Wypoczynek, Sport, Rekreacja

sportWażne jest, aby dbać nie tylko o swoje własne zdrowie, ale również o zdrowie przyszłych pokoleń. Jeśli masz dzieci, oczywiście, chcesz mieć pewność, że one rosną silne i zdrowe. Badanie wykazało, że w tętnicach dzieci i młodzieży z nadwagą znajduje się tyle samo blaszek, jak u 45 -latków, co z kolei prowadzi do chorób serca i innych poważnych problemów i o wiele wcześniej niż u ich rodziców. Ale bardzo dobrze wiesz, jak trudno połączyć tobie pracę, rodzinę i aktywność fizyczną, nie wspominając już o twoich dzieciach. Dobrym początkiem będzie zdrowy przykład. Badania wykazały, że aktywne fizycznie rodzice zwiększają prawdopodobieństwo, że ich dzieci będą również aktywne. Jeśli myślisz o tym, jak zwiększyć aktywność swoich dzieci, przeczytaj te porady.

 1. Zaplanuj aktywny wypoczynek.
Wybierz jeden dzień w weekend na aktywny wypoczynek całej rodziny: w lecie - pływanie, zimą – zjeżdżanie na sankach, łyżach lub piesze wycieczki, na wiosnę i jesienią - jazda na rowerze, lub coś innego, co najbardziej lubią twoi dzieci. Dzień przejdzie bez żadnych problemów, jeśli weźmiecie ze sobą lekkie śniadanie i zrelaksujecie się zdrową przekąskę po treningu.

2. Angażować się razem.
Znajdź klub sportowy w swojej okolicy, gdzie zajęcia z jogi lub aerobiku możesz mieć razem ze swoimi dziećmi. Jeśli twoje dziecko jest za małe na takie działania, poszukaj innego sposobu, który pomoże tobie i twojemu dziecku spalić kalorie, na przykład - pójść na długi spacer. A może nie masz dzieci? W takim razie zapytaj, gdzie odbywają się zajęcia jogi z partnerem, a nawet "pies jogi "- tak, joga dla ciebie i twojego psa.

3. Przerób pokój rodzinny w swoim mieszkaniu.
Bardzo często wspólny pokój jest „ centrem lenistwa” w twoim domu: wygodne kanapy, konsoli do gier, półka z DVD i nic, co mogłoby zachęcić do sportu lub aktywności fizycznej. Istnieją sposoby, aby dodać do pokoju dyskretne przypomnienia o tym, nie przerabiając przy tym całego pokoju i nie zajmując za dużo miejsca na sprzęt sportowy. Ustaw pewne ograniczenia – dzienny limit czasu oglądania telewizji i „bezczynności”, żeby cała rodzina miała więcej czasu na aktywny odpoczynek.

 

4. Zmień rutynę w zabawę.
Zamiast podziału rutynowej roboty po domu wśród członków rodziny, przekształć to w grę, w którą będą bawić się wszyscy. Rywalizujcie, kto szybciej wykona swoje obowiązki, a następnym razem postaraj się poprawić swoje wyniki. Podczas sprzątania włącz muzykę, aby dzieci mogły nie tylko pomagać, ale jednocześnie śpiewać i tańczyć. W czasie spaceru z psem, próbujcie trochę pobiegać, pojeździć na rolkach, czy poskakać na skakance.

 

5. Zrób recenzje swojej diety.
Opinia ta odnosi się nie tylko do aktywności fizycznej, ale warto również wspomnieć, że rodziny, którzy przytrzymują się zdrowej diety - są bardziej podatne na nawyki zdrowotne, takie jak aktywność fizyczna. Jeśli chcesz zrzucić kilka kilogramów, lub po prostu chcesz zdrowo odżywiać się, podłącz do tego całą rodzinę i ty szybciej osiągniesz sukces. Zabierz dzieci na rynek, niech oni same wybiorą dla siebie owoce i warzywa, a także zaangażuj ich w proces gotowania. Dzieci otrzymają dużo radości od „ ich” jedzenia i na pewno z przyjemnością pozmywają naczynia.

 

Sport i Wypoczynek

Lato puka do drzwi

Sezon letni w AquaCity Poprad gotowy na otwarcie, dzięki temu wszyscy, którzy nie mogą się już doczekać skoku do basenu, mogą ...

Dziecko na górskim szlaku

Urlop z małym dzieckiem może być doskonałą formą wypoczynku dla całej rodziny. Oczywiście należy się dobrze zastanowić i przeanalizować możliwości ...

Na rower z dzieckiem

Wkrótce nadejdzie wiosna i większość z rowerzystów-rodziców zapragnie wybrać się na wycieczkę rowerową ze swoją pociechą. Nieocenione są chwile spędzone ...

Wypoczynek w Polanicy - polecany hotel

Na hotelowej mapie Polski znajdziecie wiele ciekawych propozycji na wspólny wypoczynek z rodziną. Jednak Hotel Polanica Resort & Spa jest ....