Rodzina

Staramy się dbać o zdrowie naszych dzieci kompleksowo. Zapewniamy im zbilansowaną dietę oraz odpowiednią dawkę ruchu na świeżym. Niestety zapominamy o właściwym obuwiu, które jest jednym z ważniejszych czynników kształtujących układ kostno-szkieletowy oraz mięśniowy naszych pociech. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj obuwia, gdyż ma to wielkie znaczenie w kontekście higieny chodu oraz utrzymania właściwej postawy ciała. Dlatego pragniemy zwrócić uwagę na buty typu barefoot, które są idealnym obuwiem dla każdego dziecka. Przygotowaliśmy krótki poradnik objaśniający zalety obuwia barefoot. Zapraszamy.

Czym jest obuwie typu barefoot?

Obuwie typu barefoot z pewnością wyróżnia się spośród zwyczajnego obuwia. Posiada ono idealnie równą oraz elastyczną podeszwę, co naturalnie współpracuje z ruchem mięśni oraz ścięgien stopy. Zwyczajne buty mają podwyższoną piętę po to, aby zawsze to ona lądowała na podłożu jako pierwsza. Jest to absolutnie nienaturalne zjawisko, które prowadzi do wielu wad postawy i bardzo niechcianego płaskostopia. Obuwie typu barefoot zapewnia stawianie jako pierwsze przedniej części stopy bądź śródstopia, co jest naturalne oraz zdrowe. Dziecięca stopa posiada również zupełnie inną anatomię niż stopa osoby dorosłej. Gdy spojrzymy na stopę malucha, zauważymy wyraźny kształt trójkąta. Dlatego obuwie powinno zawierać odpowiednio dużą ilość miejsca na palce tak, aby nie tworzyć zbędnego ucisku i dyskomfortu.

Zalety obuwia barefoot

Maluchy uczące się chodzić mają problem ze stałym utrzymaniem równowagi. Z pomocą przychodzi obuwie typu barefoot, które świetnie wzmacnia mięśnie oraz koordynuje pracę centralnego układu nerwowego, zapewniając lepszą stabilizację.

Buty barefoot stanowią świetną profilaktykę wielu chorób stóp oraz układu szkieletowego. Poprzez zapewnienie odpowiedniego miejsca na palce zapobiegamy powstawaniu haluksów, które występują już nawet u dzieci przez dobranie niewłaściwego obuwia. Używając obuwia barefoot, możemy zapomnieć o płaskostopiu i swobodnie cieszyć się każdym krokiem ukochanej pociechy. Dodatkowo wykonanie z najlepszych, naturalnych materiałów pozwala skórze swobodnie oddychać, a antypoślizgowa podeszwa skutecznie uchroni malucha od niefortunnych upadków na śliskiej podłodze.

Buty nowe czy używane?

Buty typu barefoot niejednokrotnie kojarzą się nam ze sporym wydatkiem. Przez to zastanawiamy się nad zakupem obuwia używanego, które jest dużo tańsze niż to nowe. Jednak należy pamiętać, iż kupując używane obuwie dla naszej pociechy, gwarantujemy mu przejęcie wszelkich wad postawy poprzedniego właściciela. Takim sposobem możemy zupełnie przypadkowo zafundować maluchowi płaskostopie, które posiada około 40% społeczeństwa, a więc ryzyko jest spore.

Sklep oferujący buty typu barefoot, który jednocześnie posiada okazyjne ceny to Bosa Stópka. Znajdziemy w nim idealne obuwie dla naszej pociechy i nie zrujnujemy domowego budżetu. Tym samym zapewnimy dziecku komfort chodzenia oraz kształtowanie jedynie poprawnych nawyków.

 

Rodzina

Jaka rasa psa dla małego dziecka?

Pies to czworonożny przyjaciel człowieka. Ale jakiego towarzysza powinniśmy wybrać dla małego dziecka? I o czym warto pomyśleć, kiedy decydujemy ...

Przygotowanie do rodzinnej wyprawy

W obecnych czasach coraz częściej decydujemy się na podróż własnym środkiem transportu. I nie przeszkadza nam wcale konieczność przygotowania się ...

Ruszmy się z kanapy, jeszcze zanim przyjdzie wiosna!

Zima dobiega końca, jednak póki co, pogoda nie zachęca do dłuższych spacerów czy szaleństw na placyku zabaw. Dlatego wciąż szukamy ...

10-13 listopad 2016 - Weekend Listopadowy w Bajkowym Zakątku na Mazurach

Piękna polska jesień wśród mazurskiej przyrody, przepyszne regionalne jedzenie i relaks w Wodnej Krainie z widokiem na las – gwarantują ....