Wypoczynek, Sport, Rekreacja

wakacjeKierunek wakacyjnej podróży z dzieckiem, małym czy nieco starszym, to zawsze poważny dylemat dla rodziców. Jeśli chcemy spędzić rodzinne wakacje w kraju, najczęściej wybieramy morze lub góry. Ciekawym pomysłem jest także wypad nad jezioro, na wieś lub do lasu.


Górski szlak
Planując wakacje z dzieckiem w górach, trzeba wybrać cel naszej podroży. Tatry, Karkonosze i Gorce – to niektóre propozycje na rodzinne wakacje. Z małymi dziećmi możemy wędrować tatrzańskimi dolinami. Najpopularniejsze to Chochołowska i Kościeliska. Chochołowska jest szeroka i przez około 4 kmdroga jest asfaltowa, a następnie ubita gruntowa i kamienista. Na niektórych odcinkach idealnie nadaje się do spacerowania z maluchem, np. 3 – 4 latkiem lub z terenową spacerówką. Podczas spaceru można podziwiać piękne widoki i potoki.

 

Dolinę można także przejechać rowerem. Wystarczy, że wypożyczymy rowery z dziecięcym fotelikiem u wejścia do doliny. Kursują tu też dorożki, którymi można podróżować z dziećmi. Dla starszych dzieci, np. 6 – 7 latków możemy wybrać się, np. do malowniczej Doliny Pięciu Stawów Polskich. Dobrze przystosowana do wózków jest także droga z Polany Palenica do Morskiego Oka. Dlatego w polskie góry możemy się wybrać nawet z bardzo małymi dziećmi.

 

Morska bryza
Atrakcje dla dzieci w każdym wieku oferuje także polskie morze. Bałtyk to miejsce idealne na rodzinne wakacje, gdyż wzmacnia odporność naszą i dziecka. Klimat morski jest polecany zwłaszcza dzieciom z astmą, alergiami i częstymi infekcjami układu oddechowego. Dziecko hartuje się nad morzem i wdycha jod, który wpływa pozytywnie na organizm, a najwięcej jest go podczas sztormu. Spacery i zabawy na plaży to doskonały sposób na spędzenie czasu, więc budujmy razem z dzieckiem zamki, puszczajmy latawce i bawmy się plażową piłką w wodzie lub na plaży. Należy jednak zadbać o to, aby było bezpiecznie. Jest wiele nadmorskich miejscowości, które oferują dodatkowe atrakcje, ale największą dla każdego dziecka jest bezkresne morze. Jedną z najczęściej odwiedzanych latem jest Władysławowo – w jego granicach jest aż 23 km plaż. Są tam piaszczyste i szerokie plaże, które sprzyjają relaksowi i wypoczynkowi. Dobrze, jak wybrany nocleg ma bezpośrednie połączenie z morzem i z plażą, a najlepiej, gdy znajduje się bardzo blisko. Oszczędzamy wtedy na dojazdach oraz możemy pójść nad morze o każdej porze dnia – dzięki temu maksymalnie korzystamy z uroków nadmorskich wakacji.


Lepsze spędzić więcej czasu na wakacjach z dzieckiem w jednym miejscu, niż zmieniać miejsce pobytu co kilka dni. Dziecko, zwłaszcza małe, musi się przyzwyczaić do miejsca, co zajmuje kilka pierwszych dni. Dlatego jeśli stajemy przed dylematem, jak spędzić wakacje, wybierzmy jeden kierunek, który będzie atrakcyjny dla całej rodziny. Wtedy rodzinne wakacje będą niezapomniane! Wiele ośrodków proponuje specjalne rodzinne oferty z udogodnieniami dla najmłodszych, np. specjalne menu, foteliki do jedzenia, wypożyczanie łóżeczek, atestowane i ogrodzone place zabaw czy animacje, które są prowadzone przez profesjonalnych animatorów. Wszystko po to, by uatrakcyjnić pobyt oraz zapewnić niesamowite wrażenia i wspomnienia. Wakacje nad morzem z dzieckiem warto spędzić w Hotelu Apart Gwiazda Morza we Władysławowie, który posiada specjalne oferty wypoczynku dla całej rodziny.

Sport i Wypoczynek

Doskonały sposób na wolny czas

Często zdarza się, iż nasze dzieci się nudzą i nie wiemy co z nimi zrobić. Jeżeli pogoda na to pozwala, ...

Kolonia w praktyce – informacje dla rodziców

Dla wszystkich rodziców zastanawiających się co właściwie dzieje się z ich dziećmi na koloniach odsłaniamy kulisy tych imprez. Uspokajamy wszystkich ...

Nauka jazdy na łyżwach – jak robić to dobrze?

Każdego roku zima zaskakuje drogowców (może to taka nasza narodowa tradycja?), a my nawet nie dostrzegamy upływu czasu, kiedy ...

Relaks, doskonała zabawa, najlepsze wspomnienia - Termy Gorący Potok!

Udostępniamy Państwu kompleks kilkunastu unikalnych basenów z naturalną, surową wodą siarkową, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Fontanny, wodotryski, ....