Niemowlę

Gdy w rodzinie pojawia się dziecko, warto uczcić tę wyjątkową okazję. Najczęściej odwiedzamy wtedy nową mamę oraz jej maluszka, aby złożyć jej życzenia. Warto też pomyśleć o upominku. Gdy nie wiesz, jaki prezent na narodziny dziecka wybrać, zapraszamy do sprawdzenia naszych 4 sprawdzonych propozycji!

 

1. Tort z pieluszek

To chyba jeden z najbardziej popularnych upominków na narodziny dziecka. Tort składa się najczęściej z kilkudziesięciu pieluszek, które ułożone są w piramidę i przyozdobione wstążkami oraz innymi dekoracjami. Do tortu możemy też dodać inne upominki, na przykład grzechotkę, buciki, smoczek, które będą pełniły również rolę ozdoby.

 

Tort z pieluszek jest idealnym połączeniem pięknego z pożytecznym – wygląda naprawdę efektownie i aż żal go rozbierać, a przy tym każdy młody rodzic na pewno doceni dodatkowy zapas pieluszek, które w pierwszym roku życia dziecka zużywane są w ilościach hurtowych.

 

2. Upominki z imieniem dziecka

To jeden z ostatnich hitów wśród upominków na narodziny dziecka. Indywidualne prezenty z imieniem maluszka będą wspaniałą pamiątką oraz uroczym dodatkiem do pokoju. Są one zwykle przygotowywane na zamówienie, dlatego o zamówieniu warto pomyśleć wcześniej.

 

Do wyboru mamy między innymi takie upominki jak poduszki z wyszywanym imieniem dziecka, pluszowe literki do powieszenia nad łóżkiem, śliniaczki czy też kocyki, na których również znajduje się imię. Ponadto w sprzedaży znajdziemy plakaty, które są personalizowane imieniem dziecka, jego datą urodzin oraz innymi informacjami, na przykład wzrostem, ciężarem.

 

3. Słodkie czekoladki w personalizowanym opakowaniu

Kto z nas nie przepada za słodkościami? Także będą świetnym pomysłem dla nowej mamy, aby jej pogratulować. Jednak zamiast zwykłej bombonierki czy czekolady warto pomyśleć o zakupieniu czegoś jedynego w swoim rodzaju, na przykład personalizowanego pudełeczka pełnego słodkich czekoladek.

 

Takie prezenty na narodziny dziecka oferuje firma ChocoRepublica, w której asortymencie znajdziemy pełną gamę słodkości, na przykład są to płaskorzeźby w kształcie bociana niosącego dziecko, serduszek, dziecięcych butelek na mleko. Przy zamówieniu możemy spersonalizować opakowanie – solidną metalową puszkę, na przykład dodać własny napis albo zdjęcie. Wtedy będzie ono również piękną pamiątką nawet po spałaszowaniu zawartości.

 

4. Album dla niemowlaka – nie tylko na zdjęcia

Także ciekawym pomysłem na upominek może być album przeznaczony dla dziecka do dokumentowania jego pierwszych lat życia. W takim albumie znajdziemy nie tylko miejsca do wklejania zdjęć, ale również puste pola, w których wpisujemy różne informacje, na przykład pierwsze wypowiedziane słowo, datę pierwszego samodzielnego kroku, możemy wkleić w nim pukiel włosów dziecka czy w specjalnej kieszonce umieścić pierwszy ząbek mleczny.

 

Taki album będzie wyjątkową książką pisaną przez życie, która będzie także przepiękną pamiątką, do której będziemy często wracali po latach.

 

 

 

.

Niemowlę /Noworodek

Źródlana woda w diecie dziecka

Dzieci mają dużo większe zapotrzebowanie na wodę niż ludzie dorośli. Niemowlę potrzebuje dziennego spożycia wody na poziomie 10-15% jego masy ...

Ząbkowanie u niemowlaka, co pomaga?

Twoje maleństwo przechodzi przez bolesne ząbkowanie, a Ty w żaden sposób nie potrafisz mu pomóc? Czy próbowałaś nowego rozwiązania na ...

Czym kierować się wybierając kaszkę dla dzieci?  

Najbardziej znanym i rozpowszechnionym produktem w żywieniu niemowląt i nieco starszych dzieci, obok mleka modyfikowanego, są różnego rodzaju ...

Ząbkowanie u niemowlaka - najczęstsze objawy

Nie ma mamy, która by przez to nie przeszła. Wraz z pojawieniem się na świecie jej dziecka, pojawią się wkrótce ....