Niemowlę

Długi i głęboki sen to podstawa do prawidłowego funkcjonowania każdego maluszka. Warto więc zadbać o wysoką jakość odpoczynku, wybierając bezpieczne tekstylia, dające komfort użytkowania. Ważne są również specjalne ochraniacze, które zminimalizują ryzyko urazu główki. W jakie jeszcze elementy wyprawki dla małego dziecka powinni wyposażyć się świeżo upieczeni rodzice?

Jak wybrać odpowiednie tekstylia dla dziecka, czyli 3 kroki, o których warto pamiętać

1.    Po pierwsze, wybierając tekstylia dla maluszka, należy pamiętać, że jego skóra jest jeszcze bardzo wrażliwa i narażona na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych. Delikatne tekstylia, wykonane z przyjemnych w dotyku materiałów, można znaleźć na przykład w ofercie sklepu SenLove.

2.    Noworodki oraz niemowlęta spędzają większość swojego czasu właśnie w łóżku. Dlatego też pościel powinna być przyjemna w dotyku i dawać komfort dziecku.

3.    Badania wykazały, że mniejsze dzieci pocą się intensywniej niż dorośli. Aby temu zaradzić, należy wybrać tekstylia zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza. W tym przypadku sprawdzą się różnego rodzaju kokony dla niemowląt czy po prostu otulacz do łóżeczka.

Bezpieczeństwo nie tylko na podwórku - ochraniacze do łóżeczka i nie tylko

Bezpieczeństwo dziecka nie dotyczy jedynie placu zabaw, przedszkola czy piaskownicy. Odpowiednią ochronę musimy zapewnić również w łóżku. Jaki ochraniacz do łóżeczka wybrać, aby należycie spełniał swoją funkcję? Należy pamiętać, że może on przybierać różne formy. Najlepiej jednak zainwestować zarówno w ochraniacz na łóżeczko, jak i ochraniacz na szczebelki. Jeśli chodzi o ten pierwszy rodzaj, rynek tekstylny oferuje ochraniacz wałek oraz warkocze do łóżeczka. Praktycznym rozwiązaniem jest również poduszka oddzielająca od ściany, która będzie stanowiła tarczę ochronną przed stuknięciem się w główkę. Przedmioty te są stosunkowo łatwo dostępne w sklepach dziecięcych, jednak wiele z nich nie spełnia wymaganych standardów oraz szybko się zużywa. Trwałe i bezpieczne pod względem materiałów ochraniacze możemy znaleźć na przykład na stronie https://senlove.pl/.

Poduszki przytulanki, czyli jak umilić dziecku czas

Jeśli kupiliśmy już ochraniacz do łóżka, przyszedł czas na bezpieczną zabawę. Każdy rodzic wie, że ulubionym miejscem zabawy każdego malucha jest jego własne łóżeczko. Czasami jednak, dziecko nie ma ochoty na sen czy poobiedni odpoczynek, więc łóżko z miejsca zabaw staje się ostatecznością. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepszym sposobem są oczywiście różnego rodzaju poduszki i poduchy, wesołe maskotki... To wszystko z pewnością umili dziecku czas i pomoże mu zasnąć. Świetnym rozwiązaniem mogą być również poduszki przytulanki, które są miękkie i nie posiadają ostrych elementów.

Baldachimy - praktyczna i efektowna ozdoba dziecięcego pokoju

Baldachimy kojarzone są głównie z sypialniami oraz pokojami dorosłych, jednak mogą być również stylową ozdobą w pokoju naszego malucha. Nie jest to jednak zwykła osłonka na łóżeczko. Pełni jednakowo funkcję dekoracyjną, daje poczucie prywatności strasznym dzieciom, ale również może posłużyć jako ochrona.

Nadeszła odpowiednią pora, aby przejść do podsumowania. Tekstylia dla dzieci powinny być przede wszystkim bezpieczne. Warto również zainwestować w specjalne ochraniacze, baldachimy oraz otulacze. Na zakończenie można również dodać, że w ostatnich latach dużą popularnością cieszy się wyprawka z muślinu. Cechują się one trwałością, wysoką jakością materiału oraz hipoalergicznością.

Niemowlę /Noworodek

Warto karmić piersią

Karmienie piersią niemowląt stało się w ostatnich latach dylematem wielu młodych matek. Kobiety nie otrzymują właściwej pomocy w formie porad, ...

Jak uśpić niemowlę?

Małe dziecko budzi się i śpi wtedy, kiedy ma na to ochotę. Nie działa tutaj synchronizacja ze wschodem czy zachodem ...

Ciemieniucha u niemowlaka: Leczenie i objawy schorzenia.

Ciemieniucha to nieszkodliwe schorzenie skóry, które często pojawia się u niemowląt. Dolegliwość zwykle ustępuje samoistnie, jednak jest kilka rzeczy, których wa...

Kąpiemy noworodka

Kąpiel noworodka powinna być krótka, ale też przyjemna. W tym celu należy odpowiednie preparaty myjące dobrać do wieku dziecka oraz ....