Rodzina

Choć mówi się, że szczęśliwi czasu nie liczą, to jednak posiadanie zegarka ma swoje dobre strony. Poza ich funkcją użytkową równie istotną rolę gra ich wygląd – stanowią modny dodatek do każdej stylizacji. To, że noszą je dorośli nie jest niczym niezwykłym, jednak coraz częściej zegarki zobaczyć można na rękach dzieci. Sprawdźcie kiedy najlepiej sprezentować swojej pociesze zegarek.

 

Wyznacznik dorosłości

Dzieci lubią naśladować swoich rodziców oraz innych dorosłych, z którymi mają styczność. Nie dziwi więc nikogo, kiedy maluch domaga się swojego własnego zegarka, takiego jak ma mama lub tata – ten dodatek jest swoistym symbolem dorosłości.

 

-Dawniej zegarek stanowił obowiązkowy prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Kojarzył się więc jednoznacznie z czymś ważnym i uroczystym, towarzyszył temu swoistemu momentowi przejścia, które wiele maluchów odbiera jako wstęp do dorosłości. Obecnie zegarki zostały zastąpione przez inne prezenty, jednak wciąż stanowią przedmiot marzeń wielu dzieci – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący sklep internetowy DEMUS.

 

Kiedy kupić dziecku zegarek

Na rynku znaleźć można wiele modeli zegarków, także tych przeznaczonych na małe dziecięce rączki. Są one zwykle kolorowe, często ozdobione wizerunkiem ulubionych postaci z bajek. Sprawia to, że wiele maluchów widząc takie „cudo” uparcie domaga się jego zakupu. Wielu rodziców ma jednak problem z określeniem tego jaki wiek jest najbardziej odpowiedni do otrzymania pierwszego zegarka. Zasada jest jednak prosta – wszystko zależy od tego w jakim stopniu dziecko rozpoznaje liczby.

 

Kiedy dziecko zna cyfry arabskie, potrafi liczyć i wykonywać podstawowe działania matematyczne (odejmowanie i dodawanie), to można rozpocząć naukę odczytywania godziny z tradycyjnego zegarka. Dużą pomocą w opanowaniu tej umiejętności może okazać się zegarek na rękę, choć niektórzy zalecają, by podarować go dziecku dopiero wtedy, gdy będzie potrafiło z niego korzystać.

 

Dziecko można nauczyć rozpoznawania godziny na zegarku za pomocą gier edukacyjnych, które pomagają w skojarzeniu godzin z konkretnymi czynnościami wykonywanymi w trakcie dnia. Można także wraz z dzieckiem przygotować tarczę zegarka z kartonu, wraz z obracającą się wskazówką i systematycznie ćwiczyć z jego pomocą odczytywanie godziny.

 

Jaki zegarek dla dziecka

Kupując dziecku pierwszy zegarek warto zastanowić się nad tym, czy lepiej w jego przypadku sprawdzi się klasyczny, z tarczą analogową, czy elektroniczny zegarek cyfrowy z wyświetlaczem LCD. Ten drugi pozwala z łatwością odczytać aktualną godzinę, dlatego może lepiej nadawać się dla malucha, który jeszcze nie do końca radzi sobie z tarczą zegarka analogowego. Jeśli jednak zdecydujemy się na zegarek tradycyjny, warto postawić na taki z dużymi, czytelnymi cyframi arabskimi i wyraźnymi wskazówkami – dzięki nim nauka rozpoznawania godziny będzie dla pociechy znacznie łatwiejsza.

 

 

 

 

.

Rodzina

Atrakcje dla dzieci w Warszawie

Wielu rodziców poszukuje atrakcji w Warszawie, w których mogą uczestniczyć wraz z dziećmi. Najczęściej, niestety, wybieraną formą rozrywki jest wspólne ...

Menu na kinderbal

Gwoździem programu każdego przyjęcia urodzinowego dla dzieci jest tort, dmuchanie świeczek i radosne odśpiewanie solenizantowi „sto lat”. Jeśli mamy talent ...

Dziecko a zwierzę w domu

Większość psychologów jest zgodnych co do tego, że dzieci lepiej się rozwijają, gdy w domu jest jakieś zwierzę. Pupilek rodziny ...

Ochrona dziecka podczas podróży samochodem

Podróż samochodem dla dziecka może być prawdziwą przygodą, jeśli tylko rodzic zadba o jego komfort. W sklepach z gadżetami motoryzacyjnymi, ....