Przedszkolak

Zakup upominku dla przedszkolaka wydaje Ci się prawdziwym wyzwaniem? Wiele osób ma podobnie! Faktem jest, że czasami ciężko wpasować się w gust malucha. Różnorodność ofert sklepów z zabawkami może przysporzyć o zawrót głowy. Wiadomym jest, że ilość posiadanej gotówki również ma znaczenie. Poniżej przedstawiono kilka interesujących propozycji, które warto wziąć pod uwagę.

Jeśli jednak nie znajdziesz tutaj nic odpowiedniego, to zapoznaj się z wpisem o upominkach na blogu Zabawka i Wyprawka. Znajdziesz tam treści poradnikowe, dzięki czemu podjęcie ostatecznej decyzji stanie się łatwiejsze.

1. Drewniany samochód

Samochód lub inny pojazd z drewna to doskonała opcja nie tylko dla chłopców, ale również dziewczynek. Warto wiedzieć, że naturalne materiały wróciły do łask.

 • Przede wszystkim nie posiadają one w sobie szkodliwych związków, które mogłyby negatywnie wpłynąć na zdrowie lub samopoczucie malucha.
 • Ponadto, wyróżniają się wyjątkową trwałością oraz odpornością na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych.
 • Sprawia to, że przez długi czas pozostają w nienaruszonym stanie.

2. Zestaw małego artysty

W tym przypadku cena zależy przede wszystkim od liczby elementów znajdujących się w zestawie, jednak na koszt wpływa również opakowanie oraz jakość przyborów artystycznych.

 • Za kilkadziesiąt złotych można zakupić wysokiej jakości komplet kredek, mazaków, farb i innych akcesoriów, który przypadnie do gustu każdemu małemu twórcy.
 • Taki prezent pozytywnie wpływa na kreatywność, a także zdolności manualne.

3. Klocki

Klocki wcale nie musza być drogie. Nawet, jeśli posiadasz budżet 50-100 zł, to bez trudu zakupisz zestaw znanego i cenionego producenta. Podobnie, jak w poprzednich przypadkach jest to upominek odpowiedni dla obu płci.

 • Bardzo ważne jest jednak to, aby dopasować klocki do wieku smyka. Na opakowaniu wybranego produktu znajdują się rekomendacje producenta dotyczące wieku użytkownika.
 • W sprzedaży znajdują się również klocki dla maluchów poniżej trzeciego roku życia – są one większe i łatwiejsze w ułożeniu.

4. Akcesoria dla lalek

Jeśli chcesz zakupić drobny upominek dla dziewczynki, to weź pod uwagę akcesoria dla lalek. Oczywiście przed zakupem musimy upewnić się, że lubi ona tego typu zabawki.

 • Półki sklepowe uginają się pod naporem dodatków dla Barbie lub zabawkowych bobasów. Jest w czym wybierać!
 • Wiele dzieci chętnie kolekcjonuje tego typu akcesoria, a wiec nawet drobiazg za kilkanaście złotych może wywołać wielki uśmiech na twarzy.

5. Przytulanka

Czasami najprostsze rozwiązanie okazuje się tym najlepszym. Wysokiej jakości przytulanka nie jest droga, a z pewnością przypadnie do gustu malcowi.

 • Nie warto ograniczać się wyłącznie do pluszowych misiów. W asortymencie sklepów z zabawkami znajdziemy pieski, kotki, króliki, konie, a także wiele innych zwierząt.
 • Nie można również nie wspomnieć o maskotach w postaci popularnych bohaterów z bajek.
 • Ważne jest jednak to, aby wybrać zabawkę starannie wykonaną, która nawet po upływie czasu będzie prezentować się nienagannie.

6. Gra planszowa

Nie każdy wie, że w sprzedaży dostępnych jest wiele gier planszowych dla dzieci w wieku 3-6 lat. Dzięki nim można spędzić przyjemnie czas w rodzinnym gronie.

 • Planszówki nie tylko bawią, ale również uczą. Maluch musi wykazać się skupieniem oraz cierpliwością.
 • Ponadto, jest to świetny sposób, aby nauczyć dziecko, że nie zawsze się wygrywa.

Przedszkolak

Nuda zimą? Nie w sali zabaw dla dzieci

Kiedy na dworze świeci słońce, a temperatura jest odpowiednia, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spędzać z maluchem czas na ...

Jak wybrać fotelik ISOfix do 36 kg?

Foteliki samochodowe do 36 kg są niezwykle ważne. To bowiem jedyna skuteczna ochrona dla dzieci w wieku od 4. do 12...

Zabawy dla przedszkolaków

Jak ciekawie spędzić czas z czterolatkiem. Zabawy z dzieckiem czteroletnim mogą być ciekawą formą spędzania czasu, nie tylko obowiązkiem. Daje ...

Prywatne przedszkole - dlaczego warto posłać dziecko do placówki niepublicznej

Przedszkole to dla wielu dzieci pierwsze miejsce, w którym pozostają na dłużej, nie mając przy sobie bliskich osób. Stykają się z ....