eDzieci.pl - przedszkolak, 3 - 6 latek. Portal dla dzieci i rodziców

Przedszkolak

Foteliki samochodowe do 36 kg są niezwykle ważne. To bowiem jedyna skuteczna ochrona dla dzieci w wieku od 4. do 12. lat, które są po prostu za małe, by podróżować wyłącznie w pasach bezpieczeństwa. Pamiętaj, że nie warto na nich oszczędzać - tanie produkty z hipermarketu nie posiadają żadnej wartości i nie przeszły testów zderzeniowych. Podpowiadamy, co powinno mieć dla ciebie znaczenie, gdy chcesz znaleźć bezpieczny fotelik dla starszego dziecka.

Więcej…

Przedszkolak

Lalki Barbie to zdecydowanie najpopularniejsze zabawki stworzone z myślą dla dziewczynek, które uwielbiają odgrywanie ról, a także wymyślanie coraz to ciekawszych stylizacji dla fashionistek Mattel. Choć pierwsza lalka powstała ponad 60 lat temu, to najnowsze propozycje nadal zachwycają przede wszystkim wysoką jakością wykonania, jak również nietuzinkowym wyglądem – powstają lalki o nieco pełniejszych kształtach, jak również te z niepełnosprawnościami. Podczas zabawy dzieciaki mogą zrozumieć, że każdy człowiek jest równy i nikogo nie można traktować gorzej ze względu na wygląd!

Więcej…

Przedszkolak

Wraz z nadejściem ciepłych dni zarówno dorośli, jak i dzieci coraz częściej wsiadają na rower. Aktywny tryb życia jest doskonałym sposobem na dbanie o siebie, dlatego rodzice często od najmłodszych lat uczą swoje pociechy jazdy na jednośladzie. Nie wszyscy jednak wiedzą na jakie rowery dziecięce należy zwracać uwagę. W tym artykule przyjrzymy się więc dwukołowcom dla najmłodszych i sprawdzimy czy warto inwestować w produkty markowe.

Więcej…

Przedszkolak

Większość kosmetyków przeznaczonych dla najmłodszych ma przeznaczenie pielęgnacyjne. Istnieją jednak takie sytuacje, gdy warto sięgnąć po produkt o nieco innych właściwościach. W jakich sytuacjach i do czego są potrzebne? Kilka słów o w poniższym tekście.

Więcej…

Przedszkolak

Przedszkole to dla wielu dzieci pierwsze miejsce, w którym pozostają na dłużej, nie mając przy sobie bliskich osób. Stykają się z zupełnie nowym światem, w którym znajdują się ich rówieśnicy oraz nauczyciele. Okres przedszkolny w dużej mierze decyduje o podejściu dziecka do świata i dalszej nauki szkolnej, to wtedy rozwijają się też zainteresowania umiejętności, które są podstawą w ich dalszym życiu. Biorąc pod uwagę jak ważny jest to czas, warto wybrać placówkę, która zapewni dziecku jak najlepsze warunki do rozwoju i nauczy jak komunikować się z ludźmi.

Więcej…

Przedszkolak

Zakup upominku dla przedszkolaka wydaje Ci się prawdziwym wyzwaniem? Wiele osób ma podobnie! Faktem jest, że czasami ciężko wpasować się w gust malucha. Różnorodność ofert sklepów z zabawkami może przysporzyć o zawrót głowy. Wiadomym jest, że ilość posiadanej gotówki również ma znaczenie. Poniżej przedstawiono kilka interesujących propozycji, które warto wziąć pod uwagę.

Więcej…

Przedszkolak

Niektóre przedmioty są łaskawe tylko dla wybranych. Nawet umysły ścisłe potrafią mieć problemy z matematyką w późniejszych latach swojej edukacji. Kluczem do odpowiedniego rozwijania umiejętności są podstawy. Warto poświęcić odrobinę czasu dziecka, aby już w młodym wieku zrozumiało istotę podstawowych przedmiotów szkolnych.

Więcej…

Przedszkolak

Firma Rossmann przygotowała dla przedszkoli w Polsce atrakcyjną akcję „Czyściochowe Przedszkole”. Jej celem jest nauka jak myć ręce, dbać o zęby czy korzystać z toalety. Będzie też konkurs plastyczny, w ramach którego najbardziej aktywne przedszkola otrzymają od nas karty podarunkowe na zakup mydła i artykułów higienicznych. Łączna pula nagród to 200 tys. zł.

Więcej…

Przedszkolak

Dziecko naukę czytania rozpoczyna jeszcze przed szkołą podstawową. Zajęcia w przedszkolu wprowadzają je w świat literek oraz głosek. Żeby ułatwić przyswajanie nowej wiedzy, warto ćwiczyć z dzieckiem również w domu. Jak powinna wyglądać nauka czytania oraz jak nie zniechęcić do niej dziecka?

Więcej…

Przedszkolak

Czy przedszkole niepubliczne powinno zorganizować lekcje religii dla dzieci 6- letnich? Czy lekcje języka angielskiego muszą odbywać się dwa razy w tygodniu?

Więcej…

Przedszkolak

Jak wybrać fotelik ISOfix do 36 kg?

Foteliki samochodowe do 36 kg są niezwykle ważne. To bowiem jedyna skuteczna ochrona dla dzieci w wieku od 4. do 12...

Zajęcia i warsztaty dla dzieci, czy warto brać w nich udział od najmłodszych lat?

Niektóre przedmioty są łaskawe tylko dla wybranych. Nawet umysły ścisłe potrafią mieć problemy z matematyką w późniejszych latach swojej edukacji. Kl...

Nowe lalki Barbie w fantastycznym świecie Mattel

Lalki Barbie to zdecydowanie najpopularniejsze zabawki stworzone z myślą dla dziewczynek, które uwielbiają odgrywanie ról, a także wymyślanie coraz to ci...

Nauczanie języka angielskiego i religii w przedszkolu niepublicznym

Czy przedszkole niepubliczne powinno zorganizować lekcje religii dla dzieci 6- letnich? Czy lekcje języka angielskiego muszą odbywać się dw....