Ciąża i Porod

W życiu większości kobiet przychodzi czas kiedy zaczynają myśleć o ciąży, macierzyństwie, wychowywaniu dzieci. Są wyobrażenia jak to będzie, jak zmieni się życie, gdy nagle przestaniemy być tylko we dwoje. Wizualizacje jak przemeblujemy mieszkanie, gdzie urządzimy kącik dla dziecka. Jakie wybierzemy imię, czy będzie to córeczka czy synek.

 

Takie myśli miałam i ja. Młoda mężatka, która stwierdziła że to już odpowiedni czas na dziecko. Początkowo chcieliśmy się ustatkować i odkładaliśmy tą ważną dla nas decyzję. Ale w końcu nadszedł moment, gdy stwierdziliśmy że jesteśmy gotowi. Myślałam, że wystarczy to że jestem młoda, zdrowa, mój mąż także. Czyli jeśli mamy chęci i oboje pragniemy powiększenia rodziny to powinno pójść z górki. A jednak nie. Życie zadecydowało, że pokaże nam czym jest walka o dziecko. Walka, gdyż te nierówne zmagania trwają już ponad rok. Piętnaście długich miesięcy często wyznaczanych dniami cyklu.

 

Temat starań o dziecko uważam za bardzo aktualny, gdyż wiem że coraz więcej par ma problemy z niepłodnością. Jednak nie jest to temat do swobodnych rozmów z przyjaciółmi, a nawet bliskimi w rodzinie. I wiele starających się par swój żal, złość, frustrację skrywa pod sztucznym uśmiechem odpowiadając na pytania typu: „a kiedy Wy?”, „nie myślicie o powiększeniu rodziny?” czy „kiedy drugie?”. Bo to, że ktoś ma jedno czy dwoje dzieci nie oznacza, że nie może pragnąć kolejnego, a niepłodność dotyka także tych osób, które dzieci już posiadają.

 

Problem niepłodności to problem społeczny, ale mało się o nim mówi. Bez wątpienia można nazwać go tematem tabu. Pary często cierpią w milczeniu, nie dzieląc się swoimi smutkami. Kobiety często nie radzą sobie z emocjami, na widok szczęśliwych matek czy kobiet oczekujących potomstwa reagują płaczem. Ktoś, kto nie doświadczył tego problemu pewnie nawet nie domyśla się, jak niespełnione i ciągle wydłużające się w czasie pragnienie bycia rodzicem może boleć.

 

Dlatego właśnie powstał blog http://waiting4.pl/ Można powiedzieć, że jest to blog – pamiętnik o budowaniu i tworzeniu rodziny, przede wszystkim na temat starań o dziecko. Przedstawiam opis leczenia, badań, wizyt u ginekologa i wielu innych. Są to zmagania, które zna niejedna kobieta planująca ciążę, a o których często się nie mówi. Kiedyś mam nadzieję, że będę mogła pisać o ciąży, macierzyństwie i szczęściu, jakie się z nimi wiąże.

 

Każdy z nas przeszukuje Internet w poszukiwaniu informacji. Te oparte na czyimś doświadczeniu wydają się najbardziej wiarygodne. Przez te kilkanaście miesięcy starań o dziecko wielu rzeczy się nauczyłam, poznałam mnóstwo kobiet z podobnymi problemami. Zapraszam na bloga. Może jeśli i Ty borykasz się z problem zajścia w ciążę, przekonasz się, że nie jesteś sama!

.

Ciąża i Poród

Starania o dziecko – pragnienie ciąży i walka z niepłodnością

W życiu większości kobiet przychodzi czas kiedy zaczynają myśleć o ciąży, macierzyństwie, wychowywaniu dzieci. Są wyobrażenia jak to będzie, jak ...

Niebezpieczne palenie w ciąży

Każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć, że wszystko co je i pije, to co robi, czego słucha, wszystkie jej emocje ...

Niektóre choroby okresu ciąży

W okresie ciąży należy szczególnie dbać o zdrowie. Między innymi dlatego, że zażywanie jakichkolwiek leków nie pozostaje bez wpływu na ...

Wahania nastroju i burza hormonalna u kobiet w ciąży

Ciąża to taki czas w życiu każdej kobiety kiedy wszystko się diametralnie zmienia, zarówno jej ciało jak i psychika. Wariuje ....