aktualnosci

Nie zawsze masz możliwość wybrania się na zakupy bez dziecka. Wówczas dziecko marudzi i zwyczajnie – w galeriach handlowych się nudzi.

 

Sytuacja idealna to taka, gdzie Ty na spokojnie możesz zająć się robieniem zakupów, a dziecko jest bezpieczne i ma zajęcie. Nie zawsze jednak możesz zostawić je z babcią, kuzynką, siostrą, a nawet opiekunką. Z tego względu, że nie zawsze masz ich pod ręką, nie zawsze są dostępne. Robienie zakupów z maluchem jest jednak prawdziwą udręką. Dzieci są niecierpliwe, więc stanie w kolejkach to zdecydowanie nie dla nich. Również dłuższe chodzenie po sklepach w celu zakupienia konkretnej rzeczy męczy je dodatkowo fizycznie. Rozwiązaniem mogą być sale zabaw dla dzieci. Znajdują się one najczęściej przy dużych centrach handlowych.

 

Dziecko bez opieki rodzica

W salach zabaw dzieci znajdują się pod kontrolą opiekunek, które są pomocne. Organizują wiele ciekawych zabaw i przede wszystkim dbają o bezpieczeństwo przybywających tam maluchów. Co prawda dziecko bez opieki rodziców można pozostawić w takiej sali dopiero wtedy, gdy skończy ono 3 lata. Z początku może być to trudne, dlatego na pierwszy wizyty udać się z dzieckiem. Stopniowo oddać się najpierw na kilka, potem kilkanaście minut. Oczywiście dziecko musi wyrazić chęć pozostania. Nie wolno go do niczego zmuszać. Jeśli Twoje dziecko chodzi już do przedszkola – z pewnością pójdzie łatwiej. Jest, bowiem przyzwyczajony, że pozostaje bez rodziców, a mam czy tata zawsze po nie wrócą.

 

Sala zabaw to świetny sposób na… naukę

Dzieci pozostawione w sali zabaw polegają przede wszystkim na sobie. Oznacza to, że nie ma przy nim nikogo bliskiego, który pomaga w rozwiązywaniu konfliktów itp. Tutaj styka się z obcymi osobami, a to z kolei sprawia, że nauczy się sygnalizować swoje potrzeby, zorganizuje sobie trudną sztukę pójścia na kompromis. Nauczy się dzielić i przede wszystkim bawić z innymi dziećmi. Pozna smak pracy grupowej. Poza tym narodzić się mogą nowe znajomości. Poprzez zabawę Twoja pociecha spróbuje współpracy z innymi. Poza tym kilkuletnie dzieci chętnie nawiązują nowe znajomości. Szybko im to przychodzi. Ponadto są dobrymi towarzyszami w zabawie, ponieważ równie szybko podporządkowują się regułom.

 

Sala zabaw musi być odpowiednio przystosowana

Nie chodzi tutaj tylko o profesjonalną opiekę. Sala musi być duża, przewiewna i wyposażona w różnorodne sprzęty. Każdy z nich musi posiadać atest. Konieczne są miękkie materace, ochraniacze na stelaże itp. Wówczas masz pewność, że dziecko nie zrobi sobie krzywdy. Pamiętaj, że urządzenia przeznaczone są dla dzieci dla określonego wieku. Przed wejście dziecka na salę, należy ściągnąć mu buty. To zapewni higienę i bezpieczeństwo. Nie ubieraj pociechy zbyt grubo, aby nie spociło się w trakcie zabawy. Podaj obsłudze Twój numer telefonu. Jeśli wydarzy się jakaś nagła sytuacja albo dziecko po prostu nie będzie chciało się bawić, opiekunka będzie mogła do Ciebie zadzwonić.

 

Sale zabaw dla dzieci, to dobre rozwiązania dla rodziców, które chcą na spokojnie zrobić zakupy. Warto z tego skorzystać. Jednak nie zostawiaj tam dziecka na dłużej niż 2 godziny.

 

Artykuł powstał dzięki centrum zabaw http://fiku-miku.com.pl/. Fiku-Miku posiada swoje placówki na terenie Warszawy i okolic.

 

.

Rozmaitości

Zatrzymaj magiczne chwile z pieluszkami Dada w konkursie Fotobudka

Uwielbiasz oglądać zdjęcia? Chcesz za ich pomocą utrwalić jak najwięcej cudownych chwil spędzonych z Twoim dzieckiem? Weź udział w konkursie ...

V edycja ogólnopolskiego projektu Znak Jakości KidZone 2016

Trwa V edycja ogólnopolskiego projektu Znak Jakości KidZone! Zgłoszenia firm do 20 grudnia 2016, Gala Finałowa- styczeń 2017, Pałac Kultury ...

British, hinglish, singlish… - 5 popularnych angielskich dialektów, które warto poznać przed wakacyjnymi wyjazdami

Znajomość języka angielskiego niewątpliwie sprawia, że praktycznie cały świat stoi przed nami otworem, a bariera językowa niemal całkiem znika. Jednak w ...

Kulinarna podróż dookoła świata – kierunek: desery

Wakacje to podróże, a podróże to możliwość poznania nowych kultur, także od strony kulinarnej. Odkrywając nieznane dotąd zakątki świata warto ró....