Niemowlę

Najlepszym pokarmem dla dziecka jest mleko matki. Przychodzi jednak czas, w którym trzeba uzupełnić lub zastąpić karmienie piersią. Moment ten bywa trudny zarówno dla maleństwa, jak i dla Ciebie. Dziś podpowiemy, jaki smoczek wybrać, by zmiana ta była dla maluszka jak najmniej odczuwalna.

 

Oto kilka propozycji, wybranych przez nas z bogatej oferty butelek i smoczków w sklepie Bobomio.

 

Smoczek jak matczyna pierś

By pomóc dziecku oswoić się z nową sytuacją, warto wybrać smoczek, przypominający dziecku o bezpieczeństwie i matczynej bliskości. Projektanci firmy Mimijumi dołożyli wszelkich starań, by smoczek kolorystyką i kształtem zbliżony był do kobiecej piersi.

 

Projekt smoczka był konsultowany z lekarzami, specjalistami od laktacji oraz mamami, które zgodnie orzekły, że w dotyku do złudzenia przypomina on kobiecą skórę. Smoczek ten stanowi odpowiedź na sugestie matek i potrzeby dzieci. Co więcej – do produkcji smoczka Mimijumi wykorzystano wyłącznie najbezpieczniejsze silikony oraz wysokogatunkowe tworzywa sztuczne, nadające się do kontaktu z pożywieniem.

 

W sklepie Bobomio znajdziecie dwa warianty tychże smoczków, dostosowane do wieku dziecka. Poziom pierwszy to smoczek przeznaczony dla maleństwa od pierwszych dni życia do szóstego miesiąca. Poziom drugi dedykowany jest dzieciom od szóstego do osiemnastego miesiąca życia.

 

Koniec z dziecięcą kolką

Smoczki od TwistShake swoim kształtem przypominają natomiast brodawkę matki. Są przeznaczone dla dzieci, które ukończyły 6 miesiąc. Smoczek Anti-colic został stworzony w oparciu o nowoczesny system TwistFlow. Celem tego projektu było zredukowanie nieprzyjemnych dla maluszków kolek poprzez regularny przepływ płynów. Marka TwistShake powiedziała „nie” rozpuszczonym grudkom mleka, które do tej pory zaburzały proces ssania. Innowacyjny mikser – sitko skutecznie rozpuszcza mieszankę i zmniejsza do minimum ryzyko zapchania się smoczka. Dzięki temu Twoja pociecha bez przeszkód wypije pyszne mleczko, a Ty będziesz miała pewność, że później czeka ją spokojny sen, bez bolesnej i uciążliwej kolki.

 

Klasyka i bezpieczeństwo

Marka Lifefactory oferuje natomiast szeroką gamę klasycznych smoczków, dostosowanych do potrzeb dzieci w każdym wieku. Smoczki te są idealne do butelek o pojemności 120 i 250 mililitrów, a dodatkowo posiadają zróżnicowany przepływ. Silikon, który został wykorzystany do ich produkcji określa się mianem medycznego. Oznacza to, że materiał, z którego wykonano smoczek spełnia restrykcyjne normy bezpieczeństwa, charakterystyczne dla produkcji narzędzi medycznych. Ogromnym plusem będzie dla fakt, że smoczki te można je myć w zmywarce. Komplet zawiera dwa smoczki, które po trzech miesiącach warto wymienić ze względów higienicznych.

 

Smoczek do butelki – Twój sprzymierzeniec

Kupno smoczka do butelki jest równie ważne, jak sama decyzja o odstawieniu malucha od piersi. To jeden z przełomowych momentów w jego życiu. Wybór odpowiedniego smoczka pomoże dziecku przejść przez tę trudną próbę zwycięsko.

 

 

 

.

Niemowlę /Noworodek

Karmienie piersią - karmić na zawołanie czy o określonych porach? Podpowiadamy

Karmienie piersią tylko pozornie jest prostą i naturalną czynnością. Tak naprawdę budzi wiele wątpliwości młodych mam – szczególnie tych, które ...

Kołysanki dla dzieci, które warto znać na pamięć

Nikt z nas nie potrafi zapomnieć pięknego głosu mamy, która nuciła coś nam na dobranoc. Choć byliśmy za mali, aby ...

Jak pogodzić wyłączne karmienie piersią z wprowadzaniem glutenu do diety niemowlęcia?

W pierwszym roku mleko mamy stanowi podstawę jadłospisu niemowlęcia. Do 12. miesiąca życia dziecka należy także wprowadzić już gluten. Jak ...

Rozwój ruchowy niemowląt urodzonych w terminie w pierwszych 6 miesiącach życia

Przyjście na świat dziecka jest jego pierwszym momentem zetknięcia się ze światem poza-łonowym, wcześniej tworzyło ono symbiozę z matką, której ....