Niemowlę

Współcześni rodzice coraz częściej dysponują sporą wiedzą na temat kolejnych etapów rozwojowych dziecka. Raczej nie jest dla nich tajemnicą, że maluch musi spędzać jak najwięcej czasu w pozycji leżącej, która jest najlepsza dla prawidłowego ćwiczenia mięśni. Aby zapewnić mu do tego bezpieczną przestrzeń, możemy używać kojca, łóżeczka czy wózka. Ciekawym rozwiązaniem jest także mobilna mata edukacyjna dla dzieci, z której można korzystać niemal wszędzie. Warto natomiast wiedzieć, że ma ona pełen szereg zalet, które nie są tak oczywiste dla wielu z nas. Co sprawia, że warto zdecydować się na jej zakup?

Mata edukacyjna dla dzieci - jak wybrać?

Mata edukacyjna dla dzieci to często bardzo prosty produkt, który zapewnia bezpieczną przestrzeń i możliwość przyjmowania najzdrowszej dla rozwijającego się malucha pozycji ciała. Nie znajdziesz na niej żadnych niebezpiecznych elementów, dlatego bez obaw możesz wykorzystywać ją już od pierwszych dni życia. Co istotne, nie będzie służyła przez zaledwie kilka dni - niektóre dzieci korzystają z niej nawet latami. Obecnie na rynku dostępnych jest naprawdę sporo modeli, które różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale także oferowanymi funkcjonalnościami. Należy pamiętać, że jej zadaniem jest m.in. stymulacja zmysłów, dlatego należy rozsądnie podejść do jej wyboru. Dobrze jest wziąć pod uwagę zaproponowane kolory, jakość materiałów i ich faktury, obecność dodatkowych zawieszek i dźwięki, które wydaje.

Warto raz jeszcze podkreślić, że nowoczesna mata edukacyjna dla dzieci może być wykorzystywana przez kilkanaście miesięcy. Co istotne, to rozwiązanie mobilne, które z łatwością zmieścisz w bagażniku samochodu, a nawet w koszu wózka. Podczas wyboru warto więc uwzględnić jej wagę oraz możliwość sprawnego złożenia do niewielkich rozmiarów. Upewnij się także, czy wybrana mata dla niemowlaka daje możliwość prania w pralce, jak np. mata Tiny Love z serii Zabawa na łące.

Mata dla niemowlaka - dlaczego warto?

Nie da się ukryć, że mata edukacyjna dla niemowlaka stale cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców. To bowiem niezwykle wygodne rozwiązanie, które korzystnie wpływa na komfort funkcjonowania całej rodziny. Oprócz tego, że jest bezpiecznym i wygodnym miejscem do leżenia, wpływa także korzystnie na zmysły i zachęca do wykonywania pierwszych precyzyjnych ruchów rączkami. Mata dla niemowlaka pozwala mieć maluszka na oku podczas wykonywania codziennych domowych obowiązków.

Warto podkreślić, że mata dla niemowlaka umożliwia wykonywanie pierwszych ruchów całego ciała, zapewniając maksymalnie bezpieczne do tego warunki. Dziecko przewraca się na niej i rozciąga. Co istotne, obecność interesujących elementów w różnych jej miejscach rozbudza jego ciekawość i zachęca do prób poruszania się w ich kierunku. To prosty sposób, by dziecko wzmacniało mięśnie szyi i grzbietu.

To właśnie mata edukacyjna dla dzieci jest przestrzenią, w której niemowlę wykonuje pierwsze ruchu precyzyjne. Należy bowiem podkreślić, że w pierwszych tygodniach wymachy rękami i nóżkami są niezbyt świadome - zdolności motoryczne wypracowuje się przez kilka miesięcy. Dzięki zabawkom, które znajdują się w różnych częściach maty, maluszek zaczyna wyciągać do nich ręce i uczy się chwytania.

Mata dla niemowlaka cechuje się więc licznymi walorami edukacyjnymi. Jest to prosta zabawka interaktywna, która pokazuje maluszkowi pierwsze związki przyczynowo-skutkowe. Zabawa na niej rozwija je poznawczo, co skutkuje sprawniejszą nauką nowych umiejętności w przyszłości.

Okazuje się, że mata edukacyjna dla dzieci nie jest zabawką tylko na czas, gdy maluszek jest zupełnie niemobilny. Starszy niemowlak, a nawet ponad roczne dziecko, może bawić się na niej swobodnie dzięki możliwości zdjęcia lub ustawienia pałąka z zabawkami w innej pozycji. Często wykorzystywana jest więc do tworzenia indywidualnej bazy - to dobra lekcja kreatywności!

Niemowlę /Noworodek

Jakie łóżko dla niemowlaka?

Łóżeczko dziecięce to zwykle ten element umeblowania pokoju malucha, nad którym rodzice rozważają najdłużej. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że musi by...

Ząbkowanie u niemowlaka, co pomaga?

Twoje maleństwo przechodzi przez bolesne ząbkowanie, a Ty w żaden sposób nie potrafisz mu pomóc? Czy próbowałaś nowego rozwiązania na ...

Co lepsze - chusty czy nosidła?

Zarówno chusty, jak i nosidła coraz częściej zastępują tradycyjny wózek. Taki sposób noszenia dziecka uznają przede wszystkim ekologiczne mamy i ...

Kąpiemy noworodka

Kąpiel noworodka powinna być krótka, ale też przyjemna. W tym celu należy odpowiednie preparaty myjące dobrać do wieku dziecka oraz ....