eDzieci.pl - rodzina, wychowanie, życie. Portal dla dzieci i rodziców

Rodzina

Kiedy rodzi się dziecko, staje się dla rodziców całym światem. To wokół niego koncentrujemy wszystkie nasze działania, jemu poświęcamy każdą wolną chwilę i o niego najbardziej się troszczymy. Jako jedynak dziecko może czerpać korzyści z całej uwagi rodziców, która skupia się tylko na nim. Kiedy po kilku latach decydujemy się na kolejne dziecko, nasz jedynak może wymagać odpowiedniego przygotowania do istotnych zmian, które już wkrótce pojawią się w jego i naszym życiu.

Więcej…

Rodzina

Chociaż urodziny dziecka zorganizowane w domu często są najtańszą opcją, to jednak wtedy, gdy liczy się dobra zabawa, warto zapłacić nieco więcej.

Więcej…

Rodzina

21 maja to data długo wyczekiwanego otwarcia sezonu zabawy w Parku Rozrywki Energylandia. Jedna z najbardziej popularnych miejscówek na mapie Polski to nie tylko moc atrakcji i wypełniony po brzegi kalendarz widowisk i pokazów, ale również dbałość o zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i higieny na terenie całego Parku.

Więcej…

Rodzina

Wraz z nadejściem wiosny i pięknej słonecznej pogody rozpoczął się długo wyczekiwany powrót do radosnych czasów rodzinnych spotkań, wspólnych wycieczek i dobrej zabawy. Nie ma lepszego sposobu na celebrowanie tych chwil niż w parku rozrywki, a szczególnie w Energylandii - najsławniejszym i znanym wszystkim miejscu pełnym atrakcji i niezapomnianych widowisk, wyśmienitej zabawy, smacznego jedzenia i unikalnej atmosfery, której nie ma nigdzie indziej. Widmo epidemii przez długi czas całkowicie zablokowało dostęp do obiektów rozrywki, takich jak Energylandia. Poprzez stopniowe odmrożenie gospodarki najpopularniejszy park rozrywki w Polsce rozpoczyna nowy, udoskonalony i jeszcze bardziej ekscytujący sezon. Oficjalne otwarcie bram Energylandii, aby przywitać wszystkich gości odwiedzających park, zaplanowane jest na 21 maja.

Więcej…

Rodzina

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

Więcej…

Rodzina

Można inaczej niż w szkole. Przyglądamy się polskiemu modelowi pracy twórczej, wypracowanemu przez zespół Brave Kids. Dzieci nie są tu oceniane ani wzajemnie porównywane, nie mają też przydzielonych ról, a jednak wspólnie tworzą spektakle. Jak wyglądają takie warsztaty? Co dają dzieciom?

Więcej…

Rodzina

Tradycją warszawskiego Festiwalu Kultury Żydowskiej jest bogata oferta dla dzieci i rodzin. Także w tym roku organizatorzy pamiętają o najmłodszych.

Więcej…

Rodzina

Pandemia i spowodowany przez nią kryzys gospodarczy nie muszą być przeszkodą dla udanych wakacji. Jednym ze sposobów na rok 2020 są questy – nowoczesna i bezpieczna forma nauki przez zabawę, na którą stać każdą rodzinę.

Więcej…

Rodzina

Lada chwila rozpoczynają się wakacje. Czas beztroskiej zabawy, przygód i wyjazdów turystycznych. Takim wspaniałym wyjazdem z przygodami i mnóstwem zabawy może być wyprawa do Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Lokalizacja Parku umożliwia łatwy i szybki dojazd z całego kraju. Można się do nas dostać własnym samochodem, taksówką, a nawet transportem lotniczym. Co więcej, od teraz duża część z Was nie musi się już martwić o to jak dotrzeć do Energylandii. W okresie wakacji Park Rozrywki uruchomił nowe połączenia autokarowe, które umożliwiają bezpośredni dojazd do Zatora z 14 miast w Polsce!

Więcej…

Rodzina

Staramy się dbać o zdrowie naszych dzieci kompleksowo. Zapewniamy im zbilansowaną dietę oraz odpowiednią dawkę ruchu na świeżym. Niestety zapominamy o właściwym obuwiu, które jest jednym z ważniejszych czynników kształtujących układ kostno-szkieletowy oraz mięśniowy naszych pociech. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj obuwia, gdyż ma to wielkie znaczenie w kontekście higieny chodu oraz utrzymania właściwej postawy ciała. Dlatego pragniemy zwrócić uwagę na buty typu barefoot, które są idealnym obuwiem dla każdego dziecka. Przygotowaliśmy krótki poradnik objaśniający zalety obuwia barefoot. Zapraszamy.

Więcej…

Rodzina

Z drugą połówką do Energylandii! Załap się na walentynkową promocję biletów do największego Parku Rozrywki w Polsce!

Niezaprzeczalne święto wszystkich zakochanych, czyli Walentynki już coraz bliżej! Wielkimi krokami zbliża się dzień, w którym romantyzm będzie celebrowany na wi...

Urodziny jedyne w swoim rodzaju. Gdzie urządzić przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

Chociaż urodziny dziecka zorganizowane w domu często są najtańszą opcją, to jednak wtedy, gdy liczy się dobra zabawa, warto zapłacić ni...

10-13 listopad 2016 - Weekend Listopadowy w Bajkowym Zakątku na Mazurach

Piękna polska jesień wśród mazurskiej przyrody, przepyszne regionalne jedzenie i relaks w Wodnej Krainie z widokiem na las – gwarantują ...

Jaka rasa psa dla małego dziecka?

Pies to czworonożny przyjaciel człowieka. Ale jakiego towarzysza powinniśmy wybrać dla małego dziecka? I o czym warto pomyśleć, kiedy decydujemy ....