czuje się ono dobrze i nie ma obaw oraz jego jazda jest dość pewna, można w tym momencie zakupić już narty dla dziecka o długości do jego nosa. Koniecznie należy zwrócić także uwagę, czy są one taliowane. To będzie najlepszy wybór dla małego narciarza. Tego rodzaju sprzęt jest szerszy, a co za tym idzie, stabilniejszy. To zdecydowanie ułatwia szlifowanie umiejętności na stoku.

 

Ponadto taliowane narty dla dziecka ułatwiają wykonywanie skrętów.

 

Ważne elementy

Warto wspomnieć także o wiązaniach i butach, ponieważ są to detale decydujące w dużej mierze o bezpieczeństwie i przyjemności jazdy oraz mają bezpośredni kontakt z nartą. Dla dziecka wybieramy wiązania, które wypinają nartę w razie upadku na stoku. Rodzaj tego elementu będzie zależał od wagi dziecka ponieważ do niej należy dobrać skalę siły wypięcia narty.

 

A co powiedzieć o butach? Należy dobrać ich odpowiedni rozmiar, mierząc je na skarpetę narciarską. Ma to ogromne znaczenie, podobnie jak w przypadku nart dla dzieci. W bucie maluch powinien móc swobodnie poruszać palcami, lecz nie mogą być one zbyt duże. Za małe także będą udręką podczas nauki jazdy.

 

Kupujemy czy wypożyczamy

Czy zawsze należy kupować narty dla dziecka, a może wystarczy je wypożyczyć. Za tym drugim rozwiązaniem przemawia kilka argumentów. Po pierwsze dzieci niezwykle szybko rosną i wyrastają z nart, co oznaczałoby, że czasem co sezon trzeba by było nabywać nowe elementy. Ponadto tak naprawdę nie wiadomo, czy maluch połknie bakcyla narciarstwa i po pierwszych próbach nie zrezygnuje z uprawiania tego sportu, być może odkładając to na dalsze lata. W ten sposób zostaniemy z nową parą nart, które będą leżały w domu bezużytecznie.

 

Oczywiście wypożyczanie sprzętu jest też o wiele tańszą opcją od ich kupowania. Jest również wygodne, ponieważ wypożyczając narty dla dziecka nie musimy martwić się o smarowanie czy ostrzenie, wystarczy po prostu zapłacić za wynajem a potem je oddać.

 

Kupno czy też wypożyczenie nart dla dziecka to sprawa indywidualna. Ważne jedynie, by były one dopasowane do malca.

 

Inspiracja: Aga Sport - miejsce, gdzie znajdziesz narty dla dzieci i zestawy akcesoriów narciarskich.

Sport i Wypoczynek

Lato puka do drzwi

Sezon letni w AquaCity Poprad gotowy na otwarcie, dzięki temu wszyscy, którzy nie mogą się już doczekać skoku do basenu, mogą ...

Relaks, doskonała zabawa, najlepsze wspomnienia - Termy Gorący Potok!

Udostępniamy Państwu kompleks kilkunastu unikalnych basenów z naturalną, surową wodą siarkową, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Fontanny, wodotryski, ...

Narty odpowiednie dla dziecka

Narciarstwo to coraz bardziej popularny sport w naszym kraju. Daje naprawdę dużo przyjemnych wrażeń i pozwala rozruszać praktycznie ...

Wielkie świętowanie Dnia Dziecka w Energylandii – początek czerwca pełen niespodzianek.

Energylandia zaprasza dzieci i ich rodziców na wielkie wydarzenie z dobrą zabawą, które potrwa aż dwa dni. 1 i 2 cz....