aktualnosci

Międzynarodowe Targi Gdańskie SA zapraszają w dniach 19-20 listopada do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AMBEREXPO w Gdańsku na 5. Targi GRA I ZABAWA,  13. edycję Trójmiejskich Spotkań z Grami Planszowymi - FESTIWAL GRAMY, FESTIWAL CZYTAMY, STREFY - EDUKACJI i MALUCHA.

 

 

To  imprezy oczekiwane, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród miłośników gier i innych rozrywek umysłowych. Ubiegłoroczną imprezę odwiedziło blisko 10 tysięcy osób, a w festiwalowej wypożyczalni gier zanotowano rekordową liczbę 4 tysięcy wypożyczeń!

 

BO LUDZIE LUBIĄ GŁÓWKOWAĆ

GRAMY to ponad 700 tytułów gier planszowych  w festiwalowej wypożyczalni i 300 stolików zajętych non stop przez dwa dni imprezy. W tym roku kolejny raz pobity zostanie także rekord frekwencji „żółtych koszulek” – wolontariuszy tłumaczących zasady gier.

 

FESTIWAL GRAMY to także spotkanie z polską blogosferą planszówkową oraz dwudniowe warsztaty dla początkujących twórców gier planszowych. W sali turniejowej (sala konferencyjna nr 4, I piętro, AMBEREXPO) rozegrane zostaną finały: Mistrzostw Polski KRÓLEWSTWO W BUDOWIE oraz turnieju gry SANTIAGO.

 

W programie festiwalu znajdzie się także finał plebiscytu GRA ROKU, podczas którego nagrodzeni zostaną wydawcy najlepszych tytułów roku 2016.  Imprezie towarzyszą ponadto warsztaty, mini-turnieje gier oraz liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

 

Muzeum II Wojny Światowej zaprezentuje edukacyjny projekt  Historia na planszy: NA BERLIN! Historia wyścigu wojsk aliantów do stolicy III Rzeszy opowiedziana za pomocą planszowych gier historycznych i multimedialnej prezentacji. Na stoisku Muzeum prezentowane będą cyklicznie dwa krótkie dokumentalne filmy wojenne, poświęcone ofensywom aliantów w 1945 roku, przygotowane przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej AA7.

 

BO NAUKA TO ZABAWA!

Do STREFY EDUKACJA zapraszamy chętnych na przygotowane przez OLPI Gimnazjum Programów Indywidualnych i Liceum Plastyczne testy kompetencji wielorakich oraz testy uzdolnień plastycznych. CreoGedania zajmie dzieci kreatywnymi zabawami z zestawami lego mindstorms i obwodami elektrycznymi, a Poradnia Psychologiczna Agnieszki Trawickiej zaprasza dzieci i rodziców na porady psychologiczne, konsultacje z zakresu diagnozy i terapii metodą Warnkego i warsztaty dla „rodzin patchworkowych”.

 

Na Targach będzie też można zdobyć certyfikat małego maszynisty i zobaczyć pokazy mini-kolei „I ty możesz zostać maszynistą” zorganizowane przez Sopocki Klub Modelarzy Kolejowych.

 

W specjalnej strefie zabaw znajdą się zabawki do testowania, dmuchańce, bungee run, trampolina i wielkoformatowe gry.

 

W tym roku po raz pierwszy na seminarium i warsztaty zapraszamy rodziców, pedagogów oraz nauczycieli.        W trosce o wysoki poziom merytoryczny programu imprezy patronat nad wydarzeniem objął Uniwersytet Gdański i Centrum Edukacji Nauczyciela.

 

BO KSIĄŻKA TO TEŻ ROZRYWKA

W części poświęconej FESTIWALOWI CZYTAMY będzie można zakupić dobrą książkę z zakresu literatury dziecięcej i młodzieżowej, wziąć udział w grze fabularnej, bitwach komiksowych i „zabawach literowych dla ludzi o słabych nerwach”.  Głównym partnerem Festiwalu jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku.

 

Wystawcy zaprezentują wiele nowości i zaproszą na spotkania z autorami swoich publikacji i ilustracji. Na targach będzie można między innymi kupić grę i poprosić o autograf ilustratora Andrzeja Mleczkę, a także zaopatrzyć się w książki z autografem  profesor Marty Bogdanowicz.

 

To tylko część z zaplanowanych atrakcji! Przed nami weekend pełen emocji, wrażeń, edukacji i rozrywki!      I oczywiście doskonała okazja do zakupu prezentów. Bo przecież święta tuż, tuż …

 

GRA I ZABAWA 2016

19 listopada, godz. 10.00-20.00   |  20 listopada, godz. 10.00-18.00

AMBEREXPO | ul. Żaglowa 11, Gdańsk |www.graizabawa.pl

 

PATRONAT HONOROWY:

Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego

Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska

 

 

 

.

 

 

Rozmaitości

ENERGYLANDIA W TOP 10 ATRAKCJI WG. GOOGLE!

Firma Google zaprezentowała tegoroczną listę najczęściej wyszukiwanych miejsc turystycznych w Europie. W TOP 10 najpopularniejszych wyszukiwań w Google Maps znalazła si...

Ponad 30 gwiazd edukuje w nowej kampanii „Moja Krew”!

Rusza akcja „Moja Krew” wraz z premierą wyjątkowego spotu – „Krew potrzebna w Polsce co 15 sekund” - tak często ...

Family Days

Już 29-30 sierpnia na warszawskim Torwarze odbędzie się wyjątkowe wydarzenie rodzinne - Warsaw Family Days. Będzie się działo! Ponad 100 ...

Jesienne buty dla dziewczynki — jak wybrać najlepsze?

Deszcz i wiatr, a czasem też błoto - to oznaka, że Twoje dziecko będzie miało mnóstwo zabawy podczas skakania do ka....