Zdrowie

Zdrowie dziecka - Dlaczego dieta bogata w zioła jest ważna?

Okazuje się, że dla rozwoju i zdrowia dziecka ogromne znaczenie ma odpowiednia dieta. Powinna ona składać się z naturalnych i jak najmniej przetworzonych składników. Co ciekawe, warto włączać w nią ...

Małe dziecko

Jak ubrać dziecko zimą?

Niezależnie od tego jaka jest pora roku dzieci powinny być ubrane stosownie do panującej na dworze pogody. Wiele mam jednak uważa, że zimą dzieci należy ubierać bardzo grubo. Są przekonane, ...

Rodzina

Zdjęcia do rodzinnego albumu - profesjonalna sesja

Zdjęcia towarzyszą nam praktycznie w każdej chwili naszego życia. Tam, gdzie nie mamy akurat pod ręką aparatu, wykorzystujemy telefon komórkowy, ...

Rodzina

Wycieczka, wakacje, a nawet kilkudniowa wyprawa za miasto to z perspektywy małego chłopca, jak i wszystkich dzieci, szczególne wydarzenie, na które czeka się z niecierpliwością. O ile u malucha nie trzeba specjalnie wywoływać radości na wieść o takim wyjeździe, o tyle sama podróż może nieco ostudzić zapał naszej pociechy.

 

Warto więc dobrze się przygotować do samej jazdy, zabierając odpowiednie zabawki dla chłopca do samochodu. Nie chcemy przecież co kilka kilometrów słuchać dobiegających z tylnego siedzenia pytań typu: "Daleko jeszcze?", prawda?

 

Jazda bez nudy

Warto przed wyjazdem dokładnie przemyśleć plan podróży, a konkretniej godzin. O ile jest to możliwe, zaplanujmy jazdę o tej porze dnia, kiedy dziecko zwykle śpi - dotyczy to zarówno niemowlaków, jak i starszaków. Istnieje duża szansa, że po krótkim czasie od wejścia do samochodu, maluch zaśnie, co jemu i nam da trochę czasu i ciszy.

 

W przypadku niemowląt łatwiej o spokój w trakcie jazdy, zwykle bowiem przesypiają większość trasy. Większym wyzwaniem są starsi chłopcy, ponieważ, jeśli pozbawimy ich odpowiednich bodźców, może doskwierać im nuda. Znużenie w podróży to stan, który niestety może wpłynąć negatywnie na dalszą część wyjazdu. Zniechęcenie, grymaszenie, pogorszenie nastroju u dziecka - może się również przełożyć na atmosferę w samochodzie i udzielić współpasażerom, a w najgorszym wypadku niekorzystnie wpłynąć na koncentrację kierowcy. Dlatego tak ważny jest wybór zabaw i akcesoriów do podroży.

 

Jakie zabawki dla chłopca do samochodu?

Kompletując akcesoria do zabawy w aucie, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników - zabawki powinny być bezpieczne, nie składać się ze zbyt drobnych elementów, które dziecko może łatwo wypuścić z rączek i tym samym zgubić w aucie. Ponadto muszą być na tyle zajmujące, aby maluch nie stracił zainteresowania nimi po kilkunastu-kilkudziesięciu minutach. Kilkulatkowi spodobają się np. drewniane gry logiczne, które wymagają myślenia i kombinowania, książeczki - tradycyjne i interaktywne. Dla młodszej pociechy warto zabrać ulubione maskotki (nie wolno zapomnieć o jej przytulance!), sprawdzą się także pacynki. Ciekawym rozwiązaniem są także tablice magnetyczne, po których można rysować specjalnym pisakiem, a następnie szybko zmazać rysunek. Dobrym pomysłem będzie zabranie podróżnych gier planszowych, zwłaszcza jeśli w samochodzie mamy więcej niż jednego malucha. Trzeba pamiętać też o ulubionych zabawkach dla chłopców, czyli różnej maści pojazdach, którymi malec się pobawi nie tylko w trakcie jazdy, ale i podczas postojów.

 

Część rodziców daje do zabawy swoim dzieciom smartfony lub tablety z grami lub filmami do oglądania. Choć z reguły to rozwiązanie pomaga przetrwać maluchom podróż, to nie zaleca się jego stosowania zbyt często. Niestety w przypadku tego typu elektronicznych sprzętów występuje ryzyko łatwego uzależnienia się od nich. Ponadto zabawa tabletem pobudza zwykle tylko zmysł wzroku, podczas gdy bardziej rozwijające jest, aby podczas bawienia się, dziecko uruchamiało wszystkie zmysły.

 

Zabierając do samochodu zabawki dla chłopca, warto pomyśleć również o organizerze dla nich. Można wybrać np. taki montowany z tyłu siedzenia kierowcy lub pasażera, dzięki czemu maluch będzie miał swoje skarby w zasięgu ręki.

 

Wyruszając w podróż, bez względu na to, jak długo będzie trwać, trzeba zapewnić dziecku nie tylko komfortową jazdę, ale i rozrywkę podczas niej. Dzięki odpowiednim zabawkom utrzymamy u malucha zainteresowanie wyjazdem, oderwiemy jego myśli od ewentualnych niewygód w trakcie jazdy, jak również zminimalizujemy potencjalne lęki i sprawimy, że poczuje się on bezpiecznie.

.
Reklama
Reklama

Zabawki

Co warto wiedzieć kupując krótkofalówki dla dzieci?

Krótkofalówki to niezbędny sprzęt dla zawodowców różnych branż wykonujących zadania na dużym terenie – na przykład pracowników budowlanych czy pracowników ochrony. Jednakże mogą one mieć również szersze zastosowania – używane ...

Ksiązki dla Rodziców

Dieta ketogenna w leczeniu padaczki. Poradnik. Monika Jaromin

W Polsce na padaczkę choruje około 1% populacji. U większości udaje się opanować napady padaczkowe, stosując leki. Niestety około 30% chorych to pacjenci z rozpoznaniem padaczki lekoopornej, których leczenie farmakologiczne ni...

Polecany Sklep

Reklama

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama


.