Niemowlę

Zakupienie wyprawki dla nowego członka rodziny często jest bardzo emocjonującym momentem. Dobieramy wtedy też różnorodne ubranka dla dziecka. Często jednak nie wiemy dokładnie, na co zwracać uwagę, dlatego jeżeli chcesz przygotować się na zakupy, zapraszamy do sprawdzenia naszych 4 porad!

 

Odpowiedni rozmiar

Pierwszą trudnością jest często wybranie właściwego rozmiaru dla dziecka, ponieważ najczęściej po raz pierwszy w życiu stykamy się tutaj z nową rozmiarówką przeznaczoną dla dzieci. W przypadku nowo narodzonych maluszków najczęściej stosuje się rozmiar 56, który przeznaczony jest dla dzieci mierzących od 50 do 55 centymetrów, a także rozmiar 62, który jest szyty na dzieci mające od 56 do 61 centymetrów, dlatego jeżeli dziecko jest większe, można wybrać właśni ten rozmiar. Dla wcześniaków najczęściej wybiera się rozmiar 50.

 

Kupuj dużo „oddzielnych” ubranek

W sklepach można znaleźć wiele ciekawych pajacyków czy body, ale nie warto kupować ich generalnie zbyt dużo, ponieważ zdarza się, że dziecko szybko z nich wyrasta. Lepszą inwestycją będzie wybranie „oddzielnych” ubranek, które można też łatwiej ze sobą zestawiać, na przykład spodenki, getry, bluzki, kaftaniki.

 

Rozmiarówka może się różnić zależnie od sklepu

Pamiętaj o tym, że chociaż rozmiarówka dla ubranek dziecięcych jest taka sama, to jednak może ona różnić się nieznacznie pomiędzy sklepami, dlatego też śpioszki dziecięce kupione w jednym sklepie mogą pasować doskonale, natomiast te z drugiego mogą być za małe. Warto wobec tego pamiętać o sprawdzaniu rozmiarów, zwłaszcza przy kupowaniu przez internet.

 

Patrz na metkę ze składem

Ubranka dla dzieci powinny być szyte z wysokiej jakości bawełny oraz innych naturalnych włókien, na przykład wiskozy czy lnu. Materiały te są przewiewne, przyjemne dla skóry, nie wywołują reakcji alergicznych. Lepiej zrezygnować z ubranek, które w większej części składają się z tworzyw takich jak poliester, poliamid czy akryl. Są one dozwolone tylko w niewielkiej ilości, aby nadać ubraniu większą elastyczność.

 

 

 

.

Niemowlę /Noworodek

Źródlana woda w diecie dziecka

Dzieci mają dużo większe zapotrzebowanie na wodę niż ludzie dorośli. Niemowlę potrzebuje dziennego spożycia wody na poziomie 10-15% jego masy ...

Gniazdko niemowlęce - HIT czy KIT?

Sen jest nieodzowną i najważniejszą czynnością każdego maluszka. To właśnie podczas snu, dziecko rośnie, a jego mózg się rozwija, dlatego ...

Ząbkowanie u niemowlaka, co pomaga?

Twoje maleństwo przechodzi przez bolesne ząbkowanie, a Ty w żaden sposób nie potrafisz mu pomóc? Czy próbowałaś nowego rozwiązania na ...

Ubranka dla dziecka

Każdy rodzic wie, że o ubiór dziecka należy zadbać. Przede wszystkim liczy się jego zdrowie, by nie było mu ani ....