książki dla rodziców

1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka, odbyła się oficjalna premiera książki pt. "52 Atrakcje dla dzieci w Polsce". Jest to pozycja pełna pomysłów i inspiracji, które pomogą zaplanować nie tylko jednodniowy wypad, ale i dłuższe wyjazdy po Polsce.

Autorami książki są twórcy popularnego bloga podróżniczego ReadyForBoarding.pl, czyli Kamila i Paweł Florczak, którzy aktywnie prowadzą bloga od 2015 roku, a na swoim koncie mają już wiele podróży z dziećmi, zarówno tych dalszych egzotycznych jak i bliższych, po Polsce.

52 atrakcje dla dzieci w Polsce to pierwsza książka, wydana przez Kamilę i Pawła. Zebrali oni w niej swoje doświadczenia i opinie na temat wybranych atrakcji w Polsce, chociaż nie wszystkie są typowymi atrakcjami rodzinnymi. Poza parkami rozrywki czy atrakcjami wodnymi, nie brakuje również centrów nauki i edukacji, natury oraz muzeów. Niektóre z opisywanych miejsc są dla fanów mocnych wrażeń, a niektóre są miejscem odpoczynku i relaksu. Niektóre są płatne, a niektóre darmowe. Niektóre są dla mniejszych dzieci a niektóre dla tych trochę starszych. Dzięki różnorodności wybranych miejsc każdy, bez względu na zainteresowania dzieci, znajdzie coś idealnego na rodzinny wyjazd.


Dlaczego akurat 52 propozycje? Aby można było zaplanować każdy weekend w roku! Książka zawiera ponad 130 stron pełnych inspiracji, opisanych atrakcji, zdjęć wraz z informacjami praktycznymi (dojazd, ceny, dane kontaktowe) oraz oceną autorów. Wszystkie opisywane miejsca podzielone są na kategorie tematyczne, a w każdej z nich znajduje się po kilka, a nawet kilkanaście propozycji. Czytelnicy mogą wybierać atrakcje wśród: atrakcji wodnych, centrów nauki i edukacji, muzeów, natury, parków rozrywkowych i tematycznych, zamków i pałaców, jak również atrakcji związanych ze zwierzętami czy transportem i przemysłem.

Warto dodać, że dostępna jest również wersja eBook zawierająca zniżki do wybranych atrakcji w Polsce, dzięki czemu rodzinne podróżowanie może być tańsze. Przykładowymi miejscami, do których można kupić tańsze bilety są: Bajka Pana Kleksa w Katowicach, EC1 w Łodzi, Farma Iluzji czy JuraPark Krasiejów.

Książka oraz eBook dostępne są tylko w sklepie internetowym Ready for Boarding: https://www.readyforboarding.pl/sklep

Tytuł: 52 atrakcje dla dzieci w Polsce
Autorzy: Kamila Florczak, Paweł Florczak
Data premiery: 01.06.2021
Ilość stron: 132
Oprawa: miękka
Format: 16,5×23 cm
ISBN: 978-83-960952-5-1

Książki dla rodziców

"Dziecko dla odważnych" Leszek K. Talko

SOS! W domu pojawia się małe stworzenie, które ryczy nie na żarty, za krótko śpi, ssie palec, robi kupy ...

Dieta ketogenna w leczeniu padaczki. Poradnik. Monika Jaromin

W Polsce na padaczkę choruje około 1% populacji. U większości udaje się opanować napady padaczkowe, stosując leki. Niestety około 30% ch...

Grzeczne Dziecko - poradnik dla mądrych rodziców

Poradnik dla mądrych rodziców. Bazując na najnowszych odkryciach neurobiologii i własnym zawodowym doświadczeniu, dr Daniel J. Siegel, psychiatra, i dr ...

Jak nie zwariować ze swoim dzieckiem czyli edukacja, w której dzieci same chcą się uczyć i rozwijać.

Jego pierwsza książka zrewolucjonizowała myślenie wielu rodziców (a także nauczycieli) na temat tego, jak może wyglądać edukacja. Mikołaj Marcela, autor be....