Rodzina

tkaninyInternet to kopalnia pomysłów oraz szerokie możliwości. Za jego pośrednictwem mamy dostęp do wielu produktów w jednym miejscu. W internecie rozwija się także branża tekstylna. Sklepy internetowe oferują oryginalne produkty, w tym naturalnemateriały do szycia, które są bezpieczne dla zdrowia zarówno dorosłych, jak i dzieci.


Popularne tkaniny
W grupie najpopularniejszych tkanin i materiałów do szycia znajdują się bawełna, woal i gabardyna.Bawełna jest głównie kojarzona z idealnym materiałem do szycia ubrań i pościeli. Swoją popularność zawdzięcza czterem właściwościom. Po pierwsze, jest przewiewna – dobrze przepuszcza powietrze. Posiada też duże właściwości absorpcyjne: pochłania wodę i pot bez uczucia wilgoci.Po drugie, jest łatwa w wybielaniu i w farbowaniu, a dzięki temu ubrania mogą być kolorowe oraz mieć różne wzory. Po trzecie, jest odporna na rozciąganie, gotowanie i wysoką temperaturę w trakcie prasowania. Charakteryzuje się także dużą wytrzymałością na rozrywanie. Dodatkowo jest bardzo łatwa w praniu i do utrzymania w czystości.Po czwarte, jest łączona z włóknami syntetycznymi, co poprawia jej właściwości użytkowe. To tkanina uniwersalna, gdyż ma wiele odmian, a co najważniejsze jest przyjemna i zdrowa dla skóry. Dzięki temu jest królową wśród tkanin i materiałów do szycia.


Woal to delikatna i prześwitująca tkanina. Znana jest głównie w branży dekoracyjnej, np. jako materiał do szycia firanek. Jednak można ją także wykorzystać do produkcji lekkich koszulek oraz bluzek i chusteczek. Jest produkowana z bawełny albo włókien sztucznych, ewentualnie z ich połączenia.


Gabardyna zaś, to elegancka tkanina, używana do szycia płaszczy, garniturów, spódnic, spodni i żakietów oraz elementów dekoracyjnych do wnętrz, np. poduszek i narzut na łóżko. Włókno wykorzystywane do jej wyrobu może być wełniane, bawełniane, syntetyczne lub być ich połączeniem.


Sklepy internetowe
Wiele materiałów i tkanin do szycia można zamówić za pośrednictwem sklepu internetowego. Internet wyróżnia różnorodność, atrakcyjna cena i szeroki wachlarz usług. Wybierając sklep internetowy z branży włókienniczej, warto wziąć pod uwagę oryginalność asortymentu, możliwość zaprojektowania autorskiego wzoru, czy w końcu bezpieczeństwo względem naszego zdrowia.


Ekologiczny druk na bawełnie
Coraz więcej sklepów drukuje bawełnę ekologicznymi, przyjaznymi dla środowiska i ludzkiego zdrowia barwnikami. Przykładowo sklep CottonBee oferuje druk na materiale przy zastosowaniu  japońskich, wodnych, bezzapachowym atramentów pigmentowych. Utrwalane one są jedynie przy użyciu bardzo wysokiej temperatury. Nie wykorzystują więc żadnych chemicznych utrwalaczy, ani szkodliwych barwników rozpuszczalnikowych. Owa technika jest opisywana, jako jedna z najbezpieczniejszych, dlatego idealnie nadaje się do materiałów i tkanin przeznaczona do szycia ubrań czy pościeli.

 

Rodzina

Pierwsze zwierzątko dla dziecka - co wybrać?

Zapewne każde z nas, będąc dzieckiem, zamęczał swoich rodziców tematem zakupu zwierzaka. Jakie były tego efekty? Na pewno macie wspomnienia ...

10-13 listopad 2016 - Weekend Listopadowy w Bajkowym Zakątku na Mazurach

Piękna polska jesień wśród mazurskiej przyrody, przepyszne regionalne jedzenie i relaks w Wodnej Krainie z widokiem na las – gwarantują ...

Fotoksiążka - zatrzymaj wspomnienia na lata

"Mijają dni, miesiące, mija rok..." - trudno zaprzeczyć prostej obserwacji, iż życie przemija dokładnie tak szybko, jak w słowach tej ...

Wady i zalety ubranek z wełny merynosów

Ubrania z wełny merynosów pojawiły się na naszym rynku wraz z modą na bezpieczne i ekologiczne ubranka dla dzieci. W ....