Niemowlę

Zakupienie wyprawki dla nowego członka rodziny często jest bardzo emocjonującym momentem. Dobieramy wtedy też różnorodne ubranka dla dziecka. Często jednak nie wiemy dokładnie, na co zwracać uwagę, dlatego jeżeli chcesz przygotować się na zakupy, zapraszamy do sprawdzenia naszych 4 porad!

 

Odpowiedni rozmiar

Pierwszą trudnością jest często wybranie właściwego rozmiaru dla dziecka, ponieważ najczęściej po raz pierwszy w życiu stykamy się tutaj z nową rozmiarówką przeznaczoną dla dzieci. W przypadku nowo narodzonych maluszków najczęściej stosuje się rozmiar 56, który przeznaczony jest dla dzieci mierzących od 50 do 55 centymetrów, a także rozmiar 62, który jest szyty na dzieci mające od 56 do 61 centymetrów, dlatego jeżeli dziecko jest większe, można wybrać właśni ten rozmiar. Dla wcześniaków najczęściej wybiera się rozmiar 50.

 

Kupuj dużo „oddzielnych” ubranek

W sklepach można znaleźć wiele ciekawych pajacyków czy body, ale nie warto kupować ich generalnie zbyt dużo, ponieważ zdarza się, że dziecko szybko z nich wyrasta. Lepszą inwestycją będzie wybranie „oddzielnych” ubranek, które można też łatwiej ze sobą zestawiać, na przykład spodenki, getry, bluzki, kaftaniki.

 

Rozmiarówka może się różnić zależnie od sklepu

Pamiętaj o tym, że chociaż rozmiarówka dla ubranek dziecięcych jest taka sama, to jednak może ona różnić się nieznacznie pomiędzy sklepami, dlatego też śpioszki dziecięce kupione w jednym sklepie mogą pasować doskonale, natomiast te z drugiego mogą być za małe. Warto wobec tego pamiętać o sprawdzaniu rozmiarów, zwłaszcza przy kupowaniu przez internet.

 

Patrz na metkę ze składem

Ubranka dla dzieci powinny być szyte z wysokiej jakości bawełny oraz innych naturalnych włókien, na przykład wiskozy czy lnu. Materiały te są przewiewne, przyjemne dla skóry, nie wywołują reakcji alergicznych. Lepiej zrezygnować z ubranek, które w większej części składają się z tworzyw takich jak poliester, poliamid czy akryl. Są one dozwolone tylko w niewielkiej ilości, aby nadać ubraniu większą elastyczność.

 

 

 

.

Niemowlę /Noworodek

Pielęgnacja skóry niemowlaka. Najlepsze sposoby na lato

Prawidłowa pielęgnacja pozwoli zapobiec wielu dolegliwościom. Sprawdź, jak skutecznie chronić skórę niemowlęcia przez całe ...

Przeziębienie u noworodka – działaj szybko

Przeziębienie u noworodków bardzo często bywa mylone z zupełnie naturalnymi i całkowicie niegroźnymi objawami. Z drugiej strony nieleczone może prowadzić ...

Ząbkowanie u niemowlaka - najczęstsze objawy

Nie ma mamy, która by przez to nie przeszła. Wraz z pojawieniem się na świecie jej dziecka, pojawią się wkrótce ...

Kosmetyki do kąpieli dla dzieci i niemowląt

Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa i potrzebuje specjalnej pielęgnacji. Dotyczy to zarówno kosmetyków do kąpieli, jak i balsamów, ....