Przedszkolak

Wraz z nadejściem ciepłych dni zarówno dorośli, jak i dzieci coraz częściej wsiadają na rower. Aktywny tryb życia jest doskonałym sposobem na dbanie o siebie, dlatego rodzice często od najmłodszych lat uczą swoje pociechy jazdy na jednośladzie. Nie wszyscy jednak wiedzą na jakie rowery dziecięce należy zwracać uwagę. W tym artykule przyjrzymy się więc dwukołowcom dla najmłodszych i sprawdzimy czy warto inwestować w produkty markowe.

Rowery dziecięce markowe – warto kupować czy nie?

Na początek ustalmy czym dokładnie jest markowy rower dziecięcy. Produkt taki będzie nie tylko posiadał logo znanego producenta, ale i będzie sprzedawany w renomowanym sklepie rowerowym. Markowe rowery dziecięce od produktów spotykanych w hipermarketach różnią się zarówno stosowanymi komponentami, jak i przemyślanym kształtem dopasowanym do potrzeb maluchów, do których dany model jest przeznaczony. Rowerki biegowe wyposażone są w elementy poprawiające bezpieczeństwo pociechy, a te dla starszych maluchów dbają o ich poprawny rozwój i są przystosowane do stale rosnącej młodzieży. W produktach markowych stosuje się wytrzymałe komponenty, które w przeciwieństwie do modeli marketowych nie wygną się pod byle naciskiem. Jeżeli więc dbamy o bezpieczeństwo i właściwy rozwój dziecka, to zdecydowanie powinniśmy wybrać się z nim do renomowanego sklepu rowerowego i wybrać model marki, która jest znana w świecie kolarskim.

Na jakie marki zwracać uwagę?

Kupując rowery dla dzieci i młodzieży możemy szukać marek, z których produktów my sami korzystamy i darzymy zaufaniem. Rowery dziecięce znajdziemy między innymi w ofercie marki Trek, Kellys, Creme, Scott czy Winora. Na rynku istnieją także doskonale znani producenci, którzy specjalizują się wyłącznie w konstrukcjach dla najmłodszych. Jest to między innymi marka Puky i należący do niej Eightshot. Puky wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem, tworzeniem konstrukcji z myślą o użytkownikach i współpracami z rehabilitantami dziecięcymi, placówkami oświatowymi i pediatrami. Eightshot to odłam, w którego ofercie znajdują się wyłącznie rowery dziecięce sportowe, skierowane do nieco starszych pociech i wyróżniające się indywidualnie produkowanymi komponentami, zaprojektowanymi dokładnie pod dane grupy wzrostowe.

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl

Kiedy i gdzie kupować rowery dziecięce?

Konstrukcje dla maluchów powinniśmy nabywać właśnie wtedy, gdy wiemy, że nasze dziecko będzie mogło w nich korzystać. Nie ma co kupować roweru „na wyrost”, ponieważ dziecko, które nie będzie mogło się doczekać jazdy będzie narażone na nim na niebezpieczeństwo. Jeżeli chodzi o wiek dziecka, w jakim możemy rozpoczynać naukę jazdy, to praktycznie nie ma ograniczeń. Pierwsze rowerki biegowe skierowane są już do maluchów powyżej 18 miesięcy i jedynym warunkiem do jazdy na nich jest to, by dziecko potrafiło już chodzić.

Miejsce, w jakim dokonamy zakupu powinno być, jak już wspomnieliśmy, specjalistycznym sklepem rowerowym. Dzięki temu nie tylko będziemy mieć pewność, że nabędziemy wysokiej klasy markowy jednoślad, ale i uzyskamy profesjonalną pomoc w doborze. Wiele osób nie wie jaki model rowerka będzie dopasowany do potrzeb ich pociech najlepiej. Z pomocą przychodzą więc wyspecjalizowani specjaliści, którzy chętnie podpowiadają i dokładnie wyjaśniają rodzicom dlaczego konkretny produkt będzie najlepszy. Sklep rowerowy BikeSalon jest miejscem, w którym znajdziemy bogaty wybór jednośladów dla najmłodszych, a także zrobimy zakupy w przyjemnej atmosferze i będziemy z nich zadowoleni. Rowery dziecięce Warszawa możemy kupić w salonach mieszczących się przy ulicy Ostrobramskiej 38b (dzielcina Praga) oraz przy Wrocławskiej 25 (dzielnica Bemowo). Rowery dziecięce Gdańsk kupimy w BikeSalonie mieszczącym się w galerii City Meble przy alei Grunwaldzkiej 211. Jeżeli jednak wiemy, jaki model będzie najlepiej dopasowany do potrzeb naszej pociechy, możemy oglądać rowery dziecięce online – sklep ten swoją pełną ofertę przedstawia na stronie bikesalon.pl.

Kupując rowery dziecięce zawsze powinniśmy wybierać produkty markowe jeśli mamy na uwadze wygodę, właściwy rozwój i bezpieczeństwo naszej pociechy. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że maluch będzie zadowolony z jazdy, a my poprawnie zaszczepiliśmy w nim kolarskiego bakcyla.

Zainteresowany zakupem? Kup online na -> BikeSalon.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:

Warszawa, ul. Wrocławska 25

Warszawa, ul. Ostrobramska 38b

Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

Źródło: Sklep i Serwis rowerowy BikeSalon.pl

Przedszkolak

Jaki strój karnawałowy dla dziecka wybrać?

Skojarzenia z karnawałem są oczywiste: beztroska zabawa, taneczne rytmy i bale przebierańców pełne serpentyn, baloników i konfetti. Są takie same ...

6-latki w szkole

Zgodnie z lansowaną przez Ministerstwo Oświaty ustawą w roku 2014 do szkół miały pójść wszystkie sześciolatki. Tak sztucznie utworzony wyż ...

Zajęcia edukacyjne dla najmłodszych – co zyska dzięki nim dziecko?

Każdy rodzic chce zadbać o prawidłowy rozwój swojego dziecka. Choć system edukacji dostarcza najmłodszym szeroki wachlarz wiedzy, z bardzo różnych ...

Trzylatek w przedszkolu - problemy z adaptacją

Wrzesień. Koniec lata, początek jesieni. Jest to miesiąc kolorowych drzew, spadających liści, czas zbierania kasztanów i grzybów. Jest to też ....