zabawki

Tablica to nie tylko element wyposażenia szkoły czy przedszkola. Dzięki różnorodnym typom i wielkości tablic możemy postawić na ich funkcjonalność i wyjątkową wartość edukacyjną także w domu. Jakie zastosowanie ma tablica kredowa, korkowa czy suchościeralna w pokoju dziecka?

 

Tablice szkolne dla dzieci niewiele różnią się od tych, które możemy zawiesić we własnym domu. Tak naprawdę jedyną różnicą są ich rozmiary, które możemy dopasować do indywidualnych potrzeb dziecka oraz dostępnej w jego pokoju przestrzeni.

 

Jak wykorzystać tablice kredowe w domu?

Tablica kredowa nieodłącznie kojarzy się z nauką oraz szkolną rzeczywistością i z tego powodu warto zamontować ją w pokoju dziecka, które ma niebawem wkroczyć na drogę edukacji szkolnej. Dzięki takiemu dodatkowi do pokoju, który idealnie wspomaga edukację dziecka, maluch szybciej opanuje zdolność ładnego i czytelnego pisania kredą, przyzwyczai się do innego niż do tej pory sposobu trzymania przyborów plastycznych oraz szybciej dopasuje się do nowej rzeczywistości szkolnej klasy.

 

Jak pomóc dziecku odnaleźć się w szkole?

Pójście do szkoły to ogromny stres dla każdego dziecka. Konieczność rozstania się z kolegami z przedszkola, zmiana wychowawcy oraz całkowita zmiana sposobu spędzania czasu powodują, że dziecko często boi się rozpocząć naukę w szkole i utożsamia ją z zagrożeniem.

 

Dzieci zwłaszcza te najmłodsze ciężko przechodzą przez kolejne etapy rozwojowe, dlatego warto wspierać ich rozwój i sprawić, aby łatwiej przystosowały się do kolejnych etapów edukacji. Dzięki tablicy szkolnej w wersji mini dziecko będzie mogło jeszcze przed pójściem do szkoły poćwiczyć z rodzicem role ucznia i nauczyciela, nauczyć się redukować stres podczas odpowiedzi czy konieczności rozwiązywania różnych zadań oraz zaznajomić się z zasadami panującymi w szkole poprzez niczym nieskrępowaną zabawę w swoim własnym pokoju.

 

Jaką tablicę do pokoju dziecka wybrać?

Do dyspozycji rodziców jest wiele rodzajów tablic, które możemy kupić między innymi w sklepach papierniczych, ale warto pamiętać, że jakość takich produktów często pozostawia wiele do życzenia. Z tego względu lepiej postawić na sprawdzoną ofertę sklepów specjalizujących się w wyposażaniu domów, biur czy szkół i innych placówek szkoleniowych w wysokiej jakości tablice. Jednym z nich jest sklep internetowy tablice-magnetyczne.com, który zapewnia kompleksowe wyposażenie każdego pomieszczenia zarówno w tablice szkolne dla dzieci, jak i ich wersję mini idealnie nadającą się do pokoju każdego ucznia i nie tylko. Wśród oferowanych w sklepie produktów znajdziesz doskonałej jakości duże tablice kredowe, tablice suchościeralne, na których dziecko może bawić się magnesami i rysować kolorowymi markerami, tablice korkowe i wiele więcej produktów w różnym rozmiarze. Sprawdź i przekonaj się, że wysokiej jakości tablica pozostanie z Twoim dzieckiem przez bardzo długi czas i bez problemu podoła pasji twórczej oraz pomysłowości nawet najbardziej rozbrykanego malucha!

 

 

 

 

.

Gry i Zabawy dla dzieci

Puzzle drewniane przestrzenne

Współczesne zabawki to nie tylko przedmioty pozwalające naszemu dziecku spędzić czas przyjemnie i ciekawie, ale również działające edukacyjnie. ...

Co warto wiedzieć kupując krótkofalówki dla dzieci?

Krótkofalówki to niezbędny sprzęt dla zawodowców różnych branż wykonujących zadania na dużym terenie – na przykład pracowników budowlanych czy pracowników ...

Wymarzony prezent na Dzień Dziecka

1 czerwca to wyjątkowe święto wszystkich milusińskich. Tego dnia wszystkie dzieci z niecierpliwością czekają na podarunek od najbliższych. Wy...

Drewniane zabawki dla dzieci

Moda na ekologiczne podejście do życia zatacza coraz szersze kręgi. Ludzie przerzucają się na zdrowe jedzenie, ze wszystkich sił dbają ....