zabawki

Jak doskonale nam wszystkim wiadomo edukacja im wcześniej tym lepiej. Umysł bardzo młodego człowieka jest bowiem chłonny jak gąbka i to właśnie w pierwszych latach życia naszych dzieci mają one największe możliwości edukacji. Nie trzeba jednak ukrywać także i tego, że żadna edukacja nie jest tak dobra jak połączona z zabawą. Dzieci lubią poznawać świat, ale chcą to robić poprzez zabawę, a wiele gier przeglądarkowych na pewno im to umożliwia. Gry tego typu są zupełnie darmowe, nie wymagają mocnego komputera, a do tego do ich uruchomienia wystarczy po prostu zwykła przeglądarka. Czego ciekawego dzieci mogą się nauczyć za pośrednictwem gier przeglądarkowych?

 

Tak lubiane przez najmłodszych kolorowanki

W sklepach znajdziemy oczywiście mnóstwo kolorowanek, które są bardzo lubiane przez dzieci, ale jak z drugiej strony wiadomo współczesna młodzież jest niesamowicie zżyta z komputerami oraz nowoczesnymi technologiami. Wiele dzieci mając wybór pomiędzy chociażby kolorowanką, a komputerem wybierze właśnie komputer. Co jednak, gdyby udało się skutecznie połączyć oba te elementy? Tak właśnie powstały kolorowanki w formie elektronicznej, a więc gry przeglądarkowe, które mają taką funkcjonalność jak standardowe kolorowanki, ale z drugiej strony pozwalają spędzać czas właśnie przed komputerem. Gry tego typu są niezwykle proste w obsłudze. Ich ogromną zaletą jest fakt, że kolorowanki nigdy się nie skończą. Gdy dziecko skończyć kolorować jeden obrazek to od razu może zabrać się za kolejny. Gry tego typu doskonale kształtują dziecięcy umysł pod względem rozróżniania różnorodnych kolorów. Często produkcje te nawet same podpowiadają jakiego koloru najlepiej użyć w konkretnym przypadku i dziecko z całej palety musi dobrać taką właśnie barwę. Może to być także nawet nauka łączenia kolorów, gdzie z połączenia kilku barw powstaje zupełnie inna. Do obsługi takich gier wystarczy zazwyczaj myszka, a do zabawy możemy przyłączyć się wspólnie razem z naszymi pociechami.

 

Coś dla pasjonatów gotowania

Pośród edukacyjnych gier przeglądarkowych nie można nie zwrócić uwagi także na te produkcje, które rozwijają kulinarne pasje i dedykowane są do trochę starszych dzieci, choć niekoniecznie w każdym przypadku. Zabawa w gotowanie za pośrednictwem komputera to naprawdę ciekawa alternatywa dla prawdziwej kuchni. Przede wszystkim dziecko może tam realizować swoje kulinarne pasje kompletnie bezpiecznie. Na pewno niczym się nie poparzy, nie zatnie się nożem, nie zrobi sobie krzywdy widelcem czy nie wysadzi całej kuchni próbując samodzielnie odpalić gaz w piekarniku. Bezpieczeństwo to pierwsza sprawa, ale druga związana jest z samym porządkiem. Wiadomo jak wiele czasu spędzamy przy sprzątaniu naszej kuchni i niestety, ale zabawy naszych dzieci w małych kucharzy powodują często istną wojnę światową w tym pomieszczeniu, gdzie sprzątanie zajmuje nam potem więcej niż sama zabawa dziecka. Gry tego typu stanowią więc świetną alternatywę dla standardowego gotowania, a do tego pozwalają przygotowywać potrawy, których być może nie udałoby się tak po prosty zrobić w domu. Produkcje te są oczywiście bardzo na czasie. W telewizji aż roi się od różnych programów kulinarnych, a i mamy przecież specjalny program o gotowaniu poświęcony dzieciom. Maluchy często inspirują takie rzeczy i gry przeglądarkowe na pewno pozwolą im się realizować. Kto wie, może tak narodzi się nam przyszły kucharz?

 

Zabawa w gotowanie ma oczywiście bardzo duży charakter edukacyjny. Wiele z tego typu gier przeglądarkowych opiera swoje działanie na prawdziwych przepisach i standardach gotowania. Tworząc różne potrawy poznajemy przepisy, uczymy się składników, odpowiedniego ich łączenia za sobą, a także samego gotowania oraz pieczenia. To także miejsce na eksperymenty kulinarne, gdzie nikomu na pewno nie stanie się krzywda. Gry kulinarne oczywiście bardzo zachęcają nasze dzieci do większej aktywności. Ucząc się przepisów za pośrednictwem gry mogą te ciekawsze, z pomocą rodziców, wcielić później w życie i praktycznie samodzielnie przygotować coś smacznego, co z całą pewnością tylko bardziej pobudzi je do jeszcze aktywniejszego działania. Na pewno nie powinniśmy blokować tego typu dziecięcych pasji. Pamiętajmy także o tym, że korzystając z takich gier nasze dziecko spędza swój wolny czas przy grach dla niego bezpiecznych, które nie dość, że oferują zdrową rozrywkę to jeszcze z pewnymi elementami edukacyjnymi.

 

Gry wcale nie muszą być takie złe

W ten bardzo prosty sposób chcieliśmy udowodnić, że gry komputerowe wcale nie muszą być takim strasznym złem, a do tego nie zawsze dzieci będą marnowały swój wolny czas przed komputerem. Choć należy rozgraniczyć aktywność fizyczną od czasu spędzanego przy komputerze to jednak jeśli nasze dziecko już siedzi przy tym urządzeniu to warto pokazywać mu gry, które mogą wnieść do jego życia wiele pozytywnych aspektów. Nie zapominajmy jeszcze o tym, że w przypadku gier przeglądarkowych nie musimy wydawać ani grosza. Praktycznie każdy w domu ma przecież internet, a ten połączony z komputerem w zupełności wystarczy do wspaniałej rozrywki. W przypadku tego typu gier nie musimy oczywiście także absolutnie niczego instalować. Gry uruchamiają się po prostu w naszej przeglądarce internetowej, która powinna być w miarę aktualna.

 

W trakcie zabawy we wspomniane gry brać udział mogą nie tylko dzieci, ale także i ich opiekunowie. Wspólnie gotowanie na komputerze czy malowanie ładnych rysunków to ciekawa opcja na spędzenie wolnego czasu, a przecież im więcej swoich wolnych chwil poświęcamy własnym dzieciom tym lepiej budujemy wzajemne stosunki.

 

 

Gry i Zabawy dla dzieci

Kolekcje Lego idealne dla dziewczynek w wieku szkolnym

Wielu rodzicom wydaje się, że klocki Lego to dobra zabawka dla chłopców. Nic bardziej mylnego! W ofercie duńskiej marki, oprócz ...

Co warto wiedzieć kupując krótkofalówki dla dzieci?

Krótkofalówki to niezbędny sprzęt dla zawodowców różnych branż wykonujących zadania na dużym terenie – na przykład pracowników budowlanych czy pracowników ...

Zabawki, które stymulują rozwój dziecka

To, że zabawki świetnie wpływają na rozwój dziecka, wiedzieli już nasi pradziadowie. Klocki, czy akcesoria pobudzające malucha do ruchu są ...

Dobre meble szkolne, czyli jakie?

Meble szkolne i wyposażenie sali do nauczania w placówkach edukacyjnych mają ogromny wpływ na samopoczucie, tempo zdobywania wiedzy, a także ....