Rodzina

Zdjęcia towarzyszą nam praktycznie w każdej chwili naszego życia. Tam, gdzie nie mamy akurat pod ręką aparatu, wykorzystujemy telefon komórkowy, żeby uwiecznić dany moment.

 

Aparaty w telefonach wypierają zresztą popularne parę lat temu "cyfrówki", bo jakość zdjęć robionych nowej klasy smartfonami jest tak dobra, że wiele osób nie widzi potrzeby zaopatrywania się w aparat cyfrowy, skoro telefon w zupełności spełnia jego funkcję.

 

Ze zdjęciami zrobionymi telefonem jest niestety jeden problem, a czasem nawet i więcej. Po pierwsze, w przypadku awarii, zgubienia lub kradzieży telefonu tracimy nasze zdjęcia bezpowrotnie. Są to oczywiście ekstremalne sytuacje, ale warto o tym pamiętać.

 

Druga rzecz, to jak często wrzucamy zdjęcia z komórki na komputer? Chyba tylko wtedy, gdy na telefonie kończy nam się miejsce. A co potem z takimi zdjęciami? Na telefonie robimy ich setki, jak nie tysiące. Czy oglądamy je potem, siedząc wieczorem przy kawie? Wątpliwe. Czy drukujemy je i wklejamy je do rodzinnego albumu? Nie znam ani jednej osoby, która tak robi. Niestety, tego typu zdjęcia stanowią słabą pamiątkę, bo praktycznie do nich nie wracamy.

Inaczej sprawa wygląda, gdy zdecydujemy się na profesjonalną sesję u fotografa, a jako efekt jego pracy otrzymamy zdjęcia w formie analogowej, czyli w postaci wydruków na papierze fotograficznym. Z takimi zdjęciami możemy zrobić wiele. Możemy je oprawić w stylowe ramki i powiesić na ścianach, możemy obdarować takimi zdjęciami naszych najbliższych, np. rodziców, możemy je również wkleić do albumu i przeglądać wieczorami przy wspomnianej wcześniej kawie.

 

Jaki rodzaj sesji wybrać?

Wszystko zależy od okoliczności. Jeżeli jesteś przyszłą mamą, to oczywiście będziesz chciała uwiecznić swój brzuszek na fotografiach. Wielu fotografów ma w swojej ofercie sesje ciążowe dla przyszłych mam, które stanowią przepiękną pamiątkę, do której wspaniale jest wrócić po paru latach, gdy maluch jeszcze tak niedawno noszony pod naszym sercem, teraz jest już duży.

Możemy zdecydować się na sesję w plenerze, jeżeli pora roku i pogoda jest ku temu odpowiednia (dla wielu zdeterminowanych mam nie ma czegoś takiego jak zła pogoda czy zła pora roku). Jeżeli aura nie jest sprzyjająca i boimy się, że może nas dopaść przeziębienie, warto wtedy wybrać sesję studyjną, która - gdy odezwiemy się do profesjonalnego fotografa - będzie zapewne równie piękna.

 

Po urodzeniu dziecka możemy uwiecznić te cudowne chwile i zdecydować się na sesję noworodkową. Fotografowie wykonują ją w różnych stylach. Niektórzy stawiają na rekwizyty i gadżety, inni skupiają się na naturalności i na małym modelu bądź też małej modelce. To już od rodzica zależy jaki rodzaj sesji wybierze. Faktem jest, że fotografia noworodkowa staje się u nas coraz popularniejsza. Wielu fotografów oferuje tego typu usługi. Warto jednak wybierać profesjonalistów, którzy zapewnią maksimum bezpieczeństwa na takiej sesji.

 

 

 

.

Rodzina

Zdrowe buty dla dzieci, buty typu barefoot

Staramy się dbać o zdrowie naszych dzieci kompleksowo. Zapewniamy im zbilansowaną dietę oraz odpowiednią dawkę ruchu na świeżym. Niestety zapominamy o ...

Dziecko a zwierzę w domu

Większość psychologów jest zgodnych co do tego, że dzieci lepiej się rozwijają, gdy w domu jest jakieś zwierzę. Pupilek rodziny ...

Zimny wychów, żelazna dyscyplina rodem z Chin, czy też raczej wenezuelska koncepcja bliskości, czyli kilka słów o metodach wychowywania dzieci.

Choć na temat wychowania dzieci napisano sporo książek i z wieloma z nich zdążyli zapoznać się już docelowi odbiorcy, czyli ...

Ruszmy się z kanapy, jeszcze zanim przyjdzie wiosna!

Zima dobiega końca, jednak póki co, pogoda nie zachęca do dłuższych spacerów czy szaleństw na placyku zabaw. Dlatego wciąż szukamy ....