Rodzina

Organizacja przyjęcia urodzinowego dla dziecka wymaga dużo bardziej czasochłonnych przygotowań niż ma to miejsce w przypadku "dorosłej" imprezy. Od wykonania i rozesłania zaproszeń po sam dzień urodzin, wybór tortu i miejsca należy mieć na uwadze przede wszystkim upodobania i oczekiwania małych gości. Kluczowym elementem każdego przyjęcia pozostają również atrakcje. Jak urozmaicić maluchom czas w trakcie imprezy?

 

 

Planowanie przyjęcia dla najmłodszych

Organizacja urodzin dla dziecka wymaga odpowiedniego planowania. Należy pamiętać o ustaleniu najlepszego miejsca, zaproszeniu rówieśników, zadbaniu o jedzenie, tort oraz gry i zabawy. Zwłaszcza te ostatnie są ważne. Urodziny to impreza trwająca co najmniej kilka godzin. O ile nie odbywa się w parku zabaw, może dojść do sytuacji, w której maluchy zwyczajnie się sobą znudzą. U starszych na imprezie często wystarczy dobre jedzenie i muzyka do tańca, najmłodsi to jednak dużo bardziej wymagający uczestnicy przyjęcia. - Maluchy szybko się nudzą. Jeżeli odśpiewanie "sto lat", tort i ewentualne odpakowywanie prezentów będzie stanowiła jedyne atrakcje, bardzo prawdopodobne, że impreza zostanie zapamiętana jako nieciekawa. Warto zatem dołożyć wszelkich starań, aby ilość atrakcji, gier i zabaw nie pozwoliła dzieciom na nudę. - przekonuje specjalistka firmy Gry Planszowe 24. - Już propozycja zagrania w popularną "planszówkę" może pochłonąć dzieciaki na bardzo długi czas. Na stronie Gry Planszowe 24 istnieje możliwość wyboru z wyjątkowo szerokiej oferty gier - dodaje.

 

Gdzie szukać pomysłów?

Ilość gier i zabaw przeznaczonych specjalnie dla dzieci jest ogromna. Można w tym celu prześledzić magazyny dla rodziców lub popytać znajomych, przy jakich atrakcjach ich dzieci bawiły się najlepiej. Nieocenioną pomocą w poszukiwaniu inspiracji jest oczywiście internet. Na forach, portalach i blogach poświęconych parentingowi można znaleźć setki propozycji, wśród których każdy ma możliwość wyboru najlepszych dla swojego dziecka. Atrakcje, które cieszą się sporą popularnością w ostatnim czasie to m.in. piniata, magik, klaun lub inny animator bawiący dzieci i prowadzący imprezę. Ich zatrudnienie oznacza jednak wyższe koszty urodzinowego przyjęcia. Ciekawą alternatywą jest impreza tematyczna nawiązująca np. do cyrku, rancho, balu na zamku, malowania i rysowania. Z drugiej strony, już wcześniej wymieniona ciekawa gra planszowa, dobrze dobrana do upodobań dziecka i zaproszonych małych gości, może się okazać strzałem w dziesiątkę.

 

Jak stworzyć przyjęcie idealne dla swojego dziecka?

Ostatecznie kluczową kwestią pozostają upodobania pociechy. Inaczej może wyglądać impreza dla fanki księżniczek, inaczej dla małej artystycznej duszy, a jeszcze inaczej dla amatora dzikiego zachodu. Niemniej jednak istnieje kilka zabaw idealnych dla każdego. Pociąg, kalambury, taniec z balonikami, wspólne tworzenie opowieści to tylko niektóre z nich.

 

Coraz większą popularnością cieszą się również gry planszowe. Na rynku można znaleźć ofertę składającą się z kultowych tytułów oraz cały wachlarz innych propozycji obejmujący gry edukacyjne, angażujące wyobraźnię, kreatywność, inteligencję czy refleks malucha. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest niski koszt. Nawet kilka gier planszowych stanowi mniejszy koszt niż zatrudnienie animatora zabaw. Dodatkowo korzystając ze sklepów online, nie trzeba się nawet ruszać z domu. - Planszówkami zachwycają się starsi i młodsi. Ciekawa gra może stać się jedną z tych atrakcji, która zajmie maluchy na wiele godzin. Mało tego, to również ciekawy pomysł na prezent. Warto rozeznać się w ofercie dobrych sklepów internetowych. Mają szerszą ofertę od tych stacjonarnych, przy czym transakcja przebiega szybko i komfortowo - podsumowuje specjalistka Gry Planszowe 24.

Rodzina

10-13 listopad 2016 - Weekend Listopadowy w Bajkowym Zakątku na Mazurach

Piękna polska jesień wśród mazurskiej przyrody, przepyszne regionalne jedzenie i relaks w Wodnej Krainie z widokiem na las – gwarantują ...

Dzień Ojca - wyjątkowe święto w kalendarzu

23 czerwca 1965 roku w Polsce po raz pierwszy obchodzono Dzień Ojca. Choć ta uroczystość w naszym kraju ma już ...

Przygotowanie do rodzinnej wyprawy

W obecnych czasach coraz częściej decydujemy się na podróż własnym środkiem transportu. I nie przeszkadza nam wcale konieczność przygotowania się ...

Blogujące mamy

Wśród blogerów coraz więcej jest mam. Są one głównie twórcami blogów parentingowych, czyli tzw. blogów rodzicielskich. Panie piszą po prostu ....