Rodzina

W obecnych czasach coraz częściej decydujemy się na podróż własnym środkiem transportu. I nie przeszkadza nam wcale konieczność przygotowania się do długiej wyprawy, wraz z całą rodziną. Nawet z małymi dziećmi można pokonać wiele kilometrów, nie tylko w kraju i powrócić z pięknymi wspomnieniami, wspólnej przygody. Wystarczy wiedzieć, w jaki sposób przygotować swoje auto, ale i wszystkich członków rodziny do takiej podróży.

 

Czas podróży

Gdy jesteśmy sami i nie mamy potrzeby dostosowywania swojego trybu życia do maluchów, często wybieramy godziny nocne lub poranne na podróż samochodem. Będąc rodzicami trzeba jednak brać pod uwagę potrzeby dzieci. Godzinę wyjazdu, ewentualnych przystanków, jak i czasu przeznaczonego na drogę powrotną, najlepiej dostosować do dobowego rytmu malucha. Sprawdza się jazda w godzinach, gdy dziecko śpi. Można więc pokusić się o wieczorny wyjazd, a nad ranem, gdy maluch zaczyna budzić się do życia, jest głodny i znudzony, kierowca funduje sobie krótką drzemkę bądź nocleg w motelu/hotelu (w zależności od długości podróży). Gdy dziecko zostanie nakarmione, ma za sobą spacer, a nawet nieco zabawy, jeśli pozwala na to miejsce postoju, można wyruszać w dalszą trasę.

 

Pod uwagę należy wziąć również porę roku, jak i aktualną pogodę. W zimę, godziny ranne to dla nas jeszcze niemal noc. Jest ciemno, a piaskarki i pługi dopiero zaczynają swoją pracę. Lepiej więc poczekać aż nieco się rozjaśni, a i drogi staną się bardziej przejezdne. Upalnym latem najlepszym czasem na podróż, poza chłodniejszą nocą, będą godziny poranne lub popołudniowe, gdy słońce nie grzeje aż tak mocno.

 

 

Przydatne gadżety

Na rynku znajdziemy mnóstwo gadżetów i akcesoriów, które idealnie sprawdzą się podczas podróży samochodem. Ułatwią przebieranie czy też karmienie dziecka, ochronią tapicerkę samochodu, a także umilą czas. Zarówno młodszym, jak i starszym pociechom. Sporo ciekawych gadżetów, praktycznych akcesoriów i innych produktów, można znaleźć wybierając pośród sklepów internetowych, tak jak odzież dla dzieci e-Pela.com.

 

Dobrym pomysłem jest wybór specjalnych uchwytów montowanych na zagłówkach przednich siedzeń. Można w nich umocować tablet bądź telefon, na którym wyświetlana będzie bajka dla dzieci. Do tego ulubione zabawki, które sprawią, że dziecko znacznie lepiej zniesie podróż, czas upłynie mu szybciej, a rodzice nie będą zmartwieni, jak zająć czas znudzonemu i rozrabiającemu maluchowi.

 

Mamy mogą z powodzeniem zainwestować w pojemne i ciekawie prezentujące się torby, w których zmieszczą wszystkie niezbędne podczas podróży rzeczy. Taką torbę warto mieć pod ręką. W niej mogą znaleźć się ubranka do przebrania, pieluchy, zabawki, przekąski. Wszystko to, co jest potrzebne podczas postojów. Dlaczego nie należy ich umieszczać w bagażniku? Bo nie da się przewidzieć czy dziecko nie ubrudzi się akurat w trakcie jazdy na autostradzie, gdzie minie sporo czasu zanim znajdziemy stosowny parking. Może się również zdarzyć, że utkniemy w korku i trzeba będzie dziecku zmienić pieluchę bądź nakarmić je, w trakcie.

 

 

Niezawodna pamięć kierowcy

Do zadań, w dużej mierze kierowcy, należy przygotowanie samochodu do podróży. O spakowaniu niezbędnych rzeczy pamiętać będą zwykle wszyscy. Każdy wie, co jest mu potrzebne w trakcie wyjazdu, jak i już na miejscu. O bagaż malucha zwykle zadba mama, ale to przede wszystkim do zadań taty należeć będzie sprawdzenie samochodu pod względem technicznym. Dopilnowanie dokumentów, kontroli działania najważniejszych elementów, w tym klimatyzacji, która staje się wręcz konieczność podczas upalnych dni.

 

 

 

 

 

 

.

Rodzina

Wady i zalety ubranek z wełny merynosów

Ubrania z wełny merynosów pojawiły się na naszym rynku wraz z modą na bezpieczne i ekologiczne ubranka dla dzieci. W ...

Warto być aktywną mamą

Młode mamy nie mają zbyt wiele czasu na aktywność fizyczną. Nadmiar obowiązków sprawia, że wielu kobietom mających małe, a często ...

Czym zabawić chłopca w czasie podróży samochodem?

Wycieczka, wakacje, a nawet kilkudniowa wyprawa za miasto to z perspektywy małego chłopca, jak i wszystkich dzieci, szczególne wydarzenie, na ...

Dziecko a zwierzę w domu

Większość psychologów jest zgodnych co do tego, że dzieci lepiej się rozwijają, gdy w domu jest jakieś zwierzę. Pupilek rodziny ....