Małe dziecko

zabawki interaktywneZabawki interaktywne to zabawki, które wspomagają koordynację wzrokowo-słuchową, zapewniają świetną zabawę ucząc jednocześnie samodzielnego myślenia oraz wpływają na rozwój wyobraźni i zmysł dotyku. Bez wątpienia są to jedne z najważniejszych aspektów, na które powinniśmy zwracać uwagę dokonując wyboru zabawki dla dziecka. Nad nimi znajduje się jeszcze bezpieczeństwo, dlatego też powinniśmy wybierać zabawki wyprodukowane z najlepszego tworzywa. Na rynku istnieje wielu producentów godnych polecenia, którzy na potwierdzenie jakości swoich produktów posiadają niezbędne w tym celu certyfikaty.

 

 

Zabawki interaktywne skierowane są dla dzieci w różnym przedziale wiekowym.
Dla niemowląt znajdziemy wszelkiego rodzaju maty do leżenia, leżaczko-bujaczki, grzechotki lub mięciutkie książeczki. Już od pierwszych miesięcy życia dziecko zaciekawione jest kolorowymi elementami. Jeśli dodatkowo zabawka wydaje przy dotyku dźwięk, np. szeleści, dodatkowo pobudza to zmysły dziecka. Maty, czy leżaczki dla maluchów posiadają wiele elementów ruchomych, które dziecko dotyka swoimi małymi rączkami wyrabiając sobie w ten sposób zmysł dotyku. Natomiast ciekawe dźwięki wywołają uśmiech na jego buzi. Oczywiście zabawki te cechują żywe kolory, a ta różnorodność bar z  biegiem czasu rozwinie w dziecku zdolność rozpoznawania kolorów.

 

Dla nieco starszych dzieci, czyli siedzących, uczących się chodzić i zaczynających mówić znajdziemy chodziki, pchacze, zabawki do ciągnięcia za sznurek, muzyczne krzesełka i stoliki, czy też mówiące pluszaki itp. Według zasady, że najlepszą edukacją jest edukacja przez zabawę, możemy być pewni, że dziecko słuchając „gadającej” zabawki zacznie ją naśladować i powtarzać usłyszane dźwięki. Dziecko wówczas bardzo łatwo zapamiętuje słowa, dźwięki i obrazki. Pamięć dziecka jest bardzo chłonna i nie należy zapominać o tym i zabawą edukować już najmłodsze dzieci.

 

Natomiast dla dzieci już mówiących wybrać możemy zabawki edukujące w różnorodnych dziedzinach, jak np. mówiący globus, zabawka ucząca języka obcego, pluszak opowiadający bajkę itp. Tego typu zabawki zarówno uczą poznawania literek, jak i uczą zapamiętywania tekstu.

 

Na rynku pojawia się coraz więcej zabawek interaktywnych. Producenci prześcigają się w coraz to ciekawszych pomysłach. Nie należy więc zapominać o nich, lecz pamiętać, że najważniejsza jest nauka a najłatwiejszą nauką jest nauka poprzez zabawę.

 

Małe dziecko

Przyjemna zabawa z maluchem

Każde dziecko w mniejszym lub większym stopniu potrzebuje zabawy z rodzicem.Ze względu na natłok codziennych zajęć nie każda mama czy ...

Zabawki edukacyjne - świetny pomysł na prezent!

W pewnym wieku często zdarza się, że dużej ilości bliskim znajomym zaczynają rodzić się dzieci. Wiąże się to oczywiście ...

Jak ubrać dziecko zimą?

Niezależnie od tego jaka jest pora roku dzieci powinny być ubrane stosownie do panującej na dworze pogody. Wiele mam jednak ...

Sprawdź czy Twoje roczne dziecko prawidłowo się rozwija

Wydaje Ci się, że masz jeszcze dużo czasu, by zadbać o rozwój Twojego dziecka? Ma w końcu dopiero roczek i ....