Ciąża i poród to czynniki, które mogą najbardziej zmienić ciało kobiety w ciągu całego jej życia. Rozstępy, nadprogramowe kilogramy, obwisłość piersi po ciąży, a także problem luźnej pochwy po porodzie, mogą powodować nie tylko kompleksy, ale też brak satysfakcji z prowadzenia życia seksualnego. Niestety, zmiany w intymnych częściach ciała kobiety są bardzo często nieuchronnym następstwem naturalnego porodu. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazane na nie do końca życia, bowiem problem zbyt szerokiej pochwy możemy rozwiązać wykonując regularne ćwiczenia lub poddając się zabiegom z zakresu ginekologii estetycznej.
Problem luźnej pochwy może być efektem jednego lub kilku porodów, szczególnie w sytuacji, gdy dzieci urodziły się duże. Jednak bardzo duży wpływ na tę sytuację mają również nasze wrodzone predyspozycje, przebieg porodu, w którym pomocniczo użyte zostały kleszcze lub próżnociąg, a także wytrzymałość mięśni dna miednicy. Zbyt luźna pochwa nie jest jedynie mankamentem natury estetycznej, ale przede wszystkim czynnikiem, który ogranicza życie seksualne z partnerem do wybranych pozycji. Bardzo często wywołuje ona też problem nietrzymania moczu, który prowadzi do odczuwania znacznego dyskomfortu podczas wykonywania wielu codziennych czynności.
Ćwiczenie mięśni Kegla to bardzo skuteczny sposób na poprawienie elastyczności pochwy oraz zmniejszenie jej rozmiarów. Ich wykonywanie jest zalecane już w trakcie noszenia ciąży w celu przygotowania narządów rodnych do porodu, dzięki nim zachowują one sprężystość, co znacznie ułatwia urodzenie dziecka. Ponadto, regularne ćwiczenie mięśni Kegla podczas ciąży sprawia, że rozciągnięta podczas porodu pochwa dużo szybciej powraca do prawidłowego funkcjonowania. Dzięki takim ćwiczeniom możemy również zapobiec schorzeniu nietrzymania moczu, które jest coraz częstszym problemem nie tylko wśród kobiet przechodzących menopauzę, ale też wielu młodych mam.
Do ćwiczeń mięśni Kegla nie będziemy potrzebować specjalistycznego sprzętu ani dużej ilości miejsca - tu kluczem do sukcesu jest przede wszystkim systematyczność.
Jeżeli nie wiemy, gdzie znajdują się mięśnie Kegla, najprostszym sposobem na ich odnalezienie jest zatrzymanie moczu podczas opróżniania pęcherza - to właśnie one pozwalają nam wykonać tę czynność.
Oddawanie moczu nie jest jednak właściwym momentem na ćwiczenia, bowiem w ten sposób zamiast wzmocnić, możemy tylko dodatkowo osłabić mięśnie dna miednicy.
Mięśnie Kegla należy ćwiczyć bezpośrednio po opróżnieniu pęcherza - na siedząco lub leżąco.
Mięśnie napina się na około 5 sekund, a następnie pozostawia się w stanie rozluźnienia na taką samą długość czasu.
Na początku wystarczy około 5 powtórzeń, jednak warto systematycznie zwiększać ich ilość.
Panie, które zmagają się z problemem luźnej pochwy, coraz częściej decydują się na wykonywanie specjalistycznych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej, które przywracają ich drogom intymnym właściwy wygląd oraz funkcjonalność. Współcześnie zabiegi te mogą być przeprowadzane w całkowicie bezinwazyjny i bezbolesny sposób - polecają specjaliści z Kliniki Esteticmed w Częstochowie i Bydgoszczy. Najczęściej wykonuje się je przy użyciu lasera Mona Lisa Touch, który pozwala odzyskać pochwie elastyczność, zmniejszyć jej rozmiar, a także poprawić jej nawilżenie. Działanie lasera pobudza komórki do produkcji nowych włókien kolagenowych, które kurczą się pod wpływem wysokiej temperatury. Dzięki temu pochwa staje się ciaśniejsza, bardziej sprężysta, a dodatkowo zostaje wyeliminowany problem nietrzymania moczu.
Więcej informacji na temat leczenia problemów intymnych laserem znajdziesz na stronie:
http://www.esteticmed.pl/zabiegi/ginekologia-estetyczna/monalisa-touch
O wypadaniu włosów w ciążyChociaż wiele świeżo upieczonych mam uskarża się na wypadające włosy nie jest to problem, który pojawia się wyłącznie po ... |
Ciąża po czterdziestym roku życiaWiele kobiet decyzję o pierwszej ciąży przesuwa w czasie. Wynika to poniekąd z naszego stylu życia, ale też i z ... |
Jak skutecznie starać się o potomstwo?W dzisiejszych czasach niezwykle trudno jest zaplanować rodzinę. Wynika to przede wszystkim z zapracowania, narażenia na stres czy prowadzenia niezdrowego ... |
Co zabrać ze sobą do szpitala?Czas płynie nieubłaganie i ciąża powoli, acz konsekwentnie zmierza w kierunku rozwiązania. Brzuch zaczyna już krępować Twoje ruchy, masz problemy ... |