Rynek zabawek dla dzieci rozrasta się z roku na rok. Jak nie pogubić się wśród tego dobrodziejstwa? Wystarczy wybierać zabawki z głową! Co to właściwie znaczy? To proste - wybieraj zabawki uniwersalne, takie, które można wykorzystać do wielu zabaw i aktywności. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale też zachęcisz swoje dziecko do kreatywności i wymyślania jak największej ilości zastosowań danej zabawki. Co więc warto kupić?
Gra Jenga - drewnianymi klockami można bawić się zgodnie z instrukcją a można też wykorzystać je do innych zabaw. Jakich? Posłużą jako domino, można układać z nich przestrzenne budowle, drogę dla samochodów. W zadaniach opartych na rywalizacji klocki mogą stanowić system punktowy, można też wykorzystać je jako liczmany a po naklejeniu na nie napisanych na kartce sylab idealnie sprawdzą się jako pomoc podczas nauki czytania.
Drewniane lub plastikowe koraliki o różnych kształtach i rozmiarach – można układać z nich biżuterię, ale to najbardziej oczywista propozycja zabawy. Koraliki sprawdzą się również podczas nauki kategoryzacji ze względu na kształt i kolor, będą niezastąpione podczas układania sekwencji i przeliczania. Można rzucać nimi do celu, chować i bawić się w „ciepło-zimno”, można urządzić zawody w których należy przesuwać okrągły koralik tylko za pomocą oddechu.
Kulki styropianowe - występują w bardzo wielu rozmiarach, są lekkie i mają naprawdę sporo zastosowań. Jak się bawić? Dzieci w wieku przedszkolnym z powodzeniem mogą wykorzystać kulki do wykonania ozdób świątecznych. 3/4-latki poradzą sobie z pomalowaniem kulki. Aby uprościć zadanie, można nadziać kulkę na patyczek laryngologiczny - dziecko jedną ręką będzie trzymało patyczek ze znajdującą się na nim styropianową kulką a drugą ręką pędzelek. Starsze dzieci (6-7 lat) mogą wykorzystać do ozdabiania kulki cekiny i pinezki. To zadanie uczące precyzji i cierpliwości, które przez wzgląd na wykorzystanie pinezek powinno odbywać się pod nadzorem osoby dorosłej. Kulki styropianowe są też niezastąpione podczas zabawy w bitwę na śnieżki, można nimi rzucać do celu czy wykorzystywać je jako pomoc podczas codziennej gimnastyki z dziećmi. Świetnym uzupełnieniem kulek styropianowych będą zabawki slime.
Plastikowe figurki zwierząt – można wykorzystać je do zabawy tematycznej, dzięki czemu dziecko przyswoi sobie nowe informacje dotyczące poszczególnych zwierząt. Można bawić się w odrysowywanie cienia rzucanego przez figurkę. Wystarczy wszystkie figurki wrzucić do pudełka lub materiałowego woreczka i wykorzystując jedynie zmysł dotyku zgadywać, którą z figurek się wylosowało. Ze względu na niewielkie gabaryty bardzo dobrze sprawdzą się w podróży.
Deska do balansowania - w zależności od potrzeb może służyć do balansowania, zmieniać się w bujak, stolik, siedzisko. Można czołgać się pod nią, bądź przechodzić nad nią. Sposobów jej wykorzystania jest całe mnóstwo. Zapewnia świetną zabawę oraz wpływa na rozwój kreatywnego myślenia i dostarcza codziennej porcji tak bardzo potrzebnego ruchu.
Dlaczego kupując rowery dziecięce warto stawiać na markowa produkty?![]() Wraz z nadejściem ciepłych dni zarówno dorośli, jak i dzieci coraz częściej wsiadają na rower. Aktywny tryb życia jest doskonałym sp... |
Jasełka - postacie pojawiające się przy żłóbku. Jakie są role na jasełka i co symbolizują?![]() Jasełka to tradycyjne przedstawienie opowiadające historię narodzin Jezusa. Nazwa ta wywodzi się od staropolskiego słowa jasło, które oznaczało żłób, a ... |
Czy przedszkole Twojego dziecka jest już „Czyściochowe”?![]() Firma Rossmann przygotowała dla przedszkoli w Polsce atrakcyjną akcję „Czyściochowe Przedszkole”. Jej celem jest nauka jak myć ręce, dbać o zę... |
Jaki strój karnawałowy dla dziecka wybrać?![]() Skojarzenia z karnawałem są oczywiste: beztroska zabawa, taneczne rytmy i bale przebierańców pełne serpentyn, baloników i konfetti. Są takie same ... |