Ciąża i Porod

włosyChociaż wiele świeżo upieczonych mam uskarża się na wypadające włosy nie jest to problem, który pojawia się wyłącznie po porodzie. Również mnóstwo kobiet w czasie ciąży walczy z tego typu niedogodnościami. Jak dbać o włosy przez te wyjątkowe dziewięć miesięcy? I co zrobić, aby je wzmocnić i sprawić, abo liczba kosmyków na poduszce zmalała?

 

 

Jakie są przyczyny wypadania włosów w ciąży?

Wiele kobiet wierzy w mit, że w czasie ciąży każda przyszła mama ma piękne, gęste i bujne włosy, nawet jeśli wcześniej były one cienkie i przyklapnięte. Niestety tak jak każdy mit, tak i ten niesie ze sobą jedynie ziarno prawdy. Pewien odsetek ciężarnych faktycznie cieszy się z gęstej czupryny, jednak istnieje też spora grupa kobiet, które w okresie oczekiwania na dziecko zauważają, że zaczynają tracić coraz więcej włosów. A wszystko za sprawą rewolucji hormonalnej, jaką funduje stan błogosławiony, a konkretniej niedobór estrogenów (nota bene jest to także najczęstsza przyczyna łysienia poporodowego).

 

Jednak za wypadanie włosów w czasie ciąży odpowiadają nie tylko szalejące hormony. Inną, dosyć częstą przyczyną występowania tego typu zaburzeń może być niedoczynność tarczycy, która zapewne spowodowana jest niedoborem jodu. Tracenie włosów może także zostać wywołane przez anemię ciążową, a także niewłaściwą dietę ubogą w witaminy i składniki odżywcze.

 

Do innych powodów wypadania włosów w czasie ciąży zalicza się:

  • zażywanie niektórych leków przeciwkrzepliwych, antydepresyjnych, czy na przykład witaminy A,

  • nieleczone i przewlekłe infekcje,

  • duży stres i silne emocje.

 

 

Jak radzić sobie z wypadającymi włosami w ciąży?

Dbaj o siebie!

Każda przyszła mama nie tylko dla dobra dziecka, ale i własnego zdrowia, powinna stosować odpowiednio zbilansowaną dietę bogatą w witaminy i składniki odżywcze, a także stosować przepisaną przez lekarza suplementację. Dla ładnego wyglądu i dobrej kondycji bardzo ważny jest także tryb życia - stres, napięcie emocjonalne, przemęczenie, brak ruchu - te i wiele innych czynników mogą sprawić, że ciężarna nie tylko będzie czuła się źle, ale także źle będzie wyglądała. Warto je skutecznie wyeliminować, aby nie martwić się dodatkowo wypadającymi włosami i worami pod oczami.

 

Zdrowo się odżywiaj!

Wiele witamin i substancji mineralnych jest w stanie w naturalny sposób zahamować problem wypadających włosów. Najważniejszymi z nich są cynk i żelazo, które są bezpośrednio odpowiedzialne za wzrost włosów. Brak w codziennym menu tego typu składników powoduje, że meszki włosowe zaczynają obumierać, w efekcie osłabione pasma wypadają, a nowe nie mają możliwości wzrostu.

 

Innymi, bardzo ważnymi elementami diety każdej ciężarnej powinny być witaminy z grupy B, C i E, a także flawonoidy oraz biotyny. Dzięki nim nie tylko włosy znacznie się wzmocnią, ale także cera zacznie wyglądać zdrowo i promiennie.

 

Stosuj odpowiednią pielęgnację!

Poza naturalnymi metodami, kobiety spodziewające się dziecka, które borykają się z problemem wypadania włosów powinny także zadbać o odpowiednią pielęgnację. Przede wszystkim warto regularnie stosować szampon przeciw wypadania włosów, który nie tylko wzmocni osłabione pasma, ale także pobudzi do działania uśpione mieszki włosowe. Odpowiedni szampon i odżywka to podstawa. Możesz sięgnąć po kosmetyki do włosów L’Oreal Paris z serii Elseve Arginine Resist x3.

 

Utrata włosów w czasie ciąży to z pewnością poważny problem. Jednak nie należy nim się zamartwiać ponieważ zazwyczaj ma on charakter tymczasowy. Odpowiednia dieta i pielęgnacja z pewnością przywrócą fryzurze jej naturalną objętość. Więcej informacji na temat kosmetyków do pielęgnacji wypadających włosów znajdziesz pod adresem: http://www.lorealparis.pl/.

Ciąża i Poród

Jak sobie radzić w ciąży?

Rozdrażnienie, żylaki, obrzęki, uczucie ciężkości  – to tylko kilka objawów ciążowego dyskomfortu. Za większość z nich odpowiadają hormony – progesteron ...

Kiedy należy wykonać badania prenatalne

Każda z nas będąc w ciąży odczuwa nie tylko zachwyt i radość z tego, że będzie mamą. Często także towarzyszy ...

Starania o dziecko – pragnienie ciąży i walka z niepłodnością

W życiu większości kobiet przychodzi czas kiedy zaczynają myśleć o ciąży, macierzyństwie, wychowywaniu dzieci. Są wyobrażenia jak to będzie, jak ...

Jakie formalności są konieczne po urodzeniu dziecka?

Wreszcie nadszedł ten czas – urodziłaś cudne, słodkie maleństwo, a Wasze dni przepełnione są teraz pieluchami, karmieniem, usypianiem i noszeniem. ....