Niemowlę

niemowlak

Wyprawka dla noworodka to podstawa. To coś, co musi się znaleźć w każdym domu nim tylko oczekiwany potomek przyjdzie na świat. Rodzice nie mogą zapomnieć o niczym. Na szczęście, wiedzę taką można czerpać obecnie z wielu źródeł.

 

Również, kiedy chce się coś kupić niemowlakowi, który dopiero pojawi się w rodzinie można się na to zdecydować. Co w takim razie powinno znaleźć się w dobrze przygotowanej wyprawce?

 

Zawartość wyprawki

Wszystko to, co musi się znaleźć w wyprawce można swobodnie podzielić na kilka kategorii. Mogą to być takie jak: ubranka, kosmetyki, wyposażenie do domu, czy pozostałe akcesoria. Ustalenie tego typu głównych kategorii na pewno okaże się pomocne, podczas gdy będzie się szykować wyprawkę. To pozwoli między innymi ustalić, co jest niezbędne przed samym przyjściem dziecka na świat, a z czym można jeszcze spokojnie poczekać.

 

Jeśli chodzi o ubranka dla niemowlaka to nie trzeba początkowo kupować zbyt wielu rzeczy. Podstawą z kolei są: śpioszki, kaftaniki, body lub koszulki, pajacyki, skarpetki, rękawiczki typu „niedrapki”, czapeczki do zakładania dziecku po kąpieli, czapka na dwór, a także spodenki i sweterki. Oczywiście, wszystkie te ubrania powinny być zrobione z wysokiej jakości bawełny. Takie ubrania znajdziemy chociażby na Kiddostate.pl.

 

Kategoria związana z higieną noworodka jest najobszerniejsza. Kosmetyki, akcesoria i pieluchy to w końcu zapewnienie tego, że dziecko będzie się dobrze czuć oraz prawidłowo rozwijać. W związku z tym wyprawka pod tym kątem powinna zawierać: delikatne mydełko dla dzieci, oliwkę dla niemowląt, jednorazowe chusteczki dla niemowląt, krem do smarowania pupy, proszek do prania dla dzieci, spirytus do przemywania pępka, sól fizjologiczną do przemywania oczu i noska, waciki, gaziki, pieluchy jednorazowe oraz kilka tetrowych pieluch. Wanienka, ręczniki z kapturem, myjka i termometr do wody to inne niezbędne rzeczy.

 

Pozostałe akcesoria, jakie powinny się znaleźć w wyprawce

Najważniejsze akcesoria, które muszą się znaleźć w domu, w momencie, w jakim zjawia się w nich niemowlę to na pewno łóżeczko, komoda i stolik na przewijak. Do łóżeczka należy dobrać ceratki, materac, pościel i komplety pościelowe. Ważny jest także rożek do karmienia dla niemowlaka. Obowiązkowe zakupy przyszłych rodziców obejmują też zakup wózka i fotelika samochodowego. Pierwszy wózek powinien być głęboki i wielofunkcyjny.

 

Chusty do noszenia dziecka, elektroniczna niania, monitor oddechu to inne popularne rzeczy, jakie znaleźć mogą się w wyprawce, a jakie mogą chcieć wybrać młodzi rodzice. Są to jednak nie już aż tak istotne rzeczy. Związane są raczej z indywidualnymi warunkami, w jakich wychowuje się dziecko. Matka i ojciec muszą w końcu przystosować opiekę swojego dziecka wprost do tego, jak wygląda ich mieszkanie, czy jakim czasem dysponują do opieki nad dzieckiem.

 

Szykowanie wyprawki dla malucha to z pewnością jeden z ważniejszych oraz przyjemniejszych etapów, jakich można się spodziewać w trakcie ciąży. Rodzice powinni być tego świadomi i zawsze powinni decydować się na to, by swojemu maluchowi oferować to, co najlepsze. Z dokładnie ustaloną listą tego, co powinna obejmować wyprawka nie powinno być z tym większego problemu.

Niemowlę /Noworodek

Kołysanki dla dzieci, które warto znać na pamięć

Nikt z nas nie potrafi zapomnieć pięknego głosu mamy, która nuciła coś nam na dobranoc. Choć byliśmy za mali, aby ...

Karmienie piersią - karmić na zawołanie czy o określonych porach? Podpowiadamy

Karmienie piersią tylko pozornie jest prostą i naturalną czynnością. Tak naprawdę budzi wiele wątpliwości młodych mam – szczególnie tych, które ...

Jak powinna wyglądać wyprawka dla niemowlaka?

Wyprawka dla noworodka to podstawa. To coś, co musi się znaleźć w każdym domu nim tylko oczekiwany potomek przyjdzie na...

Zdrowa kaszka dla niemowlęcia – czyli jaka?

W sprzedaży znajdziemy obecnie wiele kaszek dla dzieci. Rodzice mają jednak często problemy z doborem tej najlepszej. Na co warto ....