Rodzina

tkaninyInternet to kopalnia pomysłów oraz szerokie możliwości. Za jego pośrednictwem mamy dostęp do wielu produktów w jednym miejscu. W internecie rozwija się także branża tekstylna. Sklepy internetowe oferują oryginalne produkty, w tym naturalnemateriały do szycia, które są bezpieczne dla zdrowia zarówno dorosłych, jak i dzieci.


Popularne tkaniny
W grupie najpopularniejszych tkanin i materiałów do szycia znajdują się bawełna, woal i gabardyna.Bawełna jest głównie kojarzona z idealnym materiałem do szycia ubrań i pościeli. Swoją popularność zawdzięcza czterem właściwościom. Po pierwsze, jest przewiewna – dobrze przepuszcza powietrze. Posiada też duże właściwości absorpcyjne: pochłania wodę i pot bez uczucia wilgoci.Po drugie, jest łatwa w wybielaniu i w farbowaniu, a dzięki temu ubrania mogą być kolorowe oraz mieć różne wzory. Po trzecie, jest odporna na rozciąganie, gotowanie i wysoką temperaturę w trakcie prasowania. Charakteryzuje się także dużą wytrzymałością na rozrywanie. Dodatkowo jest bardzo łatwa w praniu i do utrzymania w czystości.Po czwarte, jest łączona z włóknami syntetycznymi, co poprawia jej właściwości użytkowe. To tkanina uniwersalna, gdyż ma wiele odmian, a co najważniejsze jest przyjemna i zdrowa dla skóry. Dzięki temu jest królową wśród tkanin i materiałów do szycia.


Woal to delikatna i prześwitująca tkanina. Znana jest głównie w branży dekoracyjnej, np. jako materiał do szycia firanek. Jednak można ją także wykorzystać do produkcji lekkich koszulek oraz bluzek i chusteczek. Jest produkowana z bawełny albo włókien sztucznych, ewentualnie z ich połączenia.


Gabardyna zaś, to elegancka tkanina, używana do szycia płaszczy, garniturów, spódnic, spodni i żakietów oraz elementów dekoracyjnych do wnętrz, np. poduszek i narzut na łóżko. Włókno wykorzystywane do jej wyrobu może być wełniane, bawełniane, syntetyczne lub być ich połączeniem.


Sklepy internetowe
Wiele materiałów i tkanin do szycia można zamówić za pośrednictwem sklepu internetowego. Internet wyróżnia różnorodność, atrakcyjna cena i szeroki wachlarz usług. Wybierając sklep internetowy z branży włókienniczej, warto wziąć pod uwagę oryginalność asortymentu, możliwość zaprojektowania autorskiego wzoru, czy w końcu bezpieczeństwo względem naszego zdrowia.


Ekologiczny druk na bawełnie
Coraz więcej sklepów drukuje bawełnę ekologicznymi, przyjaznymi dla środowiska i ludzkiego zdrowia barwnikami. Przykładowo sklep CottonBee oferuje druk na materiale przy zastosowaniu  japońskich, wodnych, bezzapachowym atramentów pigmentowych. Utrwalane one są jedynie przy użyciu bardzo wysokiej temperatury. Nie wykorzystują więc żadnych chemicznych utrwalaczy, ani szkodliwych barwników rozpuszczalnikowych. Owa technika jest opisywana, jako jedna z najbezpieczniejszych, dlatego idealnie nadaje się do materiałów i tkanin przeznaczona do szycia ubrań czy pościeli.

 

Rodzina

Wady i zalety ubranek z wełny merynosów

Ubrania z wełny merynosów pojawiły się na naszym rynku wraz z modą na bezpieczne i ekologiczne ubranka dla dzieci. W ...

Kiedy kupić pierwszy zegarek dla dziecka

Choć mówi się, że szczęśliwi czasu nie liczą, to jednak posiadanie zegarka ma swoje dobre strony. Poza ich funkcją użytkową ...

Czy warto dodatkowo ubezpieczyć dziecko skoro jest już ubezpieczone w szkole?

Ubezpieczenie dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków jest polisą dobrowolną. Mimo nieobligatoryjnego charakteru, większość placówek edukacyjnych wymaga ubezpieczenia swoich podopiecznych. Wielu ...

Warto być aktywną mamą

Młode mamy nie mają zbyt wiele czasu na aktywność fizyczną. Nadmiar obowiązków sprawia, że wielu kobietom mających małe, a często ....