Przedszkolak

Foteliki samochodowe do 36 kg są niezwykle ważne. To bowiem jedyna skuteczna ochrona dla dzieci w wieku od 4. do 12. lat, które są po prostu za małe, by podróżować wyłącznie w pasach bezpieczeństwa. Pamiętaj, że nie warto na nich oszczędzać - tanie produkty z hipermarketu nie posiadają żadnej wartości i nie przeszły testów zderzeniowych. Podpowiadamy, co powinno mieć dla ciebie znaczenie, gdy chcesz znaleźć bezpieczny fotelik dla starszego dziecka.

Nowoczesne foteliki z bazą ISOfix można stosować do osiągnięcia wagi 36 kg - czyli sprawdzają się nawet do 12. roku życia. To bardzo ważne, ponieważ w tym okresie większość dzieci nie osiąga jeszcze wzrostu 150 cm, który stanowi absolutne minimum dla zapewnienia bezpieczeństwa przez pasy samochodowe. Jeśli zbliżają się 4. urodziny twojego maluszka i wiesz, że wkrótce będziesz zmuszony wymienić fotelik samochodowy na nowy model, ten poradnik jest dla ciebie. Prezentujemy bowiem nowoczesny model skandynawskiej marki BeSafe - znajdziesz w nim wszystkie te rozwiązania, których naprawdę warto szukać. Zobacz, czym się wyróżnia na tle innych.

Fotelik samochodowy ISOfix BeSafe - bezpieczeństwo

Niepodważalnie najważniejsze jest, by wybrany przez ciebie fotelik ISOfix był bezpieczny - ma chronić dziecko w czasie jakiejkolwiek nieprzewidzianej sytuacji na drodze, ze szczególnym uwzględnieniem wypadków. Zwróć więc uwagę, czy umożliwia prawidłowe przeprowadzenie pasa, a przede wszystkim części biodrowej. To bardzo ważne, by nie doszło do niechcianych uszkodzeń jamy brzusznej. Nowoczesny fotelik ISOfix BeSafe iZi Flex Fix i-Size nie posiada w swoim projekcie podłokietników, a ponadto jest wyposażony w prowadnice ramienne i pasa biodrowego (ta jest inspirowana adapterem dla kobiet w ciąży). Rodzic zyskuje więc pewność, że pas zostanie prawidłowo ustawiony. Dla dodatkowej wygody producent zdecydował się dodać także magnes fidlock, który usprawnia zapinanie.

Fotelik samochodowy ISOfix od skandynawskiej marki BeSafe został wyposażony w niezwykle ważną ochronę boczną SIP+. Jej umiejscowienie na zewnętrznej stronie siedziska sprawia, że podczas najgroźniejszego w skutkach zderzenia bocznego istotna część siły uderzenia jest pochłaniania przez skorupę, zamiast dotrzeć do dziecka.

Fotelik ISOfix BeSafe - komfort

Tak samo jak w przypadku pierwszych modeli przeznaczonych dla niemowląt, także foteliki z bazą ISOfix zaprojektowane dla starszaków muszą być dopasowane do wzrostu i wagi podróżujących w nich dzieci. Modele, które mają posłużyć przez nawet 8 lat, muszą dawać więc możliwość sprawnej regulacji ustawień, by wysokość zagłówka pozwala na komfortową podróż i prawidłowe przeprowadzenie pasów. Model docenianego przez rodziców producenta posiada pokrętła do regulacji po zewnętrznej stronie, co pozwala jeszcze precyzyjniej niż kiedykolwiek wcześniej dopasować wymiary siedziska. W ten sposób uzyskano zwiększenie zarówno komfortu, jak i bezpieczeństwa.

Nie należy zapominać, że w okresie od 4. do 12. roku życia dzieci wciąż bardzo często zasypiają podczas podróży. Aby zapewnić im komfortową pozycję, skandynawski producent postawił na możliwość odchylenia oparcia oraz wyjątkowy projekt zagłówka w kształcie litery V. W ten sposób, gdy maluch nie śpi, może swobodnie podziwiać widoki za oknem; w czasie drzemki natomiast jego głowa będzie zabezpieczona przed bezwiednym zwisaniem.

Foteliki z bazą ISOfix - i podróżujesz bezpiecznie

Bezpieczeństwo i komfort malucha to dwie najważniejsze kwestie, które powinieneś brać pod uwagę, szukając rozwiązania dla twojego dziecka. Spośród wielu modeli dostępnych obecnie na rynku, warto wybierać wyłącznie te, które posiadają innowacyjne technologie pozwalające im na pozytywne przejście przez wszystkie testy zderzeniowe. Najskuteczniejsze z całą pewnością będą foteliki z bazą ISOfix, które cechuje dużo większa stabilność niż klasyczne modele zapinanie pasami.

Przedszkolak

Nuda zimą? Nie w sali zabaw dla dzieci

Kiedy na dworze świeci słońce, a temperatura jest odpowiednia, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spędzać z maluchem czas na ...

Żywienie przedszkolaka

Nawyki żywieniowe kształtowane są do 10 roku życia, a następnie wciąż mogą być modyfikowane, lecz raz ukształtowane złe nawyki jest ...

Zajęcia i warsztaty dla dzieci, czy warto brać w nich udział od najmłodszych lat?

Niektóre przedmioty są łaskawe tylko dla wybranych. Nawet umysły ścisłe potrafią mieć problemy z matematyką w późniejszych latach swojej edukacji. Kl...

Drobiazgi dla dzieci w przedszkolu: co podarować, aby wywołać uśmiech i nie wydać przy tym fortuny?

Zakup upominku dla przedszkolaka wydaje Ci się prawdziwym wyzwaniem? Wiele osób ma podobnie! Faktem jest, że czasami ciężko wpasować się w ....