eDzieci.pl - przedszkolak, 3 - 6 latek. Portal dla dzieci i rodziców

Przedszkolak

W dzisiejszym świecie globalizacji i wszechobecnej mobilności, umiejętność posługiwania się więcej niż jednym językiem staje się coraz bardziej ceniona. Zrozumienie różnych kultur i komunikacja z ludźmi z różnych części świata staje się kluczowym elementem sukcesu w życiu osobistym i zawodowym. W odpowiedzi na te zmiany społeczne, edukacyjne placówki starają się dostosować swoje metody nauczania, aby zapewnić dzieciom jak najlepsze przygotowanie do przyszłości. Jedną z innowacyjnych form edukacji jest dwujęzyczne przedszkole, które oferuje dzieciom możliwość nauki w dwóch językach od najmłodszych lat. Przyjrzyjmy się bliżej, czym dokładnie jest dwujęzyczne przedszkole na Mokotowie i jakie korzyści może przynieść dla rozwoju dzieci.

Więcej…

Przedszkolak

Rynek zabawek dla dzieci rozrasta się z roku na rok. Jak nie pogubić się wśród tego dobrodziejstwa? Wystarczy wybierać zabawki z głową! Co to właściwie znaczy? To proste - wybieraj zabawki uniwersalne, takie, które można wykorzystać do wielu zabaw i aktywności. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale też zachęcisz swoje dziecko do kreatywności i wymyślania jak największej ilości zastosowań danej zabawki. Co więc warto kupić?

Więcej…

Przedszkolak

Zabawki i akcesoria dla dzieci tworzą bardzo szeroką grupę produktów. W ofercie znajdują się bardzo różnorodne zabawki. Zarówno rodzice, jak i przyjaciele rodziny często mają problem, na jakie rozwiązania postawić. Podpowiadamy, dlatego warto wybrać prestiżową duńską szkołę projektowania zabawek dla dzieci.

Więcej…

Przedszkolak

W tym roku otwarto pierwsze w Polsce Funzeum. Zwiedzanie tego obiektu ma przypominać ekscytującą przygodę, w trakcie której można zdobyć praktyczną wiedzę na temat funkcjonowania wybranych zjawisk z obszaru fizyki, biologii, a także plastyki.

Więcej…

Przedszkolak

Urodziny dla dzieci nie zawsze muszą odbyć się w domu. Właśnie fajnie chociaż ten jeden raz dać maluchowi możliwość spędzenia ich w zupełnie inny sposób. Niezwykle ciekawym pomysłem będzie chociażby organizacja urodzin w escape roomie. Obecnie większość pokojów zagadek udostępnia chętnym właśnie takie rozwiązanie.

Więcej…

Przedszkolak

Dla rosnących małych stópek niebagatelne znaczenie ma odpowiedni dobór obuwia. Istotnym elementem jest także komfort użytkowania. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli bucików dziecięcych. Nasuwa się zatem pytanie: jakie obuwie dla dzieci wybrać? Zarówno na wyjście, jak i do domu dziecko potrzebuje dobrej jakości butów. O wyjątkowej marce Bobux opowiemy w poniższym artykule.

Więcej…

Przedszkolak

Foteliki samochodowe do 36 kg są niezwykle ważne. To bowiem jedyna skuteczna ochrona dla dzieci w wieku od 4. do 12. lat, które są po prostu za małe, by podróżować wyłącznie w pasach bezpieczeństwa. Pamiętaj, że nie warto na nich oszczędzać - tanie produkty z hipermarketu nie posiadają żadnej wartości i nie przeszły testów zderzeniowych. Podpowiadamy, co powinno mieć dla ciebie znaczenie, gdy chcesz znaleźć bezpieczny fotelik dla starszego dziecka.

Więcej…

Przedszkolak

Lalki Barbie to zdecydowanie najpopularniejsze zabawki stworzone z myślą dla dziewczynek, które uwielbiają odgrywanie ról, a także wymyślanie coraz to ciekawszych stylizacji dla fashionistek Mattel. Choć pierwsza lalka powstała ponad 60 lat temu, to najnowsze propozycje nadal zachwycają przede wszystkim wysoką jakością wykonania, jak również nietuzinkowym wyglądem – powstają lalki o nieco pełniejszych kształtach, jak również te z niepełnosprawnościami. Podczas zabawy dzieciaki mogą zrozumieć, że każdy człowiek jest równy i nikogo nie można traktować gorzej ze względu na wygląd!

Więcej…

Przedszkolak

Wraz z nadejściem ciepłych dni zarówno dorośli, jak i dzieci coraz częściej wsiadają na rower. Aktywny tryb życia jest doskonałym sposobem na dbanie o siebie, dlatego rodzice często od najmłodszych lat uczą swoje pociechy jazdy na jednośladzie. Nie wszyscy jednak wiedzą na jakie rowery dziecięce należy zwracać uwagę. W tym artykule przyjrzymy się więc dwukołowcom dla najmłodszych i sprawdzimy czy warto inwestować w produkty markowe.

Więcej…

Przedszkolak

Większość kosmetyków przeznaczonych dla najmłodszych ma przeznaczenie pielęgnacyjne. Istnieją jednak takie sytuacje, gdy warto sięgnąć po produkt o nieco innych właściwościach. W jakich sytuacjach i do czego są potrzebne? Kilka słów o w poniższym tekście.

Więcej…

Przedszkolak

Dlaczego kupując rowery dziecięce warto stawiać na markowa produkty?

Wraz z nadejściem ciepłych dni zarówno dorośli, jak i dzieci coraz częściej wsiadają na rower. Aktywny tryb życia jest doskonałym sp...

Kiedy warto sięgnąć po kosmetyki dla dzieci?

Większość kosmetyków przeznaczonych dla najmłodszych ma przeznaczenie pielęgnacyjne. Istnieją jednak takie sytuacje, gdy warto sięgnąć po produkt o nieco innych wł...

Jak wybrać fotelik ISOfix do 36 kg?

Foteliki samochodowe do 36 kg są niezwykle ważne. To bowiem jedyna skuteczna ochrona dla dzieci w wieku od 4. do 12...

Postępowanie z dzieckiem agresywnym w wieku przedszkolnym

Agresja u dzieci jest zjawiskiem niezwykle często występującym zarówno w przedszkolu jak i w szkole. Nie dziwi więc fakt, że ....