aktualnosci

Firma Google zaprezentowała tegoroczną listę najczęściej wyszukiwanych miejsc turystycznych w Europie. W TOP 10 najpopularniejszych wyszukiwań w Google Maps znalazła się Energylandia zajmując 8 miejsce. Polska Energylandia wyprzedziła Katedrę w Mediolanie, a nawet słynny na całym świecie stadion Camp Nou w Barcelonie! Pozycja na tak istotnej liście, w otoczeniu miejsc o iście legendarnym znaczeniu i historii to ogromne wyróżnienie.

Bycie w towarzystwie takich destynacji jak Wieża Eiffel-a, Bazylika Sagrada Familia czy Muzeum Louvre to wielki zaszczyt i niesamowita duma - mówi KRIS KOJDER, rzecznik Energylandii.

Szczególnie, że polski Park Rozrywki przegonił w rankingu kultowy Disneyland oraz wiele innych znanych europejskich tego typu parków, ustępując miejsca na liście jedynie niemieckiemu Europa-Park. Warto przypomnieć, że nie jest to pierwsze tak znaczące wyróżnienie dla Energylandii, ponieważ Park ma już na swoim koncie kilka zaszczytnych tytułów, jak Park roller coasterów numer 1 w Europie. Energylandia stała się rekordzistą po przedstawieniu swojego 18-stego roller coastera, przy okazji otwarcia nowej strefy zabawy - Aqualantis.

ENEGRYLANDIA TOP 1 W POLSKIM GOOGLE

Park Rozrywki Energylandia jest doceniony nie tylko na skalę europejską, ale i krajową, zajmując 1 miejsce na liście najczęściej wyszukiwanych atrakcji turystycznych w Polsce. W tym roku Energylandia znalazła się na niej w towarzystwie:
1.    Park Rozrywki Energylandia
2.    ZOO we Wrocławiu
3.    Łazienki Królewskie
4.    Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau
5.    Zabytkowy rynek we Wrocławiu
6.    Zamek Książ
7.    Pałac Kultury i Nauki
8.    Manufaktura
9.    Zamek Królewski na Wawelu
10.    Molo w Sopocie

ENERGYLANDIA ROZWIJA GOSPODARCZO REGION MAŁOPOLSKI!

Energylandia dzięki swej ciągle rosnącej popularności i zdobytym wyróżnieniom znacząco wpływa na rozwój turystyki regionu. W wyniku szerokiej działalności Parku z roku na rok województwo małopolskie staje się coraz częściej odwiedzane, co działa napędzająco na tworzenie coraz liczniejszej bazy miejsc noclegowych, która już teraz liczy kilka tysięcy miejsc położonych najbliżej Energylandii! Rozwój turystyki to również infrastruktura i komunikacja zbiorowa. Prawdziwy motor napędowy na poszerzenie skali tych sektorów widoczny był w sezonie letnim Energylandii, do Parku można było dojechać bezpośrednio z 18 miast w Polsce. Na stronie internetowej Energylandii można kupić bezpośrednie bilety pociągowe i autobusowe, kursujące między innymi z Krakowa, Katowic, Wrocławia, Warszawy czy Opola. Więcej informacji na temat dojazdu do Parku komunikacją zbiorową tutaj. Warto także wspomnieć, że ekspansja gałęzi turystycznej regionu pobudziła do rozwoju także infrastrukturę drogową i pieszą.

ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTKI Z ENERGYLANDIĄ

To właśnie dziś, 27 września świętujemy Światowy Dzień Turystyki - wydarzenie zostało ustanowione przez Światową Organizację Turystyki ONZ w 1979 roku. Tegoroczne hasło i myśl przewodnia obchodów dotyczy włączenia społecznego w turystykę. Światowy Dzień Turystyki jest więc świętem wszystkich Gości odwiedzających Energylandię! To także świetna okazja, by pochwalić się sukcesami i ukłonić się w kierunku Odwiedzających, którzy przyczynili się do tak szybkiego rozwoju miejsca, o którym Polacy marzyli od lat.

 

Rozmaitości

Dlaczego kobietom zaleca się stosowanie suplementów?

Suplementy wzbudzają wiele kontrowersji, pomimo że coraz częściej specjaliści wypowiadają się na ich temat bardzo pozytywnie. Lekarze przepisują je swoim ...

Nowe pokolenie gwiazd – przyszli kucharze i artyści

Dzieci gwiazd często wiążą swoją przyszłość z show-biznesem. Znane nazwisko może pomóc w karierze, ale pod warunkiem, że po rodzicach ...

Nowoczesne technologie sprzymierzeńcem wspomagającym rozwój widzenia

24 września 2015 roku w Katowicach w Oku Miasta o godzinie 16:30 rozpocznie się konferencja pod tytułem „Nowoczesne technologie sprzymierzeńcem ...

Moda na styczeń - co będzie trendy?

Nowy Rok przyniesie sporo nowości - także w modzie. Królować będzie mocna czerwień, iście królewski aksamit, intensywna zieleń, folk oraz ....