Małe dziecko

zabawki interaktywneZabawki interaktywne to zabawki, które wspomagają koordynację wzrokowo-słuchową, zapewniają świetną zabawę ucząc jednocześnie samodzielnego myślenia oraz wpływają na rozwój wyobraźni i zmysł dotyku. Bez wątpienia są to jedne z najważniejszych aspektów, na które powinniśmy zwracać uwagę dokonując wyboru zabawki dla dziecka. Nad nimi znajduje się jeszcze bezpieczeństwo, dlatego też powinniśmy wybierać zabawki wyprodukowane z najlepszego tworzywa. Na rynku istnieje wielu producentów godnych polecenia, którzy na potwierdzenie jakości swoich produktów posiadają niezbędne w tym celu certyfikaty.

 

 

Zabawki interaktywne skierowane są dla dzieci w różnym przedziale wiekowym.
Dla niemowląt znajdziemy wszelkiego rodzaju maty do leżenia, leżaczko-bujaczki, grzechotki lub mięciutkie książeczki. Już od pierwszych miesięcy życia dziecko zaciekawione jest kolorowymi elementami. Jeśli dodatkowo zabawka wydaje przy dotyku dźwięk, np. szeleści, dodatkowo pobudza to zmysły dziecka. Maty, czy leżaczki dla maluchów posiadają wiele elementów ruchomych, które dziecko dotyka swoimi małymi rączkami wyrabiając sobie w ten sposób zmysł dotyku. Natomiast ciekawe dźwięki wywołają uśmiech na jego buzi. Oczywiście zabawki te cechują żywe kolory, a ta różnorodność bar z  biegiem czasu rozwinie w dziecku zdolność rozpoznawania kolorów.

 

Dla nieco starszych dzieci, czyli siedzących, uczących się chodzić i zaczynających mówić znajdziemy chodziki, pchacze, zabawki do ciągnięcia za sznurek, muzyczne krzesełka i stoliki, czy też mówiące pluszaki itp. Według zasady, że najlepszą edukacją jest edukacja przez zabawę, możemy być pewni, że dziecko słuchając „gadającej” zabawki zacznie ją naśladować i powtarzać usłyszane dźwięki. Dziecko wówczas bardzo łatwo zapamiętuje słowa, dźwięki i obrazki. Pamięć dziecka jest bardzo chłonna i nie należy zapominać o tym i zabawą edukować już najmłodsze dzieci.

 

Natomiast dla dzieci już mówiących wybrać możemy zabawki edukujące w różnorodnych dziedzinach, jak np. mówiący globus, zabawka ucząca języka obcego, pluszak opowiadający bajkę itp. Tego typu zabawki zarówno uczą poznawania literek, jak i uczą zapamiętywania tekstu.

 

Na rynku pojawia się coraz więcej zabawek interaktywnych. Producenci prześcigają się w coraz to ciekawszych pomysłach. Nie należy więc zapominać o nich, lecz pamiętać, że najważniejsza jest nauka a najłatwiejszą nauką jest nauka poprzez zabawę.

 

Małe dziecko

Mamo, znajdź dla mnie nianie

Każda mama wracająca do pracy po urlopie macierzyńskim zadaje sobie to pytanie: kto teraz zaopiekuje się moim dzieckiem? Komu powierzyć ...

W co ubrać chłopca na ślub?

Problem z doborem właściwej kreacji na ślub ma nie tylko panna młoda i jej druhny. Wiele mam wybierających się na ...

Zabawki edukacyjne - świetny pomysł na prezent!

W pewnym wieku często zdarza się, że dużej ilości bliskim znajomym zaczynają rodzić się dzieci. Wiąże się to oczywiście ...

Jak ubrać dziecko tanio i modnie, czyli gdzie kupować dobrej jakości artykuły dziecięce w atrakcyjnych cenach?

Posiadanie dziecka jest czymś wspaniałym dla rodziców, jednakże wiąże się to również ze znaczącymi wydatkami, które są niestety nieuniknione. Artykuły ....