aktualnosci

Międzynarodowe Targi Gdańskie SA zapraszają w dniach 19-20 listopada do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AMBEREXPO w Gdańsku na 5. Targi GRA I ZABAWA,  13. edycję Trójmiejskich Spotkań z Grami Planszowymi - FESTIWAL GRAMY, FESTIWAL CZYTAMY, STREFY - EDUKACJI i MALUCHA.

 

 

To  imprezy oczekiwane, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród miłośników gier i innych rozrywek umysłowych. Ubiegłoroczną imprezę odwiedziło blisko 10 tysięcy osób, a w festiwalowej wypożyczalni gier zanotowano rekordową liczbę 4 tysięcy wypożyczeń!

 

BO LUDZIE LUBIĄ GŁÓWKOWAĆ

GRAMY to ponad 700 tytułów gier planszowych  w festiwalowej wypożyczalni i 300 stolików zajętych non stop przez dwa dni imprezy. W tym roku kolejny raz pobity zostanie także rekord frekwencji „żółtych koszulek” – wolontariuszy tłumaczących zasady gier.

 

FESTIWAL GRAMY to także spotkanie z polską blogosferą planszówkową oraz dwudniowe warsztaty dla początkujących twórców gier planszowych. W sali turniejowej (sala konferencyjna nr 4, I piętro, AMBEREXPO) rozegrane zostaną finały: Mistrzostw Polski KRÓLEWSTWO W BUDOWIE oraz turnieju gry SANTIAGO.

 

W programie festiwalu znajdzie się także finał plebiscytu GRA ROKU, podczas którego nagrodzeni zostaną wydawcy najlepszych tytułów roku 2016.  Imprezie towarzyszą ponadto warsztaty, mini-turnieje gier oraz liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

 

Muzeum II Wojny Światowej zaprezentuje edukacyjny projekt  Historia na planszy: NA BERLIN! Historia wyścigu wojsk aliantów do stolicy III Rzeszy opowiedziana za pomocą planszowych gier historycznych i multimedialnej prezentacji. Na stoisku Muzeum prezentowane będą cyklicznie dwa krótkie dokumentalne filmy wojenne, poświęcone ofensywom aliantów w 1945 roku, przygotowane przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej AA7.

 

BO NAUKA TO ZABAWA!

Do STREFY EDUKACJA zapraszamy chętnych na przygotowane przez OLPI Gimnazjum Programów Indywidualnych i Liceum Plastyczne testy kompetencji wielorakich oraz testy uzdolnień plastycznych. CreoGedania zajmie dzieci kreatywnymi zabawami z zestawami lego mindstorms i obwodami elektrycznymi, a Poradnia Psychologiczna Agnieszki Trawickiej zaprasza dzieci i rodziców na porady psychologiczne, konsultacje z zakresu diagnozy i terapii metodą Warnkego i warsztaty dla „rodzin patchworkowych”.

 

Na Targach będzie też można zdobyć certyfikat małego maszynisty i zobaczyć pokazy mini-kolei „I ty możesz zostać maszynistą” zorganizowane przez Sopocki Klub Modelarzy Kolejowych.

 

W specjalnej strefie zabaw znajdą się zabawki do testowania, dmuchańce, bungee run, trampolina i wielkoformatowe gry.

 

W tym roku po raz pierwszy na seminarium i warsztaty zapraszamy rodziców, pedagogów oraz nauczycieli.        W trosce o wysoki poziom merytoryczny programu imprezy patronat nad wydarzeniem objął Uniwersytet Gdański i Centrum Edukacji Nauczyciela.

 

BO KSIĄŻKA TO TEŻ ROZRYWKA

W części poświęconej FESTIWALOWI CZYTAMY będzie można zakupić dobrą książkę z zakresu literatury dziecięcej i młodzieżowej, wziąć udział w grze fabularnej, bitwach komiksowych i „zabawach literowych dla ludzi o słabych nerwach”.  Głównym partnerem Festiwalu jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku.

 

Wystawcy zaprezentują wiele nowości i zaproszą na spotkania z autorami swoich publikacji i ilustracji. Na targach będzie można między innymi kupić grę i poprosić o autograf ilustratora Andrzeja Mleczkę, a także zaopatrzyć się w książki z autografem  profesor Marty Bogdanowicz.

 

To tylko część z zaplanowanych atrakcji! Przed nami weekend pełen emocji, wrażeń, edukacji i rozrywki!      I oczywiście doskonała okazja do zakupu prezentów. Bo przecież święta tuż, tuż …

 

GRA I ZABAWA 2016

19 listopada, godz. 10.00-20.00   |  20 listopada, godz. 10.00-18.00

AMBEREXPO | ul. Żaglowa 11, Gdańsk |www.graizabawa.pl

 

PATRONAT HONOROWY:

Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego

Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska

 

 

 

.

 

 

Rozmaitości

Jesienne buty dla dziewczynki — jak wybrać najlepsze?

Deszcz i wiatr, a czasem też błoto - to oznaka, że Twoje dziecko będzie miało mnóstwo zabawy podczas skakania do ka...

Nowoczesne technologie sprzymierzeńcem wspomagającym rozwój widzenia

24 września 2015 roku w Katowicach w Oku Miasta o godzinie 16:30 rozpocznie się konferencja pod tytułem „Nowoczesne technologie sprzymierzeńcem ...

Jakie wybrać buty na zimę dla dziecka?

Rozwijająca się stopa dziecka wymaga obuwia, które nie tylko będzie wygodne, ale też zapewni jej prawidłowy rozwój. Jesienią i zimą ...

Moda na styczeń - co będzie trendy?

Nowy Rok przyniesie sporo nowości - także w modzie. Królować będzie mocna czerwień, iście królewski aksamit, intensywna zieleń, folk oraz ....