Rodzina

kinderbalGwoździem programu każdego przyjęcia urodzinowego dla dzieci jest tort, dmuchanie świeczek i radosne odśpiewanie solenizantowi „sto lat”. Jeśli mamy talent kulinarny wykonujemy tort sami, domowym sposobem. Elementy dekoracyjne w postaci marcepanowych różyczek, czy czekoladowych autek bez kłopotu kupimy w delikatesach. Natomiast, jeśli nie czujemy się pewnie w słodkich  wypiekach, bezpieczniej jest zamówić tort. Niby proste, jednak trzeba pamiętać o tym, że wybieramy tort dla dzieci, czyli musi być z najlepszych składników, najlepiej bez tzw. „chemii”. Warto poszukać sprawdzonej, dobrej cukierni, która przygotuje nie tylko tort w fantazyjnym kształcie, ale przede wszystkim smaczny. Co więcej, jeśli trafią nam się goście z problemami zdrowotnymi, niektóre cukiernie chętnie wykonają tort bezglutenowy.

 

 

Dobrze jest zaczerpnąć wcześniej języka (np. podczas zapraszania  gości) czy któreś dziecko wymaga specjalnej diety i przygotować dla nich odpowiednie przekąski. Kształt tortu możemy pozwolić wybrać dziecku. Zazwyczaj nawiązuje on do głównego bohatera z ulubionej bajki, lecz można wybrać coś bardziej fantazyjnego.
Dziewczynki decydują się często na bardzo popularne obecnie, lalki z ciastem imitującym suknię, chłopcy wybierają samochody, piłki, koparki.  Na drugich urodzinach małego chłopca pojawił się nawet tort z wodospadem z czekolady. Możliwości są praktycznie ograniczone jedynie wyobraźnią cukierników oraz zasobnością naszego portfela…  Należy jednak pamiętać, aby nigdy nie oszczędzać na jakości potraw podawanych w czasie przyjęcia.

 

Lepiej wybrać skromniejszy tort o lepszym smaku niż wyszukany lecz… niejadalny.  Decydując o smak ciasta i masy trzeba pamiętać, że dzieci lubią proste i znajome smaki, dużą popularnością cieszą się zatem torty o smaku czekoladowym lub truskawkowym ale jest szereg innych kompozycji smakowych, które przypadną do gustu małym smakoszom.

 

Pracownicy cukierni na pewno nam pomogą dobrać nie tylko odpowiednie składniki tortu, ale również jego gramaturę. Aby zapewnić maksymalną świeżość produktu, poprośmy o przygotowanie zlecenia dokładnie na dzień przyjęcia.
I najważniejsze, nie zapominajmy o świeczkach, które solenizant będzie mógł zdmuchnąć, dając szansę na spełnienie swojemu marzeniu.

 

Oprócz słodkiego poczęstunku, przygotowujemy duże ilości napojów. Warto kupić kilka rodzajów soku, wodę oraz cieszące się ogromną popularnością (ku trwodze dietetyków) napoje gazowane. Możemy pokusić się o toast bezalkoholowym szampanem dla dzieci.  Dobrze być też przygotowanym na podanie napojów ciepłych, zwłaszcza, gdy zaprosiliśmy dziadków, wujostwo lub rodziców naszej ferajny. Na ciepłą herbatę chętna będzie też spora część dzieci, jeśli przyjęcie odbędzie się w chłodny dzień, zwłaszcza na świeżym powietrzu.

 

Dla dorosłej grupy gości warto przygotować  bardziej wyszukane w smaku zakąski. Dzieci lubią menu proste, na pewno popularnością będą cieszyły się małe świeże kanapeczki, kolorowe koreczki i oczywiście niezdrowe przekąski w postaci chipsów czy chrupek. Warto do tego dodać paterę różnych (koniecznie umytych!) owoców i zdrowych przekąsek w postaci np. paseczków surowej marchewki, ułożonych w fantazyjny sposób.

 

Skoro mamy ustalone menu, zadbajmy o kolorową zastawę (ogólnodostępną w większości marketów) oraz dekorację. Często przygotowane są już gotowe zestawy zawierające czapeczki, gwizdki oraz talerzyki i kubeczki pakowane tematyczne np. z motywem Spidermana lub Kubusia Puchatka, co ułatwi nam skompletowanie pełnej zastawy.

 

Dostępne są także jednorazowe, również tematyczne lub jednokolorowe obrusy. Koniecznie dokupujemy duże ilości balonów, które dzieci wprost uwielbiają. Przygotowując stół dbamy aby każdy miał zapewnione miejsce, które możemy dodatkowo opisać fantazyjnymi wizytówkami z imieniem gościa. Młodszym dzieciom warto opisać imieniem lub rysunkiem kubeczek, dzięki czemu, nawet odstawiony w inne miejsce bez trudu się odnajdzie. Dzięki tym drobnym zabiegom, łatwiej utrzymamy porządek w trakcie przyjęcia oraz ułatwimy młodszym dzieciom samodzielność w trakcie poczęstunku.

 

Teraz pozostaje nam już tylko witać gości i bawić się na całego, w końcu to najważniejszy dzień w roku dla naszego dziecka…

 

Rodzina

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka - jak je zorganizować?

Każda mama chce, by jej dziecko miało szczęśliwe i beztroskie dzieciństwo, a każdy dzień upłynął mu pod znakiem zabawy ...

Warto być aktywną mamą

Młode mamy nie mają zbyt wiele czasu na aktywność fizyczną. Nadmiar obowiązków sprawia, że wielu kobietom mających małe, a często ...

Znamy najpopularniejsze imiona!

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie im...

Menu na kinderbal

Gwoździem programu każdego przyjęcia urodzinowego dla dzieci jest tort, dmuchanie świeczek i radosne odśpiewanie solenizantowi „sto lat”. Jeśli mamy talent ....